Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok az olyan nőkről,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az olyan nőkről, akik nem veszik fel a férjük nevét semmilyen formában? Vagy rólatok mit gondoltak, ha így tettetek?

Figyelt kérdés

Nemsokára lesz az esküvőnk, ma az egyik titkárnő kérdezte a metrón reggel, hogy "né" leszek-e vagy kötőjeles. Én mondtam, hogy maradok a saját nevemen, mert viszonylag sokat publikálok, tanítok, járok ide-oda külföldön.


És sohasem használnám az "új" nevemet sehol, csak az lenne az irataimban, max. nehezítené a beszerzők/szervezők dolgát itt-ott. Meg egyébként se érezzük át a vőlegényemmel ennek a dolognak a jelentőségét. Meg az irataimat se akarom kicseréltetni, bejelenteni itt-ott, ezek mind csak nehezítenék az életemet.


A titkárnő meg teljesen elhűlve, hogy: de akkor honnan tudják, hogy férjem van? Meg hogy: akkor a gyűrűt se fogom hordani? És akkor a gyerekünk milyen nevet fog kapni, csak nem kettőnk kötőjeles nevét, ami mostanában divat?!:) Szóval teljesen kifutott az agyából a vér, nem gondoltam, hogy ez ilyen furcsa dolog.


Szerintetek is gáz, ha valaki nem veszi fel a férje nevét, vagy nem veszik fel egymásét?



2014. szept. 30. 14:17
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
71%
Nem, en sem veszem fel. Különben a gyerkőc , ha a szülők házasok akkor az apa vezetéknevét kapja automatikusan, természetesen :) az illető hölgy aki hüledezett nem lehet nagy IQ bajnok :)
2014. szept. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
50%
Buta, szoke titkarno.
2014. szept. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
93%

Semmi rosszat. Miért kellene?

Ez magánügy, illetve az adott pár ügye.

2014. szept. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
93%
Már nagyon régóta nem gáz ez. Semmi probléma, nem szoktak "hüledezni" Akinek fontos, az tudja, férjezett vagy, akinek meg nem az nem is érdeklődik. A titkárnő is valójában valami máson hüledezett, csak felszínre ez jött. Mondjuk, hogy ő miért nem -né már, de ez csak egy tipp. Lapozzunk.
2014. szept. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
86%
Miért kell, hogy felvegye a férje nevét? A feleség nevét miért nem szokás felvenni. Sosem értettem. Egyébként aki a felvett nevén mutatkozik be, mint pl. Tóth Imréné, azt Imrénének szólítom.
2014. szept. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
Semmit sem gondolok, nem tisztem megítélni, hogy ki miért nem veszi fel a férje nevét. Amúgy kismillió oka lehet, ezért butaság is lenne "gondolni valamire" ami nem biztos, hogy a valóság.
2014. szept. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
:) köszönöm, megnyugtattatok.:) egyébként igaza volt, mert kötőjelesnek akarjuk a leendő gyerekeket, de a többi elég furcsa volt.:) de legalább a titkárnő szerint koherensen "ultramodern" a gondolkodásunk:)
2014. szept. 30. 14:33
 8/42 anonim ***** válasza:
93%
Engem nem érdekel ki veszi fel a férje nevét, avagy sem. Az ő dolguk.
2014. szept. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
94%

Kétlem hogy fel fogom venni majd a jövőbeli férjem nevét, tökmindegy hogy magyar vagy egyéb családnév lesz.

Megszoktam a saját nevem, nem menne átszokni.

2014. szept. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
83%
Én azt szoktam gondolni, hogy az illető olyan munkakörben dolgozik, ahol fontos a neve.
2014. szept. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!