Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Korai lenne a házasság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Korai lenne a házasság?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok, a párom 34 éves. 6 éve ismerjük egymást, 4 évet együtt voltunk, utána olyan 1 éves "szünet" jött közöttünk. Tavasszal pedig újra egymásra találtunk. A lényeg, hogy az előző kapcsolatunkban is már az esküvőt terveztük, csak akkor jött egy olyan veszekedés, amiből következett, hogy pár hónap után szét váltak útjaink. Hosszú lenne mindent leírni, és nem is lehet tulajdonképpen. Sok dolgot megéltünk együtt. Én úgy gondolom, hogy még ha egyszer szakítottunk is, mégis ő a legideálisabb férfi a számomra és úgy érzem, hogy ő az igazi. A múltkor volt a barátom öccsének az esküvője, de úgy vettem észre, hogy most elég gyanúsan viselkedik, és lehet a fejébe vette a dolgot. Néha szoktunk is róla beszélni, a napokban többet volt téma emiatt. Részemről oké lenne a dolog, mármint ha megkérne, akár azonnal is hozzámennék. De kicsit nem lenne korai? A 4 éves kapcsolatunkban pl 2 év után lettünk jegyesek és úgy lett vége. Most meg alig 1 év telt el.

2015. dec. 23. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Ha ez már felmerült benned, akkor IGEN, korai!

Ha valakit szeretsz, akkor nem érdekel, hogy mennyi ideje vagy vele együtt, mert szereted, ismeret, és tudod, hogy vele akarsz élni.

És ez a szünetelgetős dolog egy kalap sz..rt se ér, már bocsánat, ha most nem tudjátok megoldani normálisan a konflikutusotokat, és helyette inkább szüneteltek, akkor hogy akartok ti összeházasodni?

Ha majd a házasságban is lesznek hullámvölgyek, akkor majd mint két strucc a homokba fogjátok dugni a fejeteket, és elköltöztök egymástól és majd kb 1 hónap múlva meg vissza?

Ez olyan gyerekes viselkedés.


Ha már teljesen készen állsz a házasságra, akkor ez a kérdés fel sem fog merülni benned!

2015. dec. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudod miből volt a konfliktus, úgyhogy ez alapján nem kéne elítélned az egészet...ez amolyan visszafordíthatatlan dolog. Nem megcsalás, hanem komolyabb. Ebben az új kapcsolatban egyáltalán nem merül fel annyi probléma, mint az előzőben...mindketten fejlődtünk, úgy gondolom. Mellesleg az eleve távkapcsolat volt, most meg meg lett oldva ez is.
2015. dec. 23. 21:29
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Ne keresd a kifogásokat, nem ítéllek el, csak nem felnőtt ember módjára viselkedtetek. A szüneteltetés az semmi. Vagy legyen vége, vagy oldjátok meg rendesen, de a szüneteltetés az nem megoldás, csak halogatás.

A problémát végül sikerült megoldanotok?

Ja, és ha visszafordíthatatlan dolog, akkor miért van a kapcsolatnak mégis folytatása?

Kicsit számomra ellentmondásos az egész.


(Tudom milyen a távkapcsi, jelenleg én is abban vagyok lassan 3 éve, úgyhogy erről nekem nem kell mesélned.)

2015. dec. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha előbb megpróbálnátok pár évet lehúzni együtt összeveszés és szüneteltetés nélkül?


Elárulom:

kiderülne, hogy valóban működik-e.


Ennél nincs jobb recept, nem fogjuk tudni megjósolni teafűből, kávézaccból vagy a csillagokból ma éjjel neked, hogy érdemes-e ezek után házasodni.

2015. dec. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem se kell mèg erőltetni. ènis szakítottam exszel,aztán újra ossze jottunk... akkor tényleg jól megvoltunk pár hónapig..de utana ujra előjött az ami volt az első szakításnál a gond. szerintem ez nem múlik el,hiszen elsőre se sikerült túljutni rajta.

a mostani páromnál is voltak már komolyabb viták az èvek során,de megbeszèltük,nem mentünk külön sose.

szóval èn nem erőltetnèm ezt,legalább legyetek mèg együtt egy ideig. mert kb 6-8hónapja jöttetek újra össze,mèg simán lehet ezutan összefèrhetetlen dolog. mèg mutathatja simán a jó oldalát.

mert pl előző szakítaskor egy eljegyzèst bontottatok fel.

èrdemes elgondolkodnod. ès èn mèg várnèk.

hangsulyozom, nem a korod miatt,vagy az egyutt toltok evek miatt, hogy kevès lenne.hanem a szakítás elgondolkodtató

2015. dec. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, korai. Ha egyszer szakítottatok már, akkor legalább megint 2-3 évet várnék, mielőtt ez egyáltalán megfogalmazódhatna...
2015. dec. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

úgy beszélsz, mintha két külön kapcsolat lenne az előző-hát legyen is így. Ha sikerül megoldani-túljutni azon a problémán, ami az "előző kapcsolatban" a szakításhoz vezetett, akkor adj magatoknak annyi időt, amennyit egy új kapcsolatban is adnál az eljegyzéshez, házassághoz.

Hiszen "alig egy év" telt el a jelenlegi kapcsolatotokban. (Bíztató, amiket írsz, a kevesebb, konfliktus, hogy már nem távkapcsolatban éltek, és így is, vagy pont így nagyon jó együtt, de nem vagytok lekésve semmiről, ha adtok magatoknak néhány évet)

2015. dec. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 omba ***** válasza:

Ritka dolog az, hogy az ember első komoly kapcsolata egyben az utolsó is legyen.

Az is ritka, hogy 30 éves korában változzon az ember, tehát ha nem is tudjuk, mi volt az a súlyos dolog - bizony meg is ismétlődhet.

De hát mindegy is, ez a házasság egyenlőre csak a te fejedben létezik.

2015. dec. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Őszintén szólva én a magam részéről nem tartanám elég stabilnak ezt a viszonyt a házassághoz, hisz egyszer már eljutott a szakításig (az most lényegtelen, hogy miért), de egyszer már feladtátok ezt a kapcsolatot, és ez szerintem fontos dolog, amit figyelembe kell/kellene venned. De nyilván te döntesz. Az már a te egyéni ízlésed dolga, hogy jóval idősebb a párod, de ez is okozhat konfliktust köztetek. Szóval csak óvatosan.
2015. dec. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!