Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A leendő férjem szlovák, én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A leendő férjem szlovák, én magyar. Milyen lehetőségeim vannak a névfelvételre?

Figyelt kérdés

Az ő neve Roland Martis, az enyém Toldi Edina.

Az alap, ha jól tudom, Edina Martisova Toldi.. Vagy Edina Toldi Martisova? Van még ezen kívül valami?


Azt is hallottam, hogy mivel én külföldi vagyok, nem kötelező az 'ova'. Akkor hogy vehetem fel? Edina Martis vagy Edina Martis-Toldi?


Tudom, kérdezhetném a páromat, mert ő biztos tudja. De kicsit szégyenlem, hogy ennyire nem vagyok képben.. :)


2017. máj. 5. 15:06
 1/6 anonim válasza:
78%
Szia szlovákiai magyar vagyok. Azt sajnos nem tudom milyen sorrendben lesz a név de az ova nem kötelező. Nekem sincs a nevemben,pedig nő vagyok.
2017. máj. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%
És megint egy nő, aki nem tudott megmaradni a magyaroknál. Eks.
2017. máj. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Kedves kettes! Esetleg az olyan attitűd miatt, mint a tied? Hmm.
2017. máj. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szlovàkiàban

1. felveheted ugye a fèrjed vezetèknevèt: Edina Martis

2. Megtarthatod a sajàtod plusz az övè: Edina Martis Toldi (első helyen a fèrjezett neved van, innen tudjuk melyik melyik)

3. Úgy tudom, kötőjellel nem hasznàlhatod.

4. Írathatod ovà nèlkül.

2017. máj. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Kihagytam azt a variàciót, hogy egyedüliként megtartod a sajàt neved ☺.

Ès ami mèg èrdekes: a fenti link azt írja, hogy a gyerekeitek nem viselhetnek dupla keresztnevet.

4es voltam

2017. máj. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

És hogy alapos legyen: ha a dupla vezetèknevet vàlasztod, akkor egyformàn kell hasznàlnod, tehàt vagy mindkettőt -ovà-val vagy mindkettőt nèlküle.

- Edina Martisovà Toldiovà (bàr itt az -i vègződès miatt kacifàntosabb)

- Edina Martis Toldi

Csak a teljessèg kedvèèrt ☺.

2017. máj. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!