Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mennyire fontos hogy párkapcso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire fontos hogy párkapcsolatnál kifejezze a másik fél az érzelmeit felétek? És milyen gyakran milyen formában igényled?

Figyelt kérdés

2016. aug. 15. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:

a kategória a "szerelem", én nekem fontos, hogy a másik a SZERETETÉT fejezze ki felém (nem a lila ködöt, ami elvakítja, hanem, hogy szeret!)...

az 5 szeretetnyelvből számomra a testi érintés (főleg ölelés) és a szívességek amik fontosak...

és ezek nagyon fontosak! tehát egy apró szívesség is nagyon nagyon sokat tud dobni a hangulatomon!


23F

2016. aug. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért az elég kínos lehet, ha úgy, van hogy:



"Gedeeeeeeeeeeeeeeeeoooooon! Hétfő 17:30 van, itt az ideje az érzelmi félórának!!! De csak hatig, mert utána kezdődik a Lúszeszítá!!!"

2016. aug. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az a legfontosabb.

Érzelmeink és szükségleteink vezérelnek minket. Ha ezekről tudunk, akkor ismerjük a másikat(és magunkat). Egy párkapcsolatban ez a legfontosabb, csak így lehet tervezni és cselekedni.

2016. aug. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Számomra mindenféle emberi kapcsolatban fontos az, hogy kommunikáljunk. Minden emberi kapcsolatban fontos számomra, hogy rendszeresen kifejezzük egymás számára a bizalmat, megbecsülést, tiszteletet, szeretetet is, legyen az egy szülő-gyermek, egy baráti vagy egy partnerkapcsolat, de akár egy munkakapcsolatban is helye lehet ezeknek.


Nincs erre recept, hogy milyen mennyiségben, hányszor kell, mindenki más, így a mennyiség és a gyakoriság is más- inkább számomra a rendszerességen van a hangsúly.

Azt szeretem érezni egy kapcsolatban, hogy van egy alap bizalmi légkör és nyitottság- sokaknak már ennek a kinyilvánítása is gondot okoz.

Nem igénylem pl. a napi szintű papagájos "szeretlek drágám"-ot menetrendszerűen, de sokat számítanak apró gesztusok: legyen az egy érintés, kézfogás, puszi, simogatás vagy néhány kedves szó egy aktuális élethelyzetben (pl. de jó volt ez a reggeli vagy igazán ügyes voltál azzal a labdával az előbb vagy köszi, hogy elintézted az x dolgot stb.)


A kapcsolattól is függ nyilván, hogy éppen mire van szükségem: egy kezdődő, ismerkedős fázisban sokat jelent nekem egy bók, pozitív megerősítés, érdeklődés, míg egy hosszabb együttélésben felértékelődik az a bizalom/biztonságos légkör, amit az elején írtam, de jól tud esni egy-egy nem várt apróság, meglepetés (pl. sütök egy sütit, választok egy jó koncertjegyet vagy kapok egy szál virágot csak úgy stb.)


Volt már olyan párkapcsolatom is, ahol a partnerem nem volt az a szószátyár típus, mégis tudtam, hogy erősek az érzelmei felém, mert a tetteivel, gesztusaival folyamatosan ezt közvetítette felém és volt már olyan kapcsolatom is, ahol hangsúlyosabbak voltak a kimondott szavak, több volt a beszélgetés, a "lelkizés".

Nincs két egyforma ember és párkapcsolat sem, én sem ugyanaz vagyok, ugyanazokkal az igényekkel, mint 20 évesen- a lényeg az összecsiszolódás számomra. Amíg én is és a partnerem is jól érzi magát a kapcsolatban, addig OK akár a sok elismerés, akár a közös programok, akár az érintések, akár a kölcsönös ajándékok/szívességek/gondoskodás is.

39 N

2016. aug. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Heti kétszer 5 perc van rá adva. Több időt nem tudok ilyenre szakítani.
2016. aug. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos egy idő után nem merem elmondani a dolgokat, inkább másnak mondom el. Félek, hogy elhagy, ha IGAZÁN megismer. Nem egy matyóhímzés a lelkem sajnos, ellentmondásos vagyok és sokak szerint vízbe kellett volna folytani 23-24 évvel ezelőtt.
2016. aug. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fontos. Főleg tettekkel,(ölelés, érzelmes csókok, érzelmes tekintet, törekszik arra, h a lehető legtöbbet együtt legyünk, keres, érezteti, h hiányzom neki ilyesmik) de néha nem árt, ha szavakkal is elmondjam. Olyan 70-30 az arány a tettek javára.
2016. aug. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ahogy első írta. fontos, hogy a felek kifejezzék egy kapcsolatban az érzéseiket a másik felé, de az sem mindegy, hogy hogyan teszik. nagyon fontos tisztában lenni vele, hogy ki milyen típus, melyik szeretetnyelvre fogékony leginkább, mert hiába mondogatja valaki folyton azt, hogy mennyire szereti a másikat, ha a másiknak ezek csak üres szavak, mert számára nem a szavak, hanem a tettek (pl. ölelés, ajándékok, gesztusok, vagy az együtt töltött idő) fejezik ki a szeretet. fontos az aktív és értő kommunikáció, aminek a beszéd is fontos része, de nem csak beszédből áll. ki kell deríteni, hogy a másik hogyan szereti kifejezni az érzéseit és milyen formában szereti fogadni a másik érzéseit és persze azt is tisztázni kell vele, hogy te hogy vagy ezzel és rá kell egymást vezetni, hogy mindketten kifejezzétek az érzéseiteket úgy is, ahogy a másik szereti, meg úgy is, ahogy ti szeretitek. össze kell csiszolódni és ki kell alakítani a közös kommunikációtokat, amiben egyformán megértitek egymást...
2016. aug. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!