Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Cikinek számít-e ha valaki a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Cikinek számít-e ha valaki a házasságban egyedül megy valahová?

Figyelt kérdés

Konkrétabban megfogalmazva a fenti kérdést: 43 éves vagyok, két kamasz gyermek édesanyja. Amíg kisebbek voltak, minden időmet velük töltöttem. Meg tudtuk oldani, hogy ne dolgozzak, tehát a gyereknevelés töltötte ki a napjaimat. A férjemmel nem volt jó a kapcsolat, mert bár mindig otthon voltam, gyanúsított, hogy van valakim ( természetesen nincs és nem is volt). Néhány éve viszont újra munkába álltam, ez perszer neki nem tetszett és nem is tetszik mind a mai napig, bár az ellenkezőjét állítja.

Magam rendelkezem a fizetéssel, amit természetesen a családomra költök, de szerette volna ő beosztani a pénzt. A családom az első természetesen, munka után sehova nem megyek. DE!! Az utóbbi időben fontos lett nekem, hogy ide-oda elmehessek egyedül úgymond feltöltődni. Ezt úgy kell érteni, hogy kicsit messzebbre,mint a lakóhely, viszont ez max 6 órás távollétet jelent. Most már ez is zavarja, pedig havi 1 alkalmat jelent, és legutoljára novemberben mentem. Az sem nyugtatja meg, hogy ha Anyámmal együtt mennék, nekem ez így nem jó, bár arra a néhány órára ki tudok kapcsolódni.

Tudok róla, hogy figyeltet, de a legszomorúbb, hogy ennek ellenére állítja, hogy megbízik bennem.

A kérdésem csupán annyi, hogy ez szerintetek rossz vagy belefér egy kapcsolatba.



2017. márc. 23. 08:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
elsőkörben elválnék, mint a huzat.
2017. márc. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Közel egykorúak vagyunk, jómagam is kétgyerekes . Nem, nem fér bele. Mi az hogy figyeltet? Mi az, hogy nem mehetsz el soha sehova, ha meg mégis, paláver a vége? Az életed javát a családodnak szentelted, alkalmanként egy kis kikapcsolódás egyedül, vagy másokkal, de férj nélkül simán belefér. A fizetésedet is ő akarja kiporciózni Neked? Nonszensz. Az a baja, hogy kicsúszik a kezéből a kontroll. Amíg otthon ültél a gyerekekkel és vitted a háztartást minden szempontból ki voltál neki szolgáltatva, anyagilag nopláne és társas életet is gondolom erősen lekorlátozva éltél, javarészt a család (pár közeli barát?) volt az össz kapcsolatod a külvilággal és kalap-kabát. most kinyílt a világ, a munkahelyeden sok féle benyomás ér, újra visszakerültél a körforgásba, mindezért fizetést is kapsz, ami az anyagi függést megszüntette és felmerült az igény egy kis énidőre is, amit a családon kívűl szeretnél eltölteni, hosszáteszem teljesen jogosan. Semmiképpen nem normális és sok jóra nem vezet hosszútávon. Egy normális házasságban a partnerek támogatják, nem hátráltatják és számonkérik a másikat, együttműködnek és semmiképp sem bizlmatlanok. Nyilván ezek csak a mostani helyzet lecsapódásai, hiszen az előjelei már megvoltak sok-sok éve. Üljetek le és beszéljétek át. 43 éves vagy, nem 80. Rengeteg évet kizárólag rájuk áldoztál, nyilván szívesen tetted és most is ők az elsők, de nem zárhat kalitkába a kedves urad, csak azért mert bizalmatlan, avagy nem fűlik a foga hozzá, hogy bizony sok-sok év kizárólagos családi élet után (mondjuk normál esetben alatta is), kell egy kis privát szféra. Nem vagy sem a tulajdona, sem az alárendeltje, hogy beossza akár az idődet, akár bármi mást. Házasságban éltek, első a kommunkiáció. Ő meg dolgozzon magán és az önbizalomhiányán, mert az, hoyg ennyire nehezen viseli, hogy kicsúszott a kezéből a gyeplő, mind-mind ebből fakad. Ez még a lépcsősor eleje, ahol jártok, de semmi jóra nem vezet a vége, ha végigmentek rajta. Az a jó, ha folyamatosan egyeztet az ember, korrigál, tolerál, nem szabadna elszaladnia ennyire a dolgoknak, hisz házasságban muszáj összeegyeztetni igényeket, elvárást,célokat, mindent. Valamiért azt gyanítom, ennek mélyebb és régebbi a gyökere, de lehet tévedek. Mindenesetre ne hagyd magad ennyire irányítani, mert idővel megfojt és sokkalta súlyosabb következményei lehetnek, mint most újrahúzni a határokat.
2017. márc. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy párkapcsolatba bele kell férjen némi külön töltött idő is.

