Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hazassagkotest koveto nevvalto...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hazassagkotest koveto nevvaltoztatas utan a diplomaban is meg kell valtoztatni a nevet?

Figyelt kérdés
Tehat, fel szeretnem venni a ferjem nevet, de nyilvanvaloan a diplomam a leanykori nevemre szol. Viszont munkahelyeknel kesobb kerik/kerhetik a diploma masolatat, amiben a nevem nem fog egyezni a ferjezett nevemmel. Ilyenkor mi a teendo? Csatolni kell szuletesi anyakonyvi kivonatot, vagy meg kell valtoztatni a diplomaban levo nevet? Koszonom, ha valaki tudna valaszolni.

2016. szept. 26. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szokták kérni a születési nevet is a munkahelyen. Az okos HR-es pedig összeteszi a kettőt.
2016. szept. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen alapon akkor minden, a házasság előtt keletkezett dokumentumban meg kellene változtatni...

Elárulom: a személyi okmányaidon továbbra is szerepelni fog a születési neved, így elég egyszerű lesz bizonyítani, hogy te ugyanaz a személy vagy.

2016. szept. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A diplomad a hazassag elott keszult,akkor meg ugy hivtak.


Szemelyiddel,hazassagi anyakonyvi kivonattal tudod igazolni a nevvaltoztatast.

2016. szept. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
9%

# 4: "Azt ugyanúgy Zsuzsi maradsz mindenkinek."


Már aki... én például azért változtattam nevet, mert így lett egyedi, másokkal összetéveszthetetlen. (A születési nevemmel élőből van az országban több ezer, a házasság utáni nevemből viszont csak egy.) Ez igen jól jött, mikor elkezdtem publikálni, és nem kellett magyarázkodnom, hogy MELYIK X.Y. vagyok a sok közül. (Közéleti és/vagy tudományos területen szinte kötelező nevet változtatni, ha ugyanezzel a névvel más is tevékenykedik az adott területen.)

2016. szept. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Diplomán maradhat a régi, PhD oklevélen hallottam már módosítást, mert a főnök azt kérte az alkalmazottól.
2016. szept. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukámnak volt még egy éve a főiskolából, mikor férjhez ment, tőle anno megkérdezték, hogy a diplomát a lánykori vagy a férjezett nevére állítsák-e ki. De ha a diplomát még házasságkötés előtt szerezted, abban már nem kell átírni semmit.
2016. szept. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

"Ez igen jól jött, mikor elkezdtem publikálni, és nem kellett magyarázkodnom, hogy MELYIK X.Y. vagyok a sok közül. (Közéleti és/vagy tudományos területen szinte kötelező nevet változtatni, ha ugyanezzel a névvel más is tevékenykedik az adott területen.)"


Hát, ne haragudj, de arra elég egy betű is, ami megkülönböztet egy másik ugyanolyan nevűtől. Én is publikálok, és pont ezért nem változtatnék nevet soha, mert aki publikál, annak a neve egy "brand", felépített márkanév is. Vagy vállalod a múltad, azokat az írásokat, amelyeket korábban írtál, vagy sem. Szerintem valahol az olvasóid becsapása is, ha másik néven kezdesz írni.


És mi lesz, ha elváltok? Akkor megtartod a férjed nevét? Ha újra férjhez mégy, akkor is? Éppen hogy a rendszeresen publikálóknak nem érdemes felvenni senki más nevét.

2016. szept. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a normalis valaszokat.
2016. szept. 26. 15:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Sztem a válaszadó nem online irogat, hanem tudományos publikációi vannak. Ott nem kell brandet kiépítenie, azért az egy kicsit komolyabb. :)
2016. szept. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!