Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit lehet belefoglalni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet belefoglalni egy házassági szerződésbe?

Figyelt kérdés

Ha nem gazdag egyik fél sem, nincs vállalkozás.

A házasság előtt szerzett vagyon alapból magánvagyon, illetve a házasság alatt örökölt, ajándékba kapott vagyon is.

Ezeken kívül, amik alapból a házassághoz tartoznak, miről lehet még szerződést írni?

Pl. a lakodalmon kapott pénz/ajándékok ne közösek legyenek, hanem azé akinek a rokonai adták?

Vagy a munkából származó jövedelem ne legyen közös, hanem válásnál annyit kapjon mindkét fél, amennyit beletett a házasságba?

Nekem ez a kettő jut eszembe. Ezen kívül mik vannak még?

(anyuka alá akar íratni velem valami házassági szerződést, de nem tudom kitalálni mit akar -nem mostanában találkozunk, telefonon meg nem igazán akarom emiatt felhívni, ezért kérdezlek titeket, mit lehet belefoglalni egy szerződésbe?)


2017. márc. 29. 17:45
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

nincs ilyen lista. ahogy korábban elhangzott, bármit bele lehet írni, ami nem törvénytelen.


a gyermekelhelyezéssel pedig az a gond, hogy hiába írnak róla házassági szerződést, a bíróság a pillanatnyi helyzetet fogja felmérni, és ha úgy ítéli, hogy az egyik szülő valamilyen okból nem alkalmas a gyermekek felügyeletére, akkor házassági szerződés ide vagy oda, nem ő fogja megkapni (teszem azt kikötik, hogy az anyánál marad a gyerek, az anya meg mondjuk szenvedélybeteg lesz, akkor nem fogja megkapni a felügyeletet).


Az már jobb példa, hogy mondjuk ki marad a közös lakásban, ki lesz kifizetve, etc, de ezek is inkább akkor érdekesek, ha van lehetőség arra, hogy ezt manageljék (például van annyi pénz, hogy az egyik megtartja a lakást, a másik megkapja a részét pénzben).

2017. márc. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

#17

Egyáltalán nem vagy indiszkrét, 25 és 27 évesek vagyunk.

Az anyukának sok pénze van a fiában, teljesen rendben van h védeni akarja, dehát az különvagyon, mit kell ezen tovább védeni?

#19

Ha a különvagyonos lakásban lakunk akkor nem egyértelmű, hogy ki költözik? Mindjuk gyerekkel szomorú lenne 15 év házasság után albérletbe költözni :D

2017. márc. 29. 21:45
 23/38 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem h van-e erről valami lista, mert pont arra irányult a kérdesem, hogy elképzelni nem tudom anyuka mit akar velem aláíratni.


Ha van két lakás, ami a párom nevén van és anyuka a haszonélvező és ő is adja ki, gondolom válas esetén nem tarhatok igényt anyuka bevételére, csak mert a párom neve is szerepel a papírokon, illetve nem fogom megörökölni csak úgy ha feldobja a párom a pacskert. Mert mondjuk eszembe jutott, hogy van ilyen lakás, esetleg arról akarhat szerződést? (Mert az nagyonis rendben van)

2017. márc. 29. 21:51
 24/38 anonim ***** válasza:

Ne izgasd magad előre. Tényleg kérd el a papírt, olvasd át, beszéld meg a pároddal, hogy mi az ami számodra is vállalható és korrekt dolog, mi az ami meg nem.


Mikor én akartam házasodni, akkor mi is terveztünk ilyet írni, és abban pár dolgot rögzíteni (igaz, hogy mi idősebbek voltunk sokkal), de azért a házassági szerződésnek az sem lehet a célja szerintem, hogy mondjuk 20 év után 2 gyerekkel az utcára lehessen tenni az asszonyt egy vas nélkül, ahogy az is logikus, hogy a srác ebben a helyzetben nem szeretné azt, hogy mondjuk 2 év múlva elválsz, és elviszel egy csomó vagyontárgyat.



