Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit lehet belefoglalni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet belefoglalni egy házassági szerződésbe?

Figyelt kérdés

Ha nem gazdag egyik fél sem, nincs vállalkozás.

A házasság előtt szerzett vagyon alapból magánvagyon, illetve a házasság alatt örökölt, ajándékba kapott vagyon is.

Ezeken kívül, amik alapból a házassághoz tartoznak, miről lehet még szerződést írni?

Pl. a lakodalmon kapott pénz/ajándékok ne közösek legyenek, hanem azé akinek a rokonai adták?

Vagy a munkából származó jövedelem ne legyen közös, hanem válásnál annyit kapjon mindkét fél, amennyit beletett a házasságba?

Nekem ez a kettő jut eszembe. Ezen kívül mik vannak még?

(anyuka alá akar íratni velem valami házassági szerződést, de nem tudom kitalálni mit akar -nem mostanában találkozunk, telefonon meg nem igazán akarom emiatt felhívni, ezért kérdezlek titeket, mit lehet belefoglalni egy szerződésbe?)


2017. márc. 29. 17:45
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
47%
Reg baj ha ilyen kell...:D eljen a szerelem
2017. márc. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

A magyar törvények gyakorlatilag beépítve tartalmazzák a házassági szerződés bizonyos részeit, például az ági vagyon (örökség a házasság alatt) simán kivihető a válás után.


Nálunk pont ezért két átlagos embernek (se vagyok, se cég, etc) nem is érdemes házassági szerződést kötni, nem is szoktak az emberek.


A világ más részin viszont ez egyáltalán nem így van, ott gyakori az, hogy olyasmit is rögzíteni kell, ami nálunk alapban megvan, például az említett örökséget, vagy a házasság előtt szerzett magánvagyont, etc.



Mo-n leggyakrabban a céges tulajdont szokták házassági szerződéssel "védeni", és nem feltétlen csak azért, hogy kizárják a házastársat egy esetleges válás esetén a cégből, hanem azért is, hogy a cég különvagyon maradjon, tehát ha valami miatt a tulajdonos vagyonával kell felelni érte, akkor a feleség tulajdonrésze ne essen ebbe a körbe.

2017. márc. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

#1 ugye? :D


#2 Hát éppen ez az. A nászajándékon kívül el se tudom képzelni mit akarhat aláíratni. Minden bent van magában a házasságban.

Cég meg havi 5 millás fizetés híján nem nagyon értem.

(Azért zavar mert nem tudom mire kellene számítanom)

2017. márc. 29. 17:59
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy a munkából származó jövedelem ne legyen közös, hanem válásnál annyit kapjon mindkét fél, amennyit beletett a házasságba? "


Remélem gyereket nem akarsz, vagy te maradsz vele otthon.

2017. márc. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
Bármit bele lehet foglalni, ami nem ütközik törvénybe.
2017. márc. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Igen erre akartam példát kérni, mert nekem
2017. márc. 29. 18:54
 7/38 A kérdező kommentje:
kettő jutott eszembe
2017. márc. 29. 18:55
 8/38 A kérdező kommentje:

#4

Ezt a részét nem is írnám alá, mert az már nem házasság hanem élettársi kapcsolat.

2017. márc. 29. 18:57
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a házassági szerződés nem arra vonatkozik, hogy most, mikor szeretitek egymást mi van, hanem arra, ha 8-10-20-30 év múlva megromlik a kapcsolat.



Másrészt anyuka lehet, hogy túl sok amerikai filmet nézett, ahol ahogy mondtam elemi fontosságú a házassági szerződés, mert a házasság pillanatától minden közös azonnal (a magyar jogrend ugye nem ilyen). Ne tudd meg, hány ember gondolja, hogy az amerikai filmekben látott dolgok a valóság, és mekkora csalódás szokott lenni, amikor a magyar bíróságon nem áll fel az ügyvéd 2 percenként, hogy "Tiltakozom!" :)


Egy szó mint száz, én nem feltétlen zárkóznék el egy házassági szerződéstől (mint mondtam az nem mára szól, hanem majd 10 év múlva lesz fontos), viszont mindenképpen úgy csinálnám, hogy jelezném, hogy akkor hozzanak egy tervezetet. Azt semmiképpen nem szabad aláírni, el kell alaposan olvasni, ügyvédnek megmutatni, amennyiben valami nem szimpatikus, akkor azt beleírni/kihúzni belőle.


Egy szerződés nem úgy működik, hogy a kedves mama leírja, hogy mit akar, te meg aláírod.

2017. márc. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

#9

Pont ez az, hogy ami ránk vonatkozhat , az minden alapból benne van a házasságban magában.

Ha USA-ban lennénk akkor persze, ésszerű lenne szerződést kötni arról, ami a magyar jogban alapból bent van.

Olyat meg nem írok alá, hogy jogilag külön kasszán legyünk, akkor a házasság lényege veszik oda, akkor tökéletesen felesleges házasosdit jàtszani,.

2017. márc. 29. 19:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!