Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miert gondoljak sokan h ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miert gondoljak sokan h ha nem hazasodunk ossze a baratommal addig nem is komoly a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés
A baratommal megbeszeltuk, hogy soha nem fogunk osszehazasodni, mert hulyesegnek gondoljuk, es attol nem fogjuk jobban szeretni egymast.. Masok viszont kivannak ezen akadva.. Szuleim szerint addig a kapcsolat nem komoly addig nincs hazassag, nekik addig ez csak udvarolgatas.. A baratnoim is folyton az eskuvorol aradoznak h ez az almuk es teljesen megvannak hokkenve h en nem szeretnek es elegge zavar h mindenki itelkezik..
2016. máj. 19. 12:21
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
54%

Ez nem ítélkezés, legalábbis baráti részről szerintem. Ez egy társadalmilag elfogadott norma követésének a szeretete. Én is követni fogom a párommal, ha a továbbiakban is jól megértjük egymást. Nem azért, mert ez egy elvárás, hanem mert ezzel is erősíteni akarjuk az értést, hogy össze tartozunk.

Felveszi a nevemet, alapítunk egy kis családot, a gyűrű is ezt szimbolizálja.


Lehet ezzel nem egyetérteni, szívetek joga, attól még ők amíg élnek, emlegethetik, hogy nekik ez mit jelent :)

2016. máj. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
68%
Ez butaság, nem kell másokra hallgatni, vannak akik szerint ez pecsételi meg és teszi fixé a kapcsolatot 2 ember között, noss szerintem sincs így.
2016. máj. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
55%

A házasság nélküli kapcsolat olyan mint az alkalmi munka.

A házasság a bejelentett, véglegesített munkahely.

A logikát követve, az apaságot sem kell elismerni, anélkül is szereti majd a gyereket.

A házasság egy jogi aktus. Egymás legközelebbi hozzátartozói lennétek.

2016. máj. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
75%
Én sem értem, hogy 2016-ban hogy tartunk még ott, hogy valakikből ez döbbenetet vált ki, és nem fogják fel, hogy ez egy pár saját döntése, amihez még a szülőknek sincs köze. Én sem vagyok házasságpárti, de egy házasságpártit sem próbálnék megteríteni, mert megértem, hogy valakinek ez fontos. Szóval megértelek.
2016. máj. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
77%
Én is szembesültem ezzel a problémával, szerintem is zavaró hogy lehurrogják ezért az embert, egy kapcsolat minősége és milyensége nem egy papíron múlik, persze nem itélem el azokat akik házasodnak, szive joguk. én nem tenném, nem vágyok erre, pedig már gyermekünk is van, közös kasszán élünk, mégsem vagyunk házasok
2016. máj. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
65%
Huuu irígylem a barátodat, nem sok ilyen nő van aki így gondolkodik. Egyébként ne foglalkozz mások véleményével ha boldogok vagytok. Csakis ez számít:)
2016. máj. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
64%

Azt gondolom, ez neveltetésen, látott pozitív példán, stb dolgokon múlik. Mint házasságpárti, csak a magam nevében írhatom le, mit gondolok a nem összeházasodásról. Talán segít a megértésben. :)

Család centrikus, ilyen szempontból konzervatív családból származom, tehát nekem egyértelmű volt, hogy megnősülök. Ahogy írták előttem, a házasság jogi aktus is egyben: megkönnyíti ám a mindennapokat, ha a postás neked is odaadja a levelet, pénzt, csomagot, stb. Ez persze csak egy egyszerű, köznapi példa, nyilván nem a postai küldemények miatt házasodik az ember. :) Sokaknak nem fog tetszeni, amit írok, de én valahogy úgy értékelem, mikor egy pár nem hajlandó összeházasodni, hogy félnek attól a bizonyos papírtól, a hivatalos elköteleződéstől. Nem arra gondolok, hogy ne szeretnék a párjukat, de valamiért mégis nyitva akarnak hagyni egy kiskaput. Az embernek pedig szerintem meg kell néha hozni komoly, felelősségteljes döntéseket, mint pl. a házasság. Ha valaki nem akar nagy felhajtást, hát odamegy az anyakönyvvezető elé két tanúval, akiktől a szertartás után elbúcsúzhat a kapuban. Nekem a házasság többet jelent, mint egy papír. Van egy olyan lelki háttere ennek az aktusnak, amit nem lehetne szavakba foglalni, én legalábbis nem tudnám. De igenis valami bennem megváltozott. Nem az aláírás pillanatában, vagy mikor kiléptünk a kápolnából, hanem utána szép fokozatosan. Szóval én így látom. Amit leírtam, nem objektív valóság, csak az én véleményem. (egyszóval próbálom elkerülni, hogy lepontozzanak. :P)

2016. máj. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Semmifele kiskapurol nincs szo amit nyitvaszeretnek hagyni, mert ha akarom akkor is otthagyom hiaba hazasodnank ossze.. Enis csaladcentrikus csaladban nottem fel anyum es apumnak is fontos a hazassag, sott el is varnak tolem is, de En megse akarok. Es azt vettem eszre h aki akar hazassag az eliteli azt aki Nem.. Viszont aki Nem akar azok nem szoljak le azt akinek ez fontos..
2016. máj. 19. 13:40
 9/32 A kérdező kommentje:
* hazassagot
2016. máj. 19. 13:41
 10/32 anonim ***** válasza:
47%

Figyelj, én megértem azokat, akik szerint a házasság csak egy papír és ettől nem fogják jobban szeretni egymást.

Viszont a másik oldalról megvizsgálva: a házasság csak egy papír, 2 perc aláírni és máris lenyugodnak a cseszegető rokonok, ti pedig békében élhettek úgy, hogy a maradiak is elhiszik, hogy szeretitek egymást.


Szerintem a nagy házasság ellenzők, akik azzal jönnek, hogy ez csak egy papír, pont öngólt rúgnak. Valami más érv esetleg, amit nem lehet visszafordítani?

2016. máj. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!