Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasság mikor megy ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasság mikor megy ki végleg a divatból szerintetek?

Figyelt kérdés
Én még úgy 5-10 évet tippelek neki... Ma már egyre elfogadottabbak a nyitott kapcsolatok és az élettársi viszonyok. A gyerekvállaláshoz sincs semmi köze a házasságnak, mert az csak egy darab papír. Semmi gyakorlati értelme nincsen, csupán felesleges konfliktusokhoz vezet. Talán a középkorban volt értelme, mert akkor csak úgy lehetett törvényesen házaséletet élni, de a 21. században már túl kéne ezen lépni szerintem. Két ember élhet együtt felesleges papírok nélkül is. Ha két ember szereti egymást az nem törvényfüggő. Miért jó önként megnehezíteni az életüket az értelmetlen jogi kötöttségekkel és a válás esetén zajló jogi huzavonával, ami mellesleg a gyereknek is sokat árt. Házasság nélkül sokkal bonyodalom mentesebb kilépni egy kapcsolatból, ami mindkét félnek jobb és a gyereknek is, mert sokkal békésebben túl tudnak lépni a kapcsolaton. Ti mit gondoltok erről?

2017. máj. 30. 18:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem fognak kimenni szerintem akkor sek, ha az arányuk lecsökken. Nem minden ember gondolkodik egyformán.
2017. máj. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Most komolyan, mégis milyen előnye vagy hátránya lenne, ha kimenne a "divatból"?Ezelőtt is voltak házasságpártiak és élettársi viszonyban élők.Amire van kereslet arra piac is épülni fog, és mindenki eldöntheti, hogy igényt tart-e rá vagy sem.Ez nem egyszerűbb?
2017. máj. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
52%

Már most kiment.


Az a saját korosztályomban eszméletlen mennyiségben látok olyat, hogy "jaj, életem legboldogabb napja, hófehér habos ruha, 100 galamb, ezer szál rózsa, hintó, lagzi", és egy évben belül "már nem vagyunk együtt".


(többször volt, hogy ritkán látott ismerősnél rákérdeztem, hogy mi újság, és megkaptam, hogy hol van már a házasság).


Innentől azt gondolom, hogy maga a házasság kiment a divatból, persze a hozzá kapcsolódó instára/fb-ra posztolható, 2 hétig menő körítés a ruhával, a tortával, a templommal még népszerű, de kb ennyi, ha pár hónap múlva elege lesz valamelyik félnek a dologból, akkor balra el ugyanúgy, ahogy korábban a randizós időszakban (és azt látom, hogy az emberek többségét meg sem viseli a dolog)

2017. máj. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Az éven 3 jövőre minimum 1 esküvőre megyek....felénk sose.
2017. máj. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

Soha nem fog kimenni, mert egy jogi dologról van szó. Az együtt élő félek anyagi helyzetét egy válásnal, számításnál rendezni kell. Ha ennek nincs hivatalos nyoma, kezdete, akkor hogyan?

Tok mindegy, hogy házasságnak, hivatalos élettársának, akarminek hívjuk. A papir kell.

Ha hivatalosan valaki nem a párod, semmi infót nem adnak ki róla pl. Korhazban , esetleg nem is látogathatod. És még ezer dolog van, ahol nem elég a bemindas, hogy ő a párom.

Gondolom, max 20 éves vagy, és nem sok tapasztalatod van a mindennapi életben, mert még csak a bulizasnal tartasz.

2017. máj. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Krukutyán Levente ***** válasza:
94%

Bár nem vagyok én se esküvő párti, de szerintem nem olyan rossz dolog az. Sőt nagyon is szép, csak mára elinflálódott az értéke, mert minden szerencsétlen összeházasodik ész nélkül. Ezt látta mindenhol, hogy milyen jó, ami igaz is, de csak ha őszinte és nem ilyen majmolásból, társadalmi elvárásból ki erőltetett.


A nem praktikusság se teljesen jó érv. Egy csokor virág sem az.


Szerintem nem fog kimenni a divatból, max csak nőni fog az elhamarkodott házasságok aránya, így a válásoké is.

2017. máj. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
57%

Már réges-régen ki ment a divatból'...


Ma már én is máshogyan gondolkodnék....

2017. máj. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, te tényleg olyan hülye vagy, hogy pont a válást hozod fel, mint hátrányt? A szakítás miért jobb a gyereknek? Ráadásul az anyagi problémák és egyebek rendezése úgyis megoldandó dolog lesz, legtöbb esetben a bíróságon.


Szerinted egy gyereket az visel meg, hogy a szülei aláírták egy papírt, hogy elváltak? Nem. Ami megviseli, az házasság nélkül is ugyanúgy megviseli.


Elég ostoba vagy.

2017. máj. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
60%
soha.. vallás se ment ki a divatból már 2000 éve
2017. máj. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
41%

A vallás is kiment a divatból.


Egyre több ember számára a vallás manapság már maximum egy szép hagyomány (nagyon max évi egy karácsonyi mise, esetleg keresztelő, esküvő), de ezen felül semmi de semmi kapcsolatuk az egyházzal, vagy az egyházi tanítással.


Ezt a statisztikák is alátámasztják, de elegendő elmenned egy templomba vasárnap reggel, és magad is meggyőződhetsz róla.



[link]

2017. máj. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!