Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mennyi kezdő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyi kezdő összegre, megspórolt pénzre van szüksége 2 fiatal, szinte kezdő munkavállalónak ahhoz, hogy együtt elkezdhessék az életüket? Ha van lakás, és havi kereset is, habár csak minimálbér közeli összeg.

Figyelt kérdés

#házasság #kezdő összeg #megspórolt pénz #közös élet elkezdéséhez
2017. márc. 9. 14:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%

a "van lakás" az saját, vagy bérelt?


24F

2017. márc. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha van lakas akkor mire kell a sporolt penz? Szerintem semennyi, annyi kell amennyibol megvagytok a kovetkezo fizetesig.
2017. márc. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Elnézést, nem volt pontos a megfogalmazás. Szóval a lakás csak albérlet lenne, de ha az megvan, akkor a további folytatáshoz két minimálbér közeli keresetből mennyire lehet félretenni, hogy legyen saját is? Persze értem én, hogy annyira lehet és kell félretenni, amennyi a lakás ára, de ennél bonyolultabb a gyakorlatban. Igazából tapasztalatokat várok, hogyha valaki vágott már így bele közös életbe, akár házasság nélkül is, ő hogy indult neki.
2017. márc. 9. 14:14
 4/16 anonim ***** válasza:

nagyban függ az igényektől!

meg ven e kocsi, terveznek e, meg ilyenek...


24F

2017. márc. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
az igények azok nem magasok és nincs sok, inkább a folyamatos félretevésen lenne a hangsúly, kocsi is ráérne addig míg nem jön a gyerek, na de mi van, ha előbb jön a gyerkőc mint terveztük...? az újabb kiadásokat jelentene.
2017. márc. 9. 14:18
 6/16 anonim ***** válasza:

Ez meg attol fugg, mennyi az alberlet. Minimalberbol nemigen fogtok felretenni, de ha eveket eltek kulon, mindaketten otthon csak hogy tudjatok felretenni, az elobb-utobb megoli a kapcsolatot szerintem. Nekem legalabbis nem lenne turelmem 5 even keresztul csak jarni meg randizgatni a masikkal.

Szerintem erdemesebb osszekoltozni akkor mar es mind a kettotoknek jobban fizeto munkat keresni, esetleg valami otthoni "vallalkozast" csinalni mellekallasban es abbol penzt keresni (korrepetalas, hetvegi takaritas, mittomen ami belefer es ertetek hozza), es majd a tobb penzbol felrerakni.

2017. márc. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"na de mi van, ha előbb jön a gyerkőc mint terveztük"


Ööööö, talán védekezzetek és nem fog előbb jönni? Vagy ezzel újat mondtam?


Egyébként három megoldás van:

1. Odaköltöztök vmelyikőtök szüleihez átmenetileg és keményen elkezdtek spórolni, amíg egy kisebb hitellel tudtok venni egy lakást.

2.Ha a szülőkhöz költözés nem jöhet szóba, akkor jobb munkát jobb munkát kerestek, ha kell tovább tanultok, hogy legyen jobb állásotok, ami többet fizet.

3. Ha az első kettő lehetőség nem lehetséges, akkor marad a harmadik. Mivel két minimálbér édes kevés, hogy egy albérletben kényelmesen eléldegéljetek úgy, hogy egyszer gondolom akartok gyereket, autót és félre is szeretnétek tenni, így örök életetekre albérletben fogtok élni. Ez is egy szempont, bár nekem nem felelne meg, én többre vágynék. Két minimálbér nagyon kevés egy albérlet fizetéséhez úgy, hogy lesz gyerek is, néha gondolom el akartok menni moziba, stb. Ezek mellett kizárt dolog, hogy félre tudjatok tenni. Az egyik félnek jóval többet kellene keresnie mint a minimálbér.

2017. márc. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Kezdetben annyit, amennyiből megvannak a számlák, étel, némi vésztartalék, enyhe luxus havi-kéthavi egyszer és marad még egy kicsi amit ketten gyűjtötök nyaralásra vagy ilyesmi.


Aztán ha van bennetek erő, akkor tanulni, tanulni, tanulni... És akkor megnyílnak a jobb állások is. És nem azonnal doktori címmel, hanem akár egészen kis dolgok is segíthetnek. Sok sikersztori indul így.


De az is elég, ha boldogok vagytok az életben és azt tesziek amit a szívetek diktál. Jaj, de ezomágusos volt ez a vége...

2017. márc. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Azért nem annyira kilátástalan a helyzet. Jelenleg még nem keresünk sokkal többet mint a minimum, de ez 1-2 éven belül jóval több lesz. Csak amiatt várni a közös életre, mert most még nem menne olyan kényelmesen? Persze valószínűleg akkor se lenne hű de egyszerű, csak valamivel könnyebb. A védekezés meg oké, de attól még csúszhat hiba a dologba és akkor jön a gólya, ami önmagában nem gond, csak hát az egyik fél egy bizonyos idő után kiesik a pénzkeresésből, gyes kitudja mennyi lesz, a kiadások meg nőnek. Érdemes így belevágni két fiatalnak ebbe? Nem vagyunk olyan típusúak akik túl sokáig bírnák ezt az "együtt járás" dolgot. Vágyunk a közös életre.
2017. márc. 9. 14:48
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, tényleg akarják-é. Mi úgy kezdtük, még egy kiflire való sem volt. Alvás erdőben, itt-ott. Volt, hogy 1 zsömle volt kettőnk reggelije.

Mivel akartuk, csak össze hoztunk házat, berendezést, kocsikat, stb. Jó, tenni kellett érte.

2017. márc. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!