Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Számotokra is évről-évre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Számotokra is évről-évre jobban hiányoznak azok a dolgok, - nappali tevékenységekben, és éjszakai intimitásban, melyeket a párotok, gyerekek miatt nem lehet megvalósítani?

Figyelt kérdés

Gondolok itt, időhiány miatt, szórakozásra, sportra, haverokra, stb. Illetve az intimitásban azokra a dolgokra, ami párotok nem szeret.

Második házasságomat taposom 12 éve, és nagyon sok olyan dolog van, melyeket egyre jobban hiányolok. Persze, értem én, kompromisszumokat kell kötni a házasságban/párkapcsolatban... Azt is értem, szeretteinkért szinte bármit megteszünk, de néha úgy érzem, már nem élek, csak vegetálok. :-( Szürke hétköznapok fogaskerekei úgy elkaptak, hogy már szinte a napot sem látom. :-(

Kapuzárási pánik lenne? De én nem akarok semmiféle kaput bezárni. Nem úgy szeretnék élni, mint 20 évesen, de nagyon elegem van, hogy nejemmel 90%-ban csak arról beszélünk, mi volt a munkahelyén, mi volt a gyerekekkel a suliban, mit kell vinni a suliba, mikor, milyen szakkörre mennek, mennyibe fog ez nekünk kerülni, vagy ki hány órára ér haza, mikor megy reggel...

Egyetlen szórakozásom, hogy néha megnézek egy-egy filmet. De már azt is csak egyedül, mert nejemet már az sem érdekli.

Ha be is tervezünk valami kétszemélyes programot, az esetek 95 százalékában közbejön valami. :-(

Intimitás témát pedig... hagyjuk... :-(



2016. szept. 5. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így megpróbáltad kommunikálbi a párodnak? Van hova lepasszolni a gyerekeket ha arról van szó? Nem lehet, hogy ezt ő is érzi ugyanúgy mint te?
2016. szept. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Hát ez elég szomorú. Nekünk még nincs gyerekünk, de nagyon jó a kapcsolatunk 10 év után is. Persze gyerekkel nehezebb. Ilyenkor elgondolkozok, hogy ez mindenhol igy van? Mert ha igen, az elég kiábrándító.
2016. szept. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Pénzetek, időtök van rá? Gyerekekre van aki vigyáz? Mert ha ez meg van, akkor csak az akarat hiányzik.

Ha ezek hiányoznak, akkor van gond. Könnyen kiég az ember az állandó taposómalomban, főleg ha anyagi gondokkal párosul.

2016. szept. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hűha... Szomorú ezt olvasni. Lehet ő is ugyanígy van, mint Te. Beszélgetnetek kellene erről.


Ez új probléma amúgy, vagy 12 éve is így volt? Nem sértésből, de ha ennyire eltértek sok dologban - már akkor is - akkor nem lehet, hogy elkapkodott volt a házasságotok 12 éve? (Külső vagy belső körülményektől is lehetett az)


Én azt hiszem nem tudnék együtt élni olyannal akit zavarnak a dolgaim (már sima kapcsolatban is hamar kiderül sajnos) - esetleg még akkor ha megoldjuk okosan, hogy kijelölünk "privát szférákat" ahol ezeket az intimitásokat ki lehet élni - bár ez sem tökéletes - de a kettesben töltött dolgok akkor sem mehetnének úgy, mint amiket itt leírtál.


Nagyon elidegültnek tűntök... :( Illetve beleszürkültetek a mindennapok mókuskerekébe. Ez ellen tegyetek valamt - sajnos fiatal korom miatt nem tudom mit kellene - mert később még rosszabb lehet! Ti sem szeretnétek ugye olyan "kései középkort" majd időskort mint amilyeneket az unalmas filmekben és viccekben látni...

2016. szept. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kissé félreértettétek, nem a párkapcsolatunkkal van gond, inkább a felnőtt, házas, családos életvitellel, vagy valami ilyesmi.

A megélhetés miatti hajtás kivesz mindent az emberből. Napi 8-16 óra munka, de ha mégis kevesebb, akkor itthoni tennivalók viszik el az időt. Takarítás lakásban, a kertben, még néha az autóban is, főzés, mosás, bevásárlás, mosogatás, ágyazás, vasalás, pakolás... folyamatosan újból és újból...

Beszélgettünk már nejemmel, többször, igen ő is hasonlóan érez. De akárhogy próbálunk változtatni, újra visszakerülünk a fogaskerekek közé.


