Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mennyi kezdő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyi kezdő összegre, megspórolt pénzre van szüksége 2 fiatal, szinte kezdő munkavállalónak ahhoz, hogy együtt elkezdhessék az életüket? Ha van lakás, és havi kereset is, habár csak minimálbér közeli összeg.

Figyelt kérdés

#házasság #kezdő összeg #megspórolt pénz #közös élet elkezdéséhez
2017. márc. 9. 14:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%

"A védekezés meg oké, de attól még csúszhat hiba a dologba és akkor jön a gólya"


Mégis hogyan csúszhatna be hiba? Ha tudatosan odafigyeltek, akkor nem csúszik be hiba.

2017. márc. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi két nap után összeköltöztünk és kész, mindenféle spórolt pénz nélkül. Mindketten dolgoztunk és közösen építettük fel az életünk, önerőből. 3 év után gyerekünk volt közös döntés alapján.
2017. márc. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

havi - 200.000

azaz minusz kétszázezer

2017. márc. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Hol laktok? Az se mindegy. Budapesten nagyon külvárosi albérlet kell ahhoz, hogy két minimálbéres pályakezdő lakást kaphasson, mivel kb 80ezer forint alatt nincs albérlet. De az is kint és nem modern lakásban. Ha vidéken, és mondjuk kijön 50 ezerből a bérleti díj, marad kb 110 ezer forintotok, ha jól számolom. Szerintem vonj le ebből durván 30 ezret rezsire, maradt 80 ezer, ami szerintem kettőtöknek el is ment kajára. Mást nem vettél max tusfürdőt. Ha irtó spórolós vagy, talán marad egy tízesed. Azt félre rakhatod.


De Budapesten szerintem minimálbérből nem jöttök ki.

2017. márc. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden tőletek függ, és attól hogy mennyi lesz az annyi pàr év után. Szerintem erre a kérdésre nem lehet számszerű választ adni. Inkább leírom hogy látom én a mai 35 éves eszemmel.

Én azt mondanám a mai fejemmel hogy irány külföld ahol jobban fizetnek. Igaz nekem is ezt mondták mikor 20 éves voltam mégsem fogadtam meg. Mondom jó itt nekem itthon elég lesz amit keresek. Hát lett hiteles ház és két gyerek . Aztán rájöttem hogy semmire nem elég a pènz amit otthon keresek, még 1 gyereket is alig lehet felnevelni belőle.

Azt hozzáteszem hogy én mindig sokat dolgoztam tehát sosem csak 8 órát. Napi 10 óra minimum és hétvégéken is . Szabadnapom alig volt. Tartozásaink nem voltak csak a lakáshitel. Családom alig láttam , enni és aludni jàrtam haza, nem kívánom senkinek....

Aztán rájöttem hogy előbb kerülök a sírba így, mintsem hogy a hitelünk ki legyen fizetve. Irány külföld, pénz összerak ,hitel kifizet, mindez 2 év alatt.

Persze a házasságom ráment. Ezèrt kell fiatalon és együtt nekivágni , megalapozni az életetek és aztán hazamentek pár év után egy ház és autó árával, vagy maradtok kint....


Otthoni viszonylatban nem is tudom mit lehetne javasolni...

2 minimálbérből nem tudtok gyereket nevelni, vagyis talán lehet de az nem olyan élet lesz amit ti szeretnétek, és sok konfliktust fog tartogatni. Sok tényezőt kéne tudni hol laktok, mennyi az albérlet, mennyit fogtok keresni egy év után és azután, ahh ebbe kár belemenni mert mindig van olyan tényező amit előre nem lát az ember.


Ha szigorúan otthon kezdeném most és nem lenne más választás, akkor levezetném mivel járok jobban. Ha albérletben élünk és mellette gyűjtünk lakásra, vagy hitelt veszünk fel és azt fizetjük? Esetleg valami olcsó lepukkant lakást megvenni és ott tovább spórolni egy normálisra? De ezek mind évek...és közben tuti jön a gyerek....sehogy sem egyszerű. Végül csak a külföld a jó megoldás...ha gyorsan akartok jó pénzt.

2017. márc. 10. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Mi spórolt pénz nélkül vágtunk bele, miután találtunk egy olyan albérletet, amit két fizuból fenn tudunk tartani. Nem ideális a dolog, de sosem lesz az, mindig lesz valami, ami nem tökéletes, ez tény.

A ti esetetekre ez pláne igaz, ha egy-két éven belül megemelkednek a jövedelmek (nem olvastam végig mindent csak átfutottam, de gondolom suli vagy hasonló miatt), de most van annyi, hogy hónapról hónapra éljetek, akkor belevágnék. Mire eljut odáig a helyzet, hogy már lehet félretenni és készülni a jövőre, akkor éltetek együtt annyit, hogy meglássátok, tényleg jó lesz-e ez hosszútávon.

2017. márc. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!