Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit lehet belefoglalni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet belefoglalni egy házassági szerződésbe?

Figyelt kérdés

Ha nem gazdag egyik fél sem, nincs vállalkozás.

A házasság előtt szerzett vagyon alapból magánvagyon, illetve a házasság alatt örökölt, ajándékba kapott vagyon is.

Ezeken kívül, amik alapból a házassághoz tartoznak, miről lehet még szerződést írni?

Pl. a lakodalmon kapott pénz/ajándékok ne közösek legyenek, hanem azé akinek a rokonai adták?

Vagy a munkából származó jövedelem ne legyen közös, hanem válásnál annyit kapjon mindkét fél, amennyit beletett a házasságba?

Nekem ez a kettő jut eszembe. Ezen kívül mik vannak még?

(anyuka alá akar íratni velem valami házassági szerződést, de nem tudom kitalálni mit akar -nem mostanában találkozunk, telefonon meg nem igazán akarom emiatt felhívni, ezért kérdezlek titeket, mit lehet belefoglalni egy szerződésbe?)


2017. márc. 29. 17:45
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

#9

Pedig az volt a terve szerintem. De mondtam h ha elkészült adja oda és viszem az én anyukám ügyvédjének.

2017. márc. 29. 19:25
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
kérdező: gondolom anyuci nem jogász, fogalma sincs arról, hogy mi van benne a magyar törvényekbe, a Dallasnak viszont az összes epizódját látta 3x oda-vissza
2017. márc. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
Ami miatt annyira meg vagyok lepődve, hogy elvileg pontosan tudnia kellene a jogszabályt, pont a munkája miatt (bár nem ügyvéd):S
2017. márc. 29. 19:27
 14/38 piroska és a farkas ***** válasza:
87%
Én csak azt tudom, h mi mit írtunk bele: azt, hogy sohasem megyünk el aludni haraggal. Pénzről nem esett szó😃
2017. márc. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Ez tetszik:)
2017. márc. 29. 19:49
 16/38 A kérdező kommentje:

A nászajándék pénzt természetesen teljen megértem, sok rokonuk lesz, sok pénz lesz belőle.

Legalább megúszom a menyecsketáncot, úgyis utáltam már a gondolatát is:D csak derüljön ki hamar, mert akkor vissza kell mondanom a varrónőt.

2017. márc. 29. 20:28
 17/38 anonim ***** válasza:
kérdező: ha nem vagyok indiszkrét, mennyi idősek vagytok?
2017. márc. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

Teljesen átlagos bérből élőknek felesleges.

Ami a házasság előtt már meg volt, az úgyis magánvagyon.

Nagyobb nászajándékról meg bőven megfelelő, ha ajándékozási szerződést írtok. Az ajándék is magánvagyon.

Jó, hogy nem minimálbéresek akarnak házassági szerződést :)

2017. márc. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
Nem fog tetszeni, de a válásnál eldöntendő dolgokat (elvileg erre van kitalálva a házassági szerződés, hogy a válást megkönnyítse), pl gyermekelhelyezés, ki maradjon a közös házban, stb.
2017. márc. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

#19

Elmondanád kérlek hol találom ezt felsorolva?

Szeretnék tájékozott lenni, de magamtól sajnos nem tudom az összes létező verziót:)

2017. márc. 29. 21:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!