Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha nagy a szerelem és nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nagy a szerelem és nagyon megértik egymást a felek, megvan az összhang, akkor van esély hogy sírig tartson a házasság?

Figyelt kérdés
2017. jún. 2. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nagy megértés és összhang nem szerelem indukálta, akkor simán megvan rá az esély.

30/f

2017. jún. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem ha az ilyen fokú szerelem és megértés megvan, akkor a legjobb, ha nem is házasodnak össze. Örüljenek, hogy ennyire összepasszolnak, ne akarjanak a pokolba tartó vonatra jegyet váltani.
2017. jún. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mindig megvan és soha sincs meg. 20-40 évre előre nincsenekb" receptek". Amit most elképzelni sem tudsz, lazán bekövetkezhetnek...szóval mindig a most- ot nézd és építsd, és lehet, hogy sírig tart, de nem biztos.
2017. jún. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor (értsd) bármikor kerülhet porszem a fogaskerekekbe. Az h nagy az összhang és megértik egymást a felek azt jelenti h MA nagy az összehang. Folyamatosan dolgozni kell ezen, mindkét félnek. Általában az egyik elfárad.
2017. jún. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetnek jó, de önmagában akkor elég ez a sírig, ha pár év múlva meghaltok. A nagy szerelem nem tart örökké, ezt sajna el kell fogadni. Ha szerelmre alapozol házasságot, az olyan, mintha vattacukorból akarnál várat építeni. Az első esőtől szétmegy. És akkor még sehol egy komoly vihar vagy egy ostrom. Házasságot közös értékrendre, közös célokra, megértésre és türelemre érdemes építeni. Én ezt gondolom alapnak. A megértést úgy értem, hogy akkor is meg tudod érteni a másik viselkedését, amikor épp egy címeres ökör. És amikor első felindulásodban a képébe ordítanád, hogy "gyűlöllek", akkor inkább lecsillapodsz és megpróbálod megérteni, miért viselkedik úgy, ahogy. Erre lehet építeni a téglákat. Szeretet, tisztelet, megbecsülés. Én így látom. A nagyszüleim 66 éves házasok. Tőlük valami ilyesmit látok. Én 11 éve vagyok a férjemmel. Az elején nagyon nagy szerelem volt. De már csak akkor házasodtunk, amikor tisztán láttuk egymás hibáit. Édesanyám szerelemből házasodott kétszer is. Mind a kettőnek válás lett a vége.
2017. jún. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előzővel. Rózsaszín ködben házasodni nem túl jó ötlet. Amikor már a másik hibáit is ismered és azzal együtt elfogadod, akkor már igen. Közös jövőkép, gondolkodás és tisztelet kell a jó házassághoz.
2017. jún. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze hogy van esély. A két félen múlik.


Egyébként nem àrt különbséget tenni holmi fellángolàs(ami pàr hónap vagy 2-3 év alatt elmúlik) és a valódi mély szerelem között. Marhàra nem egy kategória. Önismeret kérdése, hogy ki az aki képes felismerni mi is az amit pontosan érez. A valódi szerelem soha nem múlik el , 5-8-10-20 stb év alatt sem.

Nem csökken, nem lesz kevesebb az évek soràn, csak erősödik és elmélyül.

Fellàngolàsra valóban nem érdemes hàzassàgot alapozni. Igazi szerelemre, igazi összetartozàsra, a lelki tàrssal való kapcsolatra van csak értelme alapozni. Olyan kapcsolatban ahol az érzelmek mellett közös értèkrend, egyforma igények, a fontos dolgokban való egyetértés megvan. Ès természetesen a szexuàlis jellegű vàgyaknak is passzolniuk kell ahhoz, hogy tényleg jól működjön 2 ember kapcsolata. Ahol ezek a dolgok nincsenek meg, ott előbb utóbb hàzassàgban is és élettàrsi kapcsolatban élőknél is szakítàs lesz, mert végső soron nem illenek össze.

2017. jún. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!