Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért jó megházasodni? Miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jó megházasodni? Miért van annyira oda érte az emberek nagy része? 32F

Figyelt kérdés

Konkrétabban:

Mi párommal 10 éve együtt vagyunk, gyerek is van már, nem vagyunk összeházasodva. Elvileg, ha jól tudom, talán 5 év együttélés után ugyanazok a jogok megvannak élettársi kapcsolatban is, mint a házasoknál. Akkor meg mi értelme van házasodni? A polgári, csak a papírforma miatti szertartás sincs ingyen, a felhajtásos lakodalmasról meg ne is beszéljünk. Sok százezer, sőt akár milliós tétel, gyakorlatilag a nagy semmiért. Csak azért, hogy Gipsz Jakab és Gipsz Jakabné (vagy Gipszné Jakab Gizi) legyenek?

Mit változtat egy ilyen külsőség, illetve papír, ha amúgy is jó a kapcsolatuk? Szerintem teljesen fölösleges, csak nem értem miért vannak annyira oda érte az emberek (kedves vezérünk szerint se család az, ahol a szülők nem házasok....NO COMMENT)

Várom a véleményeket, válaszokat!

Üdv!



2016. júl. 27. 10:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/102 anonim ***** válasza:
27%

A nőnek előnyös, mert több jog illeti meg, ha szétmennek.

Tehát gyakorlatilag a nők erőltetik anyagi okokból.


A férfiak meg sok esetben belemennek a házasságba a nő kedvéért.

2016. júl. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/102 anonim ***** válasza:
50%
Csajok azért, mert mindegyikük szeretne egyszer menyasszony lenni, ahol tényleg ő van a középpontban, gyönyörű ruhában lehessen, mindenki szerencsésnek tartsa, és mindenki őt ünnepelje. No meg bebiztosítani a jövőjét, persze ha tervei szerint sülnek el a dolgok. Pasik annyira nincsenek oda érte, de úgy gondolják, hogy így tarthatják csak meg a nőjüket (sokszor ez így is van, számtalan "ultimátum"-ról hallottam...), hogy legyen állandó szexpartnerük, és ne kelljen mindig újabb csajok után hajtani. Ezért aztán hajlandók igába is hajtani a fejüket...
2016. júl. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/102 anonim ***** válasza:
25%
Azért mert egy berögződött szarság, de lassan kimegy már a divatból majd.
2016. júl. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/102 anonim ***** válasza:
57%
Mi sem foglalkoztunk a papírokkal. Még is össze házasodtunk, mert sokszor, macerásabb volt dolgokat elintézni. Hopp ide meghatalmazás kéne, ott csak ő írhat alá, stb. Név, mifene maradt és egy gyors papírmunka volt a házasság.
2016. júl. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/102 anonim ***** válasza:
95%
Van, akinek erre van igénye, és van, akinek nincs. Akik például vallásosak is, és tartják is, nekik például ezért is lehet fontos. Én nőként úgy vagyok vele, hogy nem ez a legfőbb célom, és nem olyan jó a rokonság, hogy bulit csapjak nekik, de nem vagyok ellene sem, ha úgy alakul.
2016. júl. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/102 anonim ***** válasza:
91%
Nekem maga a ceremónia tetszik, nekem van benne egy spirituális gyönyör, hogy hivatalosan bejelentem egy ceremónián, hogy vele akarom leélni a további életemet. A rongyrázás része max. a szép ruha szintjén érdekel, de színházba menést is megtisztelem azzal... én a magam részéről lagzit sem tartanék :D. És a polgári nekem nem "csak papír miatti", mert nem vagyok vallásos, de nekem ugyanolyan erővel bír. Meg igen, nekem az is fontos, hogy nem az XY élettársa (ami tulajdonképpen megrekedt a "barátnőség" szinten, nincs feljebblépés) vagyok, hanem számomra többletjelentéssel bíró felesége.
2016. júl. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/102 A kérdező kommentje:

Na éppen ezek a dolgok. Ha én ultimátumot kaptam volna páromtól, hogy vagy elveszem, vagy elhagy, akkor mehetett volna amerre lát. Ha meg sokan ettől érzik beteljesülni a kapcsolatot, azt nagyon tudom sajnálni.

Az valahol érthető, hogy kell egyeseknek az "élmény", mert a média, meg a társadalom ezt próbálja programozni belénk születésünktől fogva (a királyfi elveszi a királylányt és boldogan élnek míg meg nem halnak, és ehhez hasonló marhaságok). Szüleimnél pl anyám nem nagyon akarta a házasságot (szintén a "minek" véleményen van, inkább fater, meg a szülei. Anyám mindig is úgy említi fatert mások előtt, hogy a "párom" nem pedig "férjem".

2016. júl. 27. 11:10
 8/102 anonim ***** válasza:
79%

Gyakorlatilag hulyesegeket irsz

A jog szerint egy elttars soha nem feleseg nem orokol 100 ev utan sem nincsenek jogai nem hozzatartozo nem jarhat el a nevedben sehol nem nyithatok kozos bankszamlat.

Ha te a munkahelyen hirtelen balesetet szenvedsz akkor o a jog szempontjabol egy nagy semmi.

2016. júl. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/102 A kérdező kommentje:
Nálam szerintem még az is közrejátszik, hogy egy örök gyerek vagyok. A fiatalkori énemmel nagy "szakítás" lenne az, ha feleségem lenne. Félreértés ne essék, nagyon jól megvagyunk párommal, néha feljön a téma, de csak említés szintjén. Tudom, ez az én hülyeségem (lökött világnézetemnek része, ha úgy tetszik), de nem akarok lélekben felnőni, márpedig "házas emberként" igenis úgy érezném magam :)
2016. júl. 27. 11:16
 10/102 A kérdező kommentje:
8-as, nem vagyok benne biztos, hogy teljesen amit írsz, mert az tuti, hogy a vagyon az egy idő után feleződik. Amúgy közös bankszámlát nem is akarunk, ezzel mindketten így vagyunk. Amúgy meg pl a melóm is kvázi veszélyes, így az általad említett szituációra van a végrendelet (mert van), mert bármikor bármi történhet, akár melóhelyen kívül is, és az már tisztázza a dolgokat.
2016. júl. 27. 11:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!