Ha nincs külön töltött idő, egy idő után úgy érzi az ember hogy megfojtja a másik.

Persze ez igény és megbeszélés kérdése.

Pl. ha a párom minden hétvégén eljárna mondjuk bulizni a barátnőivel, nekem bizony rosszul esne. Igen, vállalom, féltékeny is lennék.

De ha pl. elmegy az anyjával, vagy testvéreivel egy wellness napra, vagy időnként elmennek a barátnőkkel, beülnek egyet koktélozni, azt kifejezetten támogatom.

Ugyanígy én is szivesen elmegyek 2 hetente egyszer motorozni egy nagyot tök egyedül, és jól esik hogy senki nincs körülöttem, senkihez nem kell szólni. De ez pár óra, ezzel kb. ki is elégítem a magány iránti vágyamat.

Vagy havonta 1-2szer találkozok a haverokkal...


Kérdés hogy a párodnak van-e valami hobbija, amiben kikapcsolódik, jár-e edzeni, stb.

Biztos van ilyen. Akkor mondd neki hogy ok., akkor ő is üljön otthon, felejtse el a hobbiját, mert te féltékeny vagy ettől...

2017. márc. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Bár még csak 2 éve vagyok házas és még gyerekem sincs: nem tartom normálisnak, amit a férjed tesz veled. Igen, teljes kontrollt szeretne feletted, ami nem normális.

Ha te dolgozol az gondolom nem olyan fontos munka... biztos sok más dologban is érezteti veled, hogy te nem érsz annyit.

Nekem egyből a nárcisztikus személyiségzavar ugrott be a leírásból, többnyire férfuakra jellemző.

Apósom is ilyen ember amúgy, nem kedvelem túlzottan... a nő nála csak a 2. sorszámot viseli és leginkább a konyhában a helye. Még anyós telefonját is nyomköveti (valami gps-es alkalmazás).

Ne hagyd, hogy rádtelepedjen!

2017. márc. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
En azonnal elvalnek, bar mar akkor elvaltam volna, amikor rajovok, hogy a parom szerint en csak egy hazvezetono dadus vagyok. Kicsi gyerek mellett is abnormalis, ha a no sehova nem megy es csak a kolyokkel van. Apjat egyaltalan megismeri a gyerek? Meg szerencse, hogy az en parom nem csak "statusz szimbolumnak" akar gyereket, hanem mar elore megbeszeltuk, hogy ugyanannyit maradunk otthon vele mind a ketten.
2017. márc. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
23%

Azonnal elválnék

első körben elválnék.


Persze, ezt a legkönnyebb. Nehogy megoldjátok, első körben váljatok el, sokkal jobb lesz...

Aki ezt tanácsolja, önmaga sem tenné meg.

2017. márc. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Dehogynem tennenk meg. Miert akarnek egy olyan emberrel elni, aki alsorendubbnek tart es csak az otthoni dolgokra tart eleg jonak, es nem engedne el szive szerint sehova?? :D Plane egy 40 koruli embert nem fogok tudni megvaltoztatni, ha a 20 eves baratomnal tapasztalnam ezeket, vele esetleg meg erdemes lenne foglalkozni, de egy felnott, hazas ferfi aki ezzel az ertekrenddel nott fel, hogy a no helye a hazban van, az nem fog valtozni.
2017. márc. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 aperitif ***** válasza:
100%

A bántalmazó kapcsolat célja és ismérve a kontroll alatt tartás.

Nem csak az a bántalmazás, ahol fizikailag bántalmaznak, vernek valakit, hanem a megfigyelés, megfigyeltetés, a telefonok, üzenetek ellenőrzése, stb. Hogy ez kinek jó, kinek rossz, kinek fér bele, kinek nem, az egyedi. Nekem biztos nem férne bele egy kapcsolatba, hogy a párom figyeltessen, és magánnyomozók lessenek a piacon, miközben tejet és krumplit veszek.

Megoldani... biztos lehet, kérdés, hogy hogyan.

2017. márc. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
66%
Egy kapcsolatba simán belefér, de ez nem kapcsolat, még ha házasságnak is hívják.
2017. márc. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk ez alap. Én is járok egyedül meg a feleségem is. Féltékenyek nem vagyunk a család azért fontosabb egy kufircnál.Ha meg nem csinálsz semmi olyat akkor meg kit érdekel hogy figyeltet? Bár ez igazából a férjednek gáz. Lehet hogy magából indul ki...
2017. márc. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!