Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Valóban nem létezik tökéletes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban nem létezik tökéletes párkapcsolat/házasság?

Figyelt kérdés

Aki mást mond, az hazudik? Az általános nézet ez, úgy vettem észre. De miért? Miért gondolja azt mindenki, hogy az a normális, hogy veszekszünk és éjszaka külön szobában alszunk?

Nekem több éves a házasságom, és soha semmi gond nem volt. Nem azért, mert alárendelnénk a vágyainkat a másiknak, fejben idealizálnánk az egészet, satöbbi, hanem mert tényleg nincsen probléma. Egyetértettünk a házvásárlás kérdésében, egyetértettünk a gyerekvállalásnál, nehézségek nagyon nem voltak, mert szerencsére támogató környezetben vagyunk, jó munkahely mindkettőnk részéről, és mi magunk is jól tudjuk kezelni a felmerülő gondokat, olyan szinten, hogy kb azonnal megoldódik. Annyira valószínűtlen, hogy ez tényleg így legyen? Idővel vajon ez változni fog (mondjuk, 12 éve így megy, most mégis, mitől változna)?


Akkor most én hazudok, hülye vagyok és nem tudom, milyen a házasságom, avagy csak ennyire ritka lenne a jó/hibátlan házasság? Miért az a normális, ha tányért törögetünk néha és ajtókat csapkodunk? Miért nem az az alapértelmezett, amit én élek át nap nap után, miért ez számít különlegesnek?


2015. dec. 10. 15:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú távon minden kapcsolatban felmerülnek nézeteltérések, konfliktusok, problémák, mosolyszünet. Olyan nincs, hogy minden szép és jó életünk végéig, mint a Disney mesékben. :-) Csak egy kapcsolat minőségét és az összeillőséget az mutatja meg, hogy ezeket hogyan kezeli a pár, ezek lehetnek olyanok is, amik rámutatnak, hogy egyáltalán nem tartoznak össze, meg olyanok is, amik által a kapcsolat megerősödik, és csak még jobban összeboronálja a párt.

Az én családomra, amiben felnőttem, jellemző, hogy kifelé szebbnek tűnik, mint amilyen valójában, szóval sokan mintacsaládnak láthattak minket, de nem tudták, mi zajlik a négy fal között...

2015. dec. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Nem számít különlegesnek, magad írod, hogy minden téren szerencsés helyzetben vagytok, azonos hullámhosszon, ezáltal a problémákat is megfelelően tudjátok kezelni. Sok kapcsolat azért nem tud működni, mert nincsenek ideális körülmények, sok probléma van, amit nem tudnak adott szinten kezelni, megbeszélni. Vagy tűrnek egy rossz kapcsolatban, vagy egyszerűbbnek tartják továbblépni, hátha majd a másik jobb lesz, vagy inkább maradnak kapcsolat nélkül.
2015. dec. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szerencsés vagy, ha nem kaptatok még igazi nagy próbákat. Az én szüleim kapcsolata öcsém születése után romlott meg (orvosi műhiba...), mikor anyukám mentális egészsége megbillent és azóta (kezelés ellenére) csúszik lefelé. Ez nagyon igénybe veszi az egész családot, és a házasságukat is kikezdte, hiába tudjuk, hogy betegség.
2015. dec. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
60%
Hibátlan házasság nincs. Azt sem hiszem el, hogy nálatok soha semmi, de semmi probléma nem volt. És igen, minden változik. Te is, ő is. Folyamatosan. Így az, ami ma happy...holnap már egyáltalán nem biztos, hogy az lesz. Mondom ezt úgy, hogy mi is 12 éve vagyunk együtt a férjemmel, és amúgy jónak mondanám a házasságunkat. Nagy problémák, viták sosem voltak köztünk sem. De egyértelműen látom,érzem, hogy mennyit változtunk mindketten az évek múlásával...azt is látom, hogy nem minden szempontból pozitív irányba. Szerintem te kicsit kevered a dolgokat. Az élet, a világ ne fekete vagy fehér. Itt nem arról van szó, hogy van álom házasság...ahol minden mindig csodaszép...és van a szar, amiben folyton ajtócsapkodás és tányértörés megy.... Mondjuk úgy, hogy ez is, az is...előfordulhat...de ettől még lehet nagyon, és elég tré is a házasság...
2015. dec. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki a tökéletes kapcsolat alatt a problémamentes kapcsolatot érti, olyan valóban nincs. Ha a problémákat jól tudjátok kezelni, jó marad a kapcsolat akár egy életen át.


Ritka az ilyen, mert a legtöbben még saját magukhoz is hülyék, nem hogy másokhoz, de miért ne lehetne? Örülök, hogy ilyen jól megvagytok. Én egy lényegesen rövidebb, de hasonlóan harmónikus kapcsolatban életk, és én is csidálkozom, hogy nem ez az alap. Ha az embernek van esze és empátiája, akkor magától értetődő.

2015. dec. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted csak két véglet létezik, a tökéletesség és a tányértörős, veszekedős kapcsolat?

