Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Barátságok semmissé lesznek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátságok semmissé lesznek a házasság és gyerek (ek) után?

Figyelt kérdés
Remélem értelmesen tettem fel a kérdést:) Na szóval arra lennék kíváncsi,hogy a gyerekkori barátságok semmisé válnak egy-két gyerek és egy férj vagy feleség után ? 30 éves vagyok férfi és azt látom a barátaimban,hogy egyre semmisé válok a szemükben .Vannak olyan általános és középiskolai barátaim akik már nem is beszélnek velem mert családjuk lett. Megházasodtak élik a családjukkal az életüket és nem foglalkoznak már velem. A szüleim már 50-55 év között vannak ők azt mondták,hogy a barátaik is megházasodtak és ők is így már semlegessé vált a barátság eltűnt ez a gyerekkori tíz -húszas éveikben járó haveri társaság. Maradt még 1 barátom aki 24 éves ő is eltűnik vagyis el fog tűnni az életemből mikor feleségül vesz egy lányt ?

2016. aug. 9. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos jellemző, de embertől függ. Barátaim fele eltünt a baráti körből miután családjuk lett, de másik fele ugyan olyan barát maradt.

Nem is értem egyébként ezt, pedig a barátságok fontosak és segíthetjük is egymást ha gond van.

2016. aug. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Nem tűnik el, csak átértékelődnek a dolgok. Neked is kéne már család, és akkor nem lógnál ki a sorból. Akkor már inkább az a fontos, h a családok össze járjanak. A gyerekek jóban vannak, közös családi programok stb... Nálunk legalábbis így volt. Gyermekkori emlékeim alapján. Szüleimnek ugyanúgy megvoltak a barátaik, csak nekik is voltak gyerekeik, és ahhoz igazították a programokat, "bulizásokat". Olyanra nem nagyon emlékszem, h olyan is lett volna a társaságban, akinek nincs családja.


Bár ez a 80-as évek vége, 90-es évek elején volt, szóval lehet, h akkor más világ volt, és én látom rosszul a helyzetet.

2016. aug. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem egy igazi barátság megmarad akkor is...
2016. aug. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Idővel a kevésbé "igazi" kapcsolatok megkopnak párkapcsolat és/vagy gyerek nélkül is, bár tény, hogy egy kapcsolat mindig "olaj a tűzre". Akár a nem toleráns barát miatt, akár a kapcsolatban lévő fél miatt, aki önmaga hibájából vagy a rátelepedő pár miatt kezdi el hanyagolni a régi barátot.

Nekem konkrétan egy barátnőm maradt, mindketten 6+ éve élünk párkapcsolatban, én több éve házasságban is, bár gyerek egyik oldalon sincs még. Annak idején ő is hanyagolt picit a kapcsolat elején, én is később őt, de átvészeltük, megértőek voltunk, és a barátságunk most már bőven több mint 10 éves.

Igaz, hogy a korábbi napi szintű találkozások helyett hetente/kéthetente találkozunk 1-1 napot, rosszabb időszakban akár 3-4 hét is eltelhet, de rendszeres a kommunikáció, és tényleg igyekszünk annyi időt szakítani egymásra, amennyivel mindketten elégedettek vagyunk.

Szerintem ha egy barátság véget ér, az többnyire "annyit is ért", megvolt a maga szavatossági ideje, és kész. Nem feltétlenül kell hibáztatni valamelyik felet, mert nem minden ismeretség tart "örökké".

2016. aug. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értelek titeket. Még annyit nem írtam le ,hogy unokatestvéreim ( 4 emberről beszélünk ) nekik is megvoltak a barátaik különböző megyéjű általános ,közép és felsőfokú iskolákban miután kijárták a barátság addig tartott míg muszáj volt oda azokra a helyekre bejárni. Sokat beszélgettem erről velük.Mesélték,hogy volt olyan is,hogy fél évig írogattak egymásnak ,de utána mindenki járta az útját miután pasit talált elhanyagolta az adott csaj az unokatestvéremet. Úgy,hogy baráti körük már egyiknek sincsen csak a család maradt meg. Ők mindig is azt mondták,hogy a barátság elmúlik ,de a család megmarad !!!
2016. aug. 9. 14:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tunnek el, csak kevesebbet talalkoztok. Amikor szingli voltam mindennap a barataimmal voltam, buliztunk, eljartunk nyaralni, fesztivalokra aztan ferjhez mentem es ez redukalodott havi egy ket talalkara, illetve ket evente egy hetet egyutt nyaralunk (csak en es a baratok):-))
2016. aug. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekunk is ez a tapasztalatunk.

Férjemnek voltak nagyon jo barátai. Ovis koruk ota egyutt voltak, egyutt nottek fel, rengeteget tartozkodtak (aludtak, ettek, stb.) a férjeméknél. Tehát igazi gyerekkori barátok. Megismerkedésunk után eltuntek az életébol. Mi családot alapítottunk, 20 km-re koltoztunk. Még az eskuvonkre sem jottek el. Kuldtek egy lapot és kész.

Erdekes, mert pont2 hete találkozott a férjem az egyik "barátjával". Felhívott engem, h kicsit késni fog, mert a haverja jon fel nálunk. Utána kiderult, hogy csak azért jott fel nálunk, mert nagyvécére kellett mennie. Na szép. Ugyhogy ennyit a barátokrol.

2016. aug. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Ennél a kérdésnél különbséget kell tenni haver, és barát között. Egy igazi férfibarátság (ami jellemzően max 2-3 fordul elő egy ember életében) nem múlik el, csak talonba kerül. Evolúció bácsi így biztosítja a gyerek biztonságos növekedését, a gének továbbörökítését. Ilyenkor a család élvez prioritást. A reprodukciós időszak végén, általában 50 körül megint a barátság kerül előtérbe. Addig az ember ugyanolyan szeretettel és melegséggel gondol rájuk, de nem keresi külön a társaságukat. Örül, hogy vannak, örül, hogy bármikor számíthat rájuk, ha olyan bajba kerül, amit egyedül nem tud megoldani, és hatalmas öröm, ha összefutnak valahol, pedig messze sodorta őket egymástól az élet.
2016. aug. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok ilyet látok én is, de nagy hiba, azt is látom.

Bezárkózni eleve nem okos dolog, aztán az is ott van, hogy elég sok házasság válással folytatódik, és akkor ott állnak egy szem magukban

2016. aug. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!