Kérdésem arra irányult, olyan dolgok nektek is hiányoznak, mint a szórakozás? Főleg, a spontán, hirtelen ötlettől vezérelt programok, vagy csak nekiindulni terv nélkül? Szexben olyan dolgok, melyeket évek óta nem kaptok meg, nem tudok átélni, mert párotok nem szeret?

Mindenki másképp szereti, de párotokkal akármilyen jó is, néha jólesne másképp. Nekem is vannak olyan élményeim, melyeket szeretnék újra átélni, de nejemmel nem lehet. Néha csak apróságok, de mégis tudnak hiányozni. Nejem pl. nagyon csiklandós, ez sokban behatárolja még a simogatást is. Vagy pl. totál béna, ha ő van felül. Extrákat tekintve, utálja, sőt elképzelni sem tudja, hogy kikötözzem. (csak erotikusan, nem holmi vad sado módon) Pedig kellemes, izgató tud lenni.

De vannak, olyan dolgok is, melyeket régen szeretett, manapság pedig tabu téma nála.

Úgy fogalmaznék, az ágyban is beszürkültünk.

Mondhatom, sok partnerem volt előtte, tehát sok olyan élmény van, amely hiányzik, amit olyan jó lenne újra átélni.

Utánaolvasgattam, igen, ez a kapuzárási pánik, mikor rájövünk, innentől így kell leélni az életünket. :-(

2016. szept. 5. 11:39
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a nap csak 24 órából áll. Gondolom, ő is olyan fáradt a végén, mint te, de muszáj csinálni. Azt kell hogy mondjam, nagyon sok minden pénz kérdése. A takarítónő, a bébiszitter, az utazás, stb... Ha ezt meg tudnátok fizetni, egyből több lenne a szabadidő.


A szexre csak annyit tudok mondani, el kell döntened, hogy félrelépés, vagy otthoni szex. Nyilván a következményei is a tiéd, de olykor az egész családé.

2016. szept. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj, hogy a második házasságod megy gallyra, gondolom ugyanezért.

Van, akinek nem való hosszú távú kapcsolat, az az igazság.


15 éve vagyunk házasok, és nem értem a problémád.


1. Akivel az ágyban nem passzolok, azzal nem kötöm össze az életem. Pedig nekem lehet, hogy extrább igényeinek vannak, mint neked. ;)

Sőt, egymással sokmindent kipróbáltunk, amire menet közben lett igény.


2. Vannak barátaink, haverok, nem gubózunk be. Beülünk műszak után a kollégákkal inni egy akármit, amíg jön a vonat, szülinapozunk, stb.

A közös barátok átjönnek grillezni, borozunk, társasozunk, elvannak a gyerekek egymással.


Párom sportol, elég komolyan, régóta edzést is tart. Viszi a gyerekeket, nekem meg van két boldog órám. :)


Programokat szervezünk, szinte egész évben van lehetőség. Pl. most szüreti fesztivál lesz. Kinézünk ebéd után.

Spontán is: reggel felpakoljuk a családot és elmegyünk kirándulni. Nincs elmosogatva, és szendvicset esznek vasárnap? Ki nem tojja le!

A kicsik se kicsik már. :)

Simán beugrunk meló után enni valahová, ők meg csinálják meg a leckét.


Ők is szabadabbak: délután az egyik edzésen, a másik a barátnőknél, mi még végigkeféljük a lakást.


Így is lehet.


Ismered azt, hogy "apró örömök az életemben"?

Ezt kéne keresned.

Pl. nyáron locsoltuk a veteményest, aztán spontán vizícsata lett a vége. Vagy mikor kivételesen sokáig alszunk szombaton.

Sorolhatnám.


A lényeg, hogy a te életedet sok magányos ember irigyli. Te meg szenvedsz.


Többek közt rossz a sorrend. Igenis fontosabb délelőtt csavarogni kettesben, mint füvet nyírni, és fontosabb összebújva négyen az ágyon mesét nézni, mint mosogatni. A mókuskerék egy részéhez ti ragaszkodtok.

A 16 óra munka oka is ez? Kell villantani az új autóval, márkás cuccokal és a méregdrága kerti bútorokkal?

Csak mert mi két átlagfizetésből megvagyunk, és csak akkor megyek be túlórázni, ha muszáj. Lehet, hogy nem voltunk nyáron külföldön, de nem is sírok, hogy pocsék az életem.


Hosszú lett, tudom.

A lényeg, hogy ezt te cseszed el, mert senki se kéri tőled, hogy ez így legyen.


