Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit lehet belefoglalni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet belefoglalni egy házassági szerződésbe?

Figyelt kérdés

Ha nem gazdag egyik fél sem, nincs vállalkozás.

A házasság előtt szerzett vagyon alapból magánvagyon, illetve a házasság alatt örökölt, ajándékba kapott vagyon is.

Ezeken kívül, amik alapból a házassághoz tartoznak, miről lehet még szerződést írni?

Pl. a lakodalmon kapott pénz/ajándékok ne közösek legyenek, hanem azé akinek a rokonai adták?

Vagy a munkából származó jövedelem ne legyen közös, hanem válásnál annyit kapjon mindkét fél, amennyit beletett a házasságba?

Nekem ez a kettő jut eszembe. Ezen kívül mik vannak még?

(anyuka alá akar íratni velem valami házassági szerződést, de nem tudom kitalálni mit akar -nem mostanában találkozunk, telefonon meg nem igazán akarom emiatt felhívni, ezért kérdezlek titeket, mit lehet belefoglalni egy szerződésbe?)


2017. márc. 29. 17:45
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Megint rágódsz :) Lássuk a papírt!


Egyébként még egy kérdést tegyél fel magadnak. Hogy viselkedik párod? Többször mondtam, hogy alapjában véve egyetértek a házassági szerződés intézményével, és nem gondolom, hogy aki ilyet írat alá az nem szereti a párját.


Viszont az egy másik kérdés, hogy a párod támogatólag, egyenrangú félként kezel ebben a helyzetben, vagy sunyít, hogy a mamának mindenben igaza van, fülét farkát behúzza, nem vállalja az egészért a felelősséget.


Szerintem ez a legfontosabb. Ha azt mondja, "szívem, szeretném, ha 1-2 pontot leírnánk úgy gondolom ez így korrekt, hogy behozok 2 lakást, ha netán bármi történne, akkor ebből ne legyen vita, de szeretném, ha semmi nem történne, és az a papír soha nem kerülne elő", az nekem bőven belefér.


Az viszont kevésbé, hogy ha sunyít, ha mindenben mamucinak van igaza, vagy ha egy olyan papírt akar eléd tenni, ami nem korrekt.

2017. márc. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a probléma ott kezdődik, hogy házassági szerződést nem "anyukával" fogsz kötni, hanem a vőlegényeddel. Jó lenne, ha tököt növeszetne és eléd állna, hogy mit akar valójában, mert egy felnőtt??? férfi ne takarózzon azzal, hogy az anyukája kényszeríti. Ha a vőlegényed alá akar írni egy szerződést az az ő döntése még akkor is, ha más beszélte rá.

Amúgy meg ne írj alá semmit azonnal. Adják oda neked a szerződéstervezetet és nézesd meg egy ügyvéddel. Jó eséllyel semmi olyan nem lesz benne, amit a Ptk. egyébként nem szabályoz, tehát valószínúleg tök fölösleges felhajtás. Ha mégis lenne benne valami hátrányos kikötés rád vonatkozóan, akkor ne írd alá.

2017. márc. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

Háááát... ez most kényes terep, mert ha elmondom hogyan reagált a párom, utálni fogjátok:)

Pedig alapból "áldott jó gyerek".

Mondhatni tényleg az anyukával írom alá, és majdnem felháborodott rajta, hogy minek akarom bonyolítani azzal a dolgot, hogy ügyvédhez viszem a papírt. Magyarázkodnom kellett h miért nem írom alá simán amit elém tolnak.

De nem sunyi, az biztos, inkább.. nem is tudom.. olyan kis mamlasz. De nem minden esetben azért.

Jaj ez olyan csúnya így leírva, pedig egyetlen ember sem ilyen fekete-fehér.


Alá semmit nem írok azonnal, ez volt a vőlegényemhez az első mondatom, hogy akkor küldje anyuka a papírt, átnézetem ügyvéddel, ez volt az első reakcióm.

2017. márc. 30. 22:25
 34/38 anonim ***** válasza:
én nem fogom szidni a párod, de egy biztos, volt már olyan kapcsolatom, ahol a lány helyett a végén a mamájával szakítottam, mert anyucinak olyan hatalma volt felette, hogy ha csettintett akkor a lány ugrott, és azt várták, hogy én is így fogok műkodni - nem jott be.
2017. márc. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

"hogy minek akarom bonyolítani azzal a dolgot, hogy ügyvédhez viszem a papírt."


Nem semmi :)

2017. márc. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Azért vigyázz, mert azt a mamlaszt a sunyi anyja irányítja, és lehet, hogy a kis mamlasz anyu mellé áll.
2017. márc. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy amíg anyuka adja a pénzt az induláshoz addig van joga beleszólni a részletekbe, ha egy kicsit rutinosabb akkor, azelőtt adja a vagyont mielőtt egybekelnének és akkor a házastársnak semmi köze sincs hozzá.

Nem vagyok híve a házassági szerződésnek, olvastam pár egész durvát, ilyen igazi "amerikai" stílusút, amiben kikötötték a megcsalás, a lelépés és hasonló esetekben ki mit kap a "közösből". Ha nincs aránytalan nagy különbség a két fél anyagi helyzete között, akkor nem sok értelmét látom.

Ami idáig a legdurvább pont volt, az olyan kikötés volt, ha nem sikerül 3 éven belül a Nőnek utódot hozni a világra, akkor a pasi minden következmény nélkül kihátrálhat a házasságból és minden megszületett gyermek után megállapítottak egy konkrét összeget. Brutális....

2017. márc. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:

Ilyen gyerekszülős sztori a Szex és New Yorkban is volt :S


8 éve vagyunk együtt, és igen, nagyon egészségtelen a kapcsolatuk:S egyszer-egyszer eszembe jutott, hogy milyen családba akarok én beházasodni:D de amúgy a szélesebb családot imádom, testvérek, nagybácsik, nagynénik stb.


Most már nem idegesítem magam, köszi h beszélhettem veletek:) már csak kíváncsi vagyok:)


Amúgy attól egy pillanatig sem félek, hogy nem állna ki mellettem, ha komolyra fordul a dolog. Volt az életünkben már egy húzós eset és akkor gondolkodás nélkül mellém állt. Ahhoz képest egy szerződés semmi :D (nem összevesztem az anyukával vagy ilyesmi)

2017. márc. 31. 15:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!