Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért jó dolog férjhez menni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jó dolog férjhez menni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok házasságellenes, ha találsz valakit, akivel összekötnéd az életedet, a házasság nagyon jó dolog.


De a lányokba azt nevelik, hogy férjhez menni önmagában milyen jó dolog, feleségnek lenni, úgy, hogy még férjjelölt sincs.


2017. jún. 19. 09:27
1 2
 1/15 lutaker ***** válasza:
66%
Mert párosan minden jobb,szebb..:-) Nagy közhely,de igaz..
2017. jún. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Milyen lányokba? Belém sosem neveltek ilyesmit. Sőt, anyám férjnél sincs, tehát sose mondta, hogy ez milyen klassz.
2017. jún. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%
Sok lányba azért nevelték ezt bele, hogy így jogot formálhasson (másképpen hozzájuthasson) a férfi vagyonához...
2017. jún. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Ez engem is érdekelne.


1es válaszoló : párkapcsolathoz nem törvényszerű a házasság... Szóval anélkül is lehet boldogan párosan élni...


Valóban érdekel engem is miért isteníti a nők nagyrésze a házasságot.

2017. jún. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

számomra a házasság értelme az, hogy a gyerek egy jogilag szabályozott kapcsolatba születik bele.


van ugyan apasági nyilatkozat, de nekem az ciki lett volna, így még a baba születése előtt összeházasodtunk.


egyébként abszolút nem akartam férjhez menni, remekül megvoltunk papír nélkül is.

2017. jún. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
3%
Azért, mert akkor már tutira tudja, ki az aki elhanyagolja.
2017. jún. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Egész életemben azt hallgattam a nőrokonaimtól, hogy aki férjhez megy, az egy vadbarom. Én így nőttem fel. Ennek ellenére férjhez mentem ahhoz, akit szeretek, és nem bántam meg.


Általánosítasz olyan kérdésben, amiben nem lehet.

2017. jún. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Belém nem neveltek soha ilyet, sőt anyámék mindig azt mondták, hogy ez az én privát döntésem, ők elfogadnak családos asszonyként és egyedülálló, gyermektelen nőként is.


Ennek ellenére szeretnék férjhez menni, mert nálunk mindenki házasságban élt, és zömében jól működő, harmonikus házasságok voltak. Számomra a házasság egy magasabb fokú elköteleződés a közös jövő felé, mert nincs otthagyva a kiskapu a menekülésre.


Nem kétlem, hogy házasság nélkül is lehet 100%-osan harmonikus kapcsolatban élni, de nekem egy fontos gesztus a másiktól. Aki elutasítja a házasságot, az ritkán tud (számomra) elfogadható indokot erre mondani, inkább azt hajtogatja, hogy "az csap egy papír". Pont ezért nem kerülne semmibe, ha a másiknak ezt a gesztust meglépné...

2017. jún. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Bizonyos adókedvezményekkel jár, + vannak ilyen-olyan kedvező hitelek nekik, de nem feltétlenül erősíti a kapcsolatot, nem lesz ettől kevésbé valószínű, hogy idővel megutálják egymást a pár tagjai, vagy félrelépnek.
2017. jún. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Azért, mert tetszik az ötlet, hogy az állam is elismer minket, mint egy családot, nem csak mi magunk. Sokaknak ez csak egy papír, érthető is, én viszont úgy érzem, ezzel megerősítjük a köztünk lévő köteléket.

Amúgy ilyesmit nem neveltek belém, hogy milyen jó feleségnek lenni, sőt inkább rossz példákat láttam, rengeteg alárendelt szerepbe kényszerült asszonyt. Sokáig nem is akartam emiatt férjhez menni, de azóta picit idősebb lettem, találtam egy szuper pasit és megváltozott a véleményem.

2017. jún. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!