Jó, hát úgy is fogsz válni, gyerektartás, stb.

Csak legközelebb megint ez lesz. Mivel te nem változol.

2016. szept. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez főleg a magyarországi anyagi helyzet miatt van így.

Olyan hogy 8 órát dolgozol és mész haza, szinte nem is létezik. Napi 10-12 óra vagy több,emellett persze még ott a ház körüli teendő és a gyerekek. Hétvégén is dolgozni kell különben nem élsz meg. Persze hogy csak a rohanás kapkodás van akkor is mikor van egy fél nap szabadidőd, abba kell besűríteni mindent.

Mi a megoldás? Át kell szervezni az életeteket. Esetleg munkahelyet váltani, lemondani dolgokról. Valóban 8 órát dolgozni, és a körülményeket átszervezni hogy kevesebb pénzből megéljetek. Ezt nyilván te látod mit hogy lehet.

Több szabadidőtök lesz, tudtok eljárni, hobbira időt szakítani, unatkozni(!). Ez kicsit vissza adná az életkedveteket.

Ez az egész lehet a szexuális dolgokon is segítene. Főleg ha a feleségeddel tudnál több időt csak kettesben tölteni. Mert az is borzasztó lehangoló mikor nincs spontaneitás. Csak megbeszélitek hogy na holnap szex. Hányszor volt ez nálunk is..., meg mikor csak úgy egymásnak estek és annyira jó, de nem lehet folytatni mert ott vannak a gyerekek a közelben. Ezek nagyon rossz hatással vannak a kapcsolatra. Meg kell teremteni hogy ne így legyen.

Ki kell lépni a megszokásból, lehet előbb áldozatokkal jár de később jótékony hatása van. És kicsit önzőnek is kell lenni a gyerekekkel szemben. Még ti is éltek, a ti életetek is fontos.

2016. szept. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

7. Nagyon jó dolgokat ír.


Ha már régebben is úgy érezted béna a szex bizonyos részében, vagy nem kapsz meg tőle extrémebb dolgokat amire vágysz, akkor minek vetted el? Tudtad, hogy rá fogsz unni idővel.


Azt elhiszem, hogy sokat kell dolgoznotok. De létezik hétvége, vagy ha nem olyan a munkátok akkor szabadnapok. Amiket lehet pihenésre is használni (kell is) és lehet szórakozásra is. Azt is kell, ha valaki igényli és egyébként unja magát.


Belőletek a tenni akarás hiányzik, vagy szimplán csak meguntátok egymást...nem tudom. Mi gyereket nem vállalunk ezért szabadabbak vagyunk, és aláírom, hogy jóval nehezebb ha vannak, de gyerekekkel is meg lehet oldani, ha akarjátok. Ha mások meg tudják akkor ti is.


Havonta 1-2 alkalommal ha vigyáznak rájuk, ez lehet nagyszülő, barát, vagy felvigyázó, a gyerekek barátainak szülei, ottalvós buli alkalmával, akármi... és ti elmehettek kettesben valahová, vagy találkozhattok a barátaitokkal. Meghívhatnátok magatokhoz őket kártyázni, társasozni. Eljárhatnátok koncertekre, moziba, étterembe, korizni télen, együtt sportolhatnátok, kirándulhatnátok akár egy családként is. Vagy csak összebújva néznétek a feleségeddel a kedvenc sorozataitokat, ha azokat nem szeretitek akkor filmeket. Válasszatok egyszer olyat ami téged érdekel inkább, egyszer pedig olyat ami őt érdekli inkább. Fontossági sorrend. Ha hetente csak kétszer háromszor nyaljátok fel a házat, akkor sem fog megenni a kosz, ellenben akad idő egymásra.


Csak akarni kéne. Az első házasságod is ilyesmi miatt ért véget? Vártátok a csodát? De tenni valamit érte az annyira már nem feküdt? Annyi magányos ember van, aki boldog lenne ha találna egy szerető társat, te meg sírsz hogy nem megy minden magától.


Ha igazán akarnátok és szeretnétek egymást, találnátok megoldásokat.

2016. szept. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Igen. Nem mindig lehet előre tudni, hogy az ember párja milyen is valójában. Mi még csak másfél éve vagyunk együtt a férjemmel, de már így vagyok mint Te. A házasságunk elejétől fogva két havonta kiborulok és próbálom szóba hozni, változásra bírni, de eddig mindig csak veszekedés lett belőle.

Én nem tudom a megoldást, csak hogy igen van ilyen.

2016. szept. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!