Kérd el, nézd át, ha tényleg szeretitek egymást, akkor meg fogtok tudni egyezni korrekt feltételekben.

2017. márc. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

"Ha van két lakás, ami a párom nevén van és anyuka a haszonélvező és ő is adja ki, gondolom válas esetén nem tarhatok igényt anyuka bevételére, csak mert a párom neve is szerepel a papírokon,"


A tuéajdon haszna a haszonélvezőé, mint ahogy a nevében is szerepel, tehát a bérleti díjra sem te sem a fia nem tarthat igényt.


Ha ennyire tájékozatlan vagy, akkor mindenképpen keress fel egy saját ügyvédet, és eszedbe ne jusson semmit csak úgy aláírni, amit anyuka az orrod alá tesz.

2017. márc. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó!

De ez az, hogy semmi nincs amit bele lehetne írni. Az alap dolgokon kívül meg lövésem sincs mit akar. (Azóta még jobban körüljártam a témát, és az egyetlen amit erőltetni akarhatna a jogi különkassza)

De igazad van, feleleges ezen előre idegelnem magam, csak eszem nincs mit talált ki megint az öreglány...

Nagyon köszi minden kommentet és segítséget!!


Még annyit, hogy leírnád nekem (akár priviben is) , hogy ti mit foglaltatok bele a szerződésbe? Hogy kicsit jobban belelássak a dologba:)

Köszi mindenkinek!

2017. márc. 29. 23:36
 27/38 anonim ***** válasza:

Hogyan lehet ezt finoman tálalni?


Üdv,


Házasodni készülök minden szép és jó kivéve, hogy nem akarom a menyasszonyomat a családom vagyona közelébe engedni. Szeretem természetesen, de azért realista vagyok, bármi közbejöhet sajnos, pláne ha az ember ránéz a válási statisztikákra.


"Házassági szerződést szeretnék vele kötni ezzel kapcsolatban, hogy amit az enyém vagy a családomé, ahhoz semmilyen formában nem juthat hozzá ha esetleg különválnánk.

Van itt olyan esetleg akinek hasonló helyzete volt ? Hogyan lehet ezt finoman beadni?"


Ezt nem a te vőlegényed írta ki? Március 13-n kelt.

2017. márc. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

"és az egyetlen amit erőltetni akarhatna a jogi különkassza) "


Arra nagyon ügyelj, hogy ha otthon leszel gyes-en, hogyan leszel kompenzálva, míg neveled a kicsi közös gyerekeket és elesel a saját keersettől.

2017. márc. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

#27

Ezt a kérdést én is olvastam! (de köszi tényleg, hogy belinkelted!!!) Ott egy családi cég miatt akarják a szerződést, azt én is néztem, épp emiatt a kérdés miatt írtam, hogy nálunk ilyesmiről nincs szó.

#25

Ügyvéd nélkül semmit!!!

Igen, én is pont így gondoltam, azóta olvastam is róla, hogy a haszonélvező tudja bérbe adni.

#28

Ezt az ötletet alá sem fogom írni, akkor nem lesz esküvő, mert gyakorlatilag azzal a papírral már nem házasság, hanem élettársi kapcsolat. Így meg felesleges férj-feleséget játszani, ha gyakorlatban nem vagyunk azok.


Köszi mindenkinek!!

2017. márc. 30. 19:19
 30/38 A kérdező kommentje:
Amúgy közben gondolkodtam még az ügyön, és valójában azt is kinézem az anyukából, hogy ügyvéd jelenlétében egy plusz papírral akarja a tudomásomra hozni, hogy mihez van közöm és mihez nincs. Az ügyvéd szépen elmagyarázza a dolgokat és még egy szerződésben tételesen felsorolja a különvagyonnak számító dolgokat, azért, hogy én tisztában legyek vele.
2017. márc. 30. 19:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!