Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Konkrét javaslatokat várok az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Konkrét javaslatokat várok az alábbi helyzetre: munkamániás társ. Mit tudnátok nekem tanácsolni?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk házasok, egy gyermekünk van, nemsokára két éves, és én is elkezdek hamarosan dolgozni. A gyerekem apjának a munkamániája olyan szinten lett határtalan az elmúlt kb. másfél évben, hogy már rég nincs köze ahhoz, hogy a megélhetésünkhöz szükséges pénzt keresi meg. Az a helyzet, hogy szüntelen dolgozik, általában itthon. Blokkokban alszik, ma is reggel 7kor a számítógép előtt találtam, tehát le se feküdt aludni. Van, hogy két napig nem fekszik le. Mindennap dolgozik, mindennap szív füvet is, ez is nagy probléma. Nincs rendszer az életében, összevissza alszik, kel, semminek nincs eleje, vége, ha valamit befejez, máris jön az új projekt. A családi életünk rovására megy az egész. Volt, hogy két hónapig csak a hátát néztem, a kaját raktam le elé, beszélni sem lehetett vele. Ilyenkor igyekszem a kislányommal elutazni rokonokhoz, nagyszülőkhöz, hogy őt is békén hagyjam, és én se őrüljek meg. Ha szabályokat szeretnék felállítani, azt nem fogadja el, csak veszekedést szül, engem támad, minősít (baszogatom és baszogatós kontrollmániás természet vagyok szerinte). Mit tehetnék? Mindig ígérgeti a változást. Teljesen normális családból jön, igaz nem egyszerű esetek a szülei, de azért tragédia sem érte gyerekkorában. Azt látom, nem tud megbirkózni az élettel, kizárólag a munkában találja meg a biztonságot, az a komfortzónája. Konkrét javaslatokat várok!! A kislányom érdekében szeretném, ha javulna a családi életünk. Köszi mindenkinek

2017. aug. 20. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnék így élni, és nem akarnék olyan apát a gyerekemnek, aki csak biológialag az apja, de nem tevékeny részese az életének a mindennapokban.


Ha a párod nem látja be, hogy ez így nincsen rendben, és - ha egyedül nem képes ebből kijönni plusz a drogozással leállni - nem keres terápiás segítséget, akkor te nem sok mindent tehetsz, mert nem a te mozgástered.


(Leszámítva természetesen azt a döntésedet, hogy meddig tudsz így vele - vagy talán inkább mellette - élni.


Nekem még olvasni is szomorú volt, hogy milyen lehet ezt megélni - nem csak a te szempontodból, hanem a közös gyereketek szempontjából is.

2017. aug. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Szóval mióta meg van a gyerek. Ő is akarta? Örült? Mert én párhuzamot vélek látni az időben. Nem foglalkozik a gyerekkel sem? Mindenesetre hozd a tudomására hogy neked ez így nem igazán pálya. De vem veszekedve meg vitatkozva! Normális nyugodt beszélgetés keretében.
2017. aug. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Fogd a gyereket és lépj le. Szerintem fel se fog tűnni a pasasnak, hogy eltűntetek. Olyasmit fog észrevenni, hogy senki sem főzött, nincs tiszta ruhája, stb. A gyereket meg vidd pszichológushoz. Biztosan sérült már. Nem ostoba, érzi, hogy zavarja Apát.
2017. aug. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
amikor időt szakít a gyerekre (igaz, ezen már sokat veszekedtünk, és mostanában szedte össze magát), normálisan foglalkozik vele, akár napközben is egy-egy fél órát játszik a kislányunkkal. nem akarom őket elszakítani egymástól. én úgy látom, a párom segítségre szorul, de már nem tudom, mi lenne számára a segítség.
2017. aug. 20. 13:33
 5/9 anonim ***** válasza:

A családi élet az még hagyján, de az egészsége van a legnagyobb veszélyben.

Az állandó ülés és monitorbámulás abszolút egészségtelen, meg ahogy te is írod, 1x 2x be is szív...

Egy idő után a szervezete és az izomzata is leépül majd.

Persze, most még lehet fiatal napjait éli, de évek múlva ez igencsak vissza fog neki köszönni.

Akiknek rendszeresen ez a munkájuk, azoknak is erősen javasolt legalább egy-egy rendszeres pihentető séta vagy testedzés.


Én azt javaslom, ha tényleg nagy zűr van a kapcsolatban és még egy gyerek is érintett, akkor közösen vagy egyedül, kérd párkapcsolati tanácsadó (mediátor) segítségét.

A szakember az első sorban nem a legjobb barát/barátnő (akinek szintén nincs jó kapcsolata) és nem is ezen az oldalon találod meg.

Csak akkor javul a helyzet ha közösen törekedtek a megoldásra.

2017. aug. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A párod nem munkamániás, hanem komoly lelki gondjai vannak. A napi fuvezes erős függőség. Orvosra lenne szüksége, de amíg ezt nem ismeri be, addig sem nem tudsz tenni.

Kell valami, ami kizokkenti. Én nem tudnék így elni es kapna egy ultimatunot, mivel már szép szóval nyilván beszeltel vele.

A párod erősen depressziós és nem munkamániás, hanem a munkába menekül az élet elől.

2017. aug. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor a kerdesem: hogyan tudom ravenni a terapiara? Ha nem is komoly depresszio, amivel kuzd, de tudom az okat, es o is tudja. De ennek a mi csaladunk issza meg a levet.
2017. aug. 20. 13:58
 8/9 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Vigyázz, hogy Te ne menj tönkre ebben a kapcsolatban. Ezért gondoltam, hogy jobb lenne kilépni belőle. Ha mindenképp menteni szeretnéd ezt a kapcsolatot, akkor talán a helyi családsegítő központban próbálkoznék. Esetleg lehet szólni a háziorvosnak, hogy nincs jól a párod. Védőnőnek is jelezheted, hogy a gyereked apja rossz állapotban van. Talán ők tudnak ajánlani szakembert.
2017. aug. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aki magatol nem akar valtozni azt nem tudod ravenni semmivel. Ha otthagyod es keresel egy normalis part akkor a gyerekednek is jobb lesz mintha egy ilyen apaval none fel.
2017. aug. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!