Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van olyan, vagy ismertek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan, vagy ismertek olyan nőt, akinek a házasságkötéskor a férfi vette fel az Ő nevét?

Figyelt kérdés

Én nem vettem fel a férjem nevét, mert neki elég viccesnek is mondható a vezetékneve.Nem is tudtam semmilyen formában párosítani az enyémmel. Mint utólag kiderült gyerekkorában csúfolták is vele. A baj csak az, hogy nagyon megijedtem, hogy a gyerekünk is ha az ő nevét kapja, majd hasonló problémákkal fog küzdeni. Egy ilyen dolog egy életen át kísérheti az embert.Mély nyomot hagy maga után. Az én nevem viszont elég gyakori és nem csúfolható(Nagy). Ha a gyerekünk az én nevem kapná akkor úgy érezném kizárom a férjemet, és a családja se nézné lehet jó szemmel. Azt meg végképp nem értenék meg ha mind a hárman az én nevem viselnénk...szerintem kitagadnának minket.A párommal beszéltünk már erről, hajlana is többféle lehetőség felé, de félünk a szülei elé állni. Mit lehet egy ilyen helyzetben tenni??? kérlek titeket csak az válaszoljon aki komolyan bele tud gondolni a helyzetünkbe.-számomra ez egy nehéz,fontos kérdés...

Köszönöm!


2017. máj. 14. 09:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Miért kell félni ennyire a családtól? Álljatok ki magatokért! h A most ebben féltek a családtól akkor mi lesz másban majd? Beleszólnak a nagyobb kiadásaitokba, ha majd mondjuk esetleg költözni akartok, beleszólnak majd a gyereknevelésbe. Megmondjátok ez a ti kettőtök dolga, erről többet nem nyitsz vitát, különben is véleményük lehet, de az a ti életetek és pont. Ha előhozzák még rövidre zárod. Mi olyan nehéz ezen. Házasodtok, külön család lesztek, felnőttek vagytok, hát álljatok ki magatokért. Alapban azt mondanám, marad mindenki a saját nevén, a gyereke meg majd a tiédet kapják ha annyira ciki a férj vezetékneve oszt kész. Viszont így a férjnek jó lehetőség egyszerűen megváltoztatnia nevét. Azt sem értem, ha a nő vesz fel cikis nevet az nem gond, érdekes azon senki nem problémázik. Akkor bezzeg senki vagyis a nagy átlag nem mondja lányom ne legyél olyan hülye, hogy felveszed a férjed nevét. Ugyan annyi a férfinek is felvenni, mint a nőnek. Mondjuk én nem értem minek valakinek a nevét felvenni házasságkötéskor. Itt más a dolog, tény. Amúgy sokan felveszik a feleség nevét, vagy kötőjelesen egymásét.
2017. jún. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!