Nos, a dolog úgy néz ki, hogy nincs két olyan ember, aki mindenben egyetértene, mindenben egyeznének az igényeik, stb. Olyan van, hogy az egyik fél nem tanulta meg kifejezni a saját igényeit és mindent ráhagy a másikra (én is ilyen voltam, és ennek azért komoly ára volt hosszú távon).

Egy egészséges párkapcsolatban mindkét fél képes jelezni a saját igényeit, szükségleteit, és a felek meghallgatják egymást, figyelembe veszik egymás igényeit is, olyan megoldást keresnek, ami mindkét félnek optimális. Ez pedig bizony konfliktusokkal, konfrontálódással jár (figyelem: a konfliktus nem azonos a tányértöréssel és a veszekedéssel, értelmes, felnőtt emberek enélkül is képesek kezelni a konfliktusaikat).

Ugyanakkor egy egészséges kapcsolatban igenis megjelenik a harag is. Egy alárendelő kapcsolatban úgy néz ki a dolog, hogy az alárendelő fél elfojtja, és maga ellen fordítja a haragját, ami aztán testi-lelki tünetekben ütközik ki. Éppen ezért igenis jobb kiadni! Számomra ijesztő az a kapcsolat, ahol nincs egy hangos szó sem, mert ott valamelyik fél belül nagyon szenved.

Az egészséges párkapcsolat jellegzetessége, hogy mindenki nyugodtan, biztonságosan megélheti a pozitív és negatív érzéseit egyaránt, mert tudja, hogy a kapcsolat stabil, és a negatív érzései, az ellenvéleménye is elfogadásra, megértésre talál.

Én azokat a kapcsolatokat tartom jónak, amikben igenis vannak problémák és azokat képesek közösen kezelni. Azok a házasságok, amik a környezetemben 20-30 éve jól működnek, tele vannak kisebb-nagyobb problémákkal. Nyíltan, felvállaltan. Egyikük sem állítja, hogy tökéletes a kapcsolatuk, hanem azt, hogy vannak nehézségeik, amiket közösen megoldottak és ettől a kapcsolat erősödött.


Látok olyan házasságokat is, amiről te beszélsz... például a szüleimé. Több évtizede vannak együtt. Apám mindenben alárendeli magát anyámnak, soha nem megy bele semmilyen vitába. Anyám szerint a házasságuk tökéletes. Én soha egy hangos szót nem hallottam közöttük. Viszont apám súlyos szívbeteg, többször volt már intenzív osztályon. Ő a haragját önmaga ellen fordítja. Ennyit nem ér a "békesség". Egy biztonságos kapcsolatba belefér a vita, a veszekedés is ("egészséges" keretek között), mert a felgyülemlett feszültségnek valahol ki kell jönni. Ha nem jön ki, azért valaki súlyos árat fizet.

2015. dec. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Titusztitusz ***** válasza:
56%
Nyugodj meg kérdező, LÉTEZIK tökéletes házasság, az enyém is pl. ilyen...Ha a tied is ilyen, akkor már legalább ketten vagyunk ilyen helyzetben...Mi a nejemmel kb.23 éve vagyunk házasok, de még sohasem "aludtunk külön", és még sohasem "csapkodtunk ajtót", és sohasem veszekedtünk még komolyabban...Van ilyen, ne aggódj, nem különleges eset a ti házasságotok...
2015. dec. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy van olyan, hogy minden tökéletes, rózsaszín, fidres-fodros, csupa öröm, probléma mentes kapcsolat, ahol évtizedeken keresztül a szerelemtől fátyolos tekintettel, magasztos mosollyal az arcukon nézik egymást a felek.

De hiszem, hogy van jó házasság, ahol szeretik, tisztelik egymást és meg tudják oldani a problémákat, át tudják vészelni a nehézségeket.

2015. dec. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Apukámnak mondta nagynéném szüleim 30. házassági évfordulóján, hogy gratulál, hogy ilyen probléma és veszekedés nélküli házasságban élnek, erre apum azt mondta, hogy "Probléma és veszekedés mindig van, de szerencsére szeretet és összetartás is.". Nekem ez nagyon megmaradt. :)
2015. dec. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Titusztitusz ***** válasza:
8-as...Van egy olyan érzésem, hogy te keversz dolgokat...Szerintem senki nem mondta itt azt, hogy évtizedeken át "rózsaszín és hepi, meg jaj de csodás" egy jól működő házasság...Mint minden társas kapcsolatban, időnként egy jól működő házasságban is vannak vitás kérdések, kezdődő problémák, nade ha mindkét fél ÉRTELMES EMBER, akkor a problémákat-vitás kérdéseket szépen megbeszélik, és ha szükséges, kompromisszumokat kötnek...Így akkor valóban el lehet akkor mondani, hogy NINCS VESZEKEDÉS,NINCS AJTÓCSAPKODÁS, NINCS KÜLÖNALVÁS...Merthát minek volna????? Így érthetőbb a dolog?
2015. dec. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!