Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha a szerelem csak a 19....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a szerelem csak a 19. századtól szolgált a házasság alapjaként, hogyan lehetséges, hogy Shakespeare műveiben szerelemből is házasodnak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt Shakespeare vígjátékaira, a Rómeó és Júliára, az ókorból az Antigonéra (ugye Haimón szerelmes volt belé és el akarta venni), illetve a Hamletre. Az Odüsszeiában is visszatért Odüsszeusz Penelopéhoz.
2016. máj. 6. 11:38
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
De Jákob megfektett még kettő szolgálólányt is, Bilhát és Zilpát. Meg ugye Ráhel nővérét, aki az első felesége volt.
2016. máj. 6. 12:27
 12/17 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

De attól még az állításom áll. Mindig voltak ünnepek, rendezvények, amikor az emberek összeröffentek. Még az ókorban is! Arról nem is beszélve, hogy a lányokat legtöbb esetben csak hajadonként zárták el, de felességként már több mozgástere volt. Nagyon sok ókori szerelmes vers köthető egy ünnephez, vagy egy foglalt esetleg kurtizán asszonyról szól.

VIII Henrik pl szerette az udvarhölgyekkel mulatni az időt! És a fiatal lányokat azért is küldték a királyi udvarba, hogy miközben szolgálják a királynét szemet vessen rájuk egy báró vagy lovag.


Tehát azért ha szigorúbb is volt a két nem közötti határvonal, nem voltak teljesen elszeparálva!

2016. máj. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy másokat is megfektetett, még Ráhelt akarta igazán. :-) Ha nem így lett volna, legyint egyet az első esküvőjén és lemond Ráhelről. :-)
2016. máj. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Az ókorban különösen voltak ilyen "összeröffenések"! Orgia...

Viszont éppen ezért dolgozott sok "kasztrált" az udvaroknál.

Jah, VIII Henrikről én is hallottam. Az egyik felesége azt hiszem a dada volt. És ha ismered a régi brit népdalt, a Greensleevest, az is róla és a szeretőjéről (Boleyn Annáról?) szól.

2016. máj. 6. 12:44
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

azért mert nem igaz, ezekben a művekben élték ki magukat az írók,(az olvasók meg ezáltal álomvilágba menekültek )mert a valóságban nem szerelemből házasodtak az emberek,hanem kijelölték hogy kihez kell hozzá menniük a nőknek.


odüsszeusz sem volt hűséges ...csak penelopé évekig várt rá

2016. máj. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Levelezes! Cyrano
2016. máj. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Igen, Cyrano-t én is mondtam.
2016. máj. 7. 02:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!