Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Bánt, hogy a vőlegényem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bánt, hogy a vőlegényem házassági szerződést akar. Van itt aki elfogadta? Írjátok le kérlek, hogy ti miért mentetek bele!

Figyelt kérdés

Arra készülünk, hogy a családjaink előtt és örök hűséget fogadjunk egymásnak. Hogy lehet ebbe belevágni, ha már most az elején azzal számolunk, mi lesz ha nem működik? És nem is csak erről van szó. Valóban megtörténhet velünk is akár több tíz év múlva, hogy a szerelem múlni kezd, de mi van a tisztelettel? Az nem múlhat el! Az, hogy tisztelem a páromat, mint embert, a személyiségemből és a nevelésemből fakad. Felnőtt ember vagyok, már kialakult az értékrendem, amit nem fogok csak úgy eldobni. Nagyon bánt, hogy azt feltételezi, képes lehetek olyan aljasságra, hogy kisemmizzem őt! Ha ez lehetőség egyáltalán felmerül benne rólam, miért akar elvenni? Mindezeket neki is elmondtam, a válasz annyi volt, hogy túlreagálom.

Ő jóval többet keres, mint én, de tőlem nem kellene féltenie a pénzét. Nem is értem, hogy gondolhatja, hogy ha egyszer mi nem fogunk jól kijönni, akkor én majd az ő pénzéből akarok egyedül vígan élni? Ennyire sosem aláznám meg magam! Ez az egész annyira megalázó. Soha nem bántott meg ennyire. Boldog voltam, amikor megkérte a kezem, most már abban sem vagyok biztos, hogy hozzá akarok menni. Milyen család leszünk mi így? Mit tanítanánk a gyerekeinknek? Hogy ha házasodnak, akkor legyen egy papír, ami védi aput anyutól, hátha az megőrül? Ennyi erővel szájkosarat is kaphatnék, hátha egyszer harapdálni kezdem az embereket... Bocsánatot kérek, hogy ilyen hosszan panaszkodtam. Minden segítő választ megköszönök.


2017. okt. 14. 21:18
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
89%
Ne menj hozzá, ha nem összeegyeztethető a pénzügyekről való felfogásotok!
2017. okt. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
67%
Na de mi lenne pontosan a szerződésben? Marhára nem mindegy. Sok esetben pusztán leírják a felek, kinek mi a külön vagyona.
2017. okt. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
70%
Meg is lehet fordítani a dolgot. Ha te ennyire biztos vagy ebben, akkor miért okoz gondot erről törvény előtt nyilatkozni? Ő nyugodt lesz, te meg így sem úgy sem tartanál igényt többre, nem igaz? Ez van, manapság ilyenek a törvények, és ezt rengeteg nő használja ki 10-20 év boldog házasság után, mikor elmérgesedett a viszony. Inkább örülj, a vőlegényed egy megfontolt, előrelátó ember.
2017. okt. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Azért okoz gondot, mert ezzel azt ismerném el, hogy szükséges. Szerintem azt írnám alá, hogy megbízhatatlan vagyok és képes lehetek kegyetlen dolgokra, pedig soha! Úgy érzem ezzel megaláznám magam. A szerződés azokra a dolgokra terjedne ki elsősorban amit még csak tervez magának beszerezni, illetve vállalkozást szeretne majd a távol jövőben indítani. Ezek tényleg olyan dolgok, amikre se nem vágyom, se nincs rá szükségem. Ezért még inkább nem értem, mi a jó neki ebben?
2017. okt. 14. 21:32
 5/38 anonim ***** válasza:
79%
Ha vállalkozás is képben van, akkor amiatt is fontos lehet a házassági szerződés, hogy téged és a gyerekeiteket védje: ha van szerződés, és csődbe megy a vállalkozás, akkor a szerződés értelmében lehet, hogy csak x összeg dől majd be, de nem kerül veszélybe a lakhatásotok.
2017. okt. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem meg pont azzal "ismernéd be",hogy szükség lenne rá, hogy akadékoskodsz meg tiltakozol ellene. Ha nyugodt szívvel, probléma nélkül aláírod, azzal pont azt tanusítod, hogy amúgy sem érdekelne a "vagyona" az esetleges osztozkodáskor. Ez miért megalázó? Jó persze azért valahol érthető ha rosszul esik, hogy már előre fél, hogy esetleg nem fog működni és akkor "rajta veszt", de valahol az ő álláspontja is érthető.

De ha ezzel a dologgal ennyire nem tudsz kiegyezni, ennyire nem klappol a te elképzeléseiddel, értékrendeddel, akkor ne menj hozzá. Lehet ez az első jel, hogy mégsem vagytok egymáshoz valók.

2017. okt. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
71%

Ilyen alapon meg miért fontos maga a házasság? Talán nem bízol benne, hogy papír nélkül veled marad? Na ugye, te sem arra számítasz, hogy elhagy, mégis örülsz neki, hogy megkérte a kezed.

Mostanában szokás házassági szerződést kötni, fogd fel így a dolgot és kész. Hátrányod nem lesz belőle, akkor kár ennyire felizgatni magad.

2017. okt. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
55%

Azert mentem bele, mert 5 boldog ev utan ezzel elohozakodott. Akkorat csalodtam h mint meg soha. A vegen azt mondta, h nem irat, mert latta h kiabrandultam.

Aztan en ragaszkodtam hozza, hogy irjunk. A tartalma: minden az ove valas vagy halalom eseten. Hogy lassa, a kiakadasom nem a penz miatt, hanem az meglepodottseg miatt volt. Es meg nem tudja hogy milyen hamar ozvegy-ferj lesz....

Nem tudtam elhagyni, mert ezen kivul semmi de semmi nem volt ami nem tetszett volna a kapcsolatunkban vagy benne.

De nem tudok mar ugyan ugy ra, vagy a kapcsolatunkra tekinteni. Nem jo abban nagyot csalodni, akiben vakon megbiztal.

Minden olyan folosleges lett...a hazassagunk, az eletunk, az eletem,...en...

2017. okt. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
88%

Azért te is keress fel ügyvédet. Legyen benne az is, hogy mivel leszel kárpótolva, míg otthon vagy a kisgyerekekkel és kiesel a pénzkeresetből.

és arra is térj ki, hogy amíg ő vállalkozását építi, te nem fogsz neki ingyen hátteret biztosítani.

2017. okt. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
37%
Egyébként meg ha vállalkozást akar indítani, akkor azért nem hülyeség, még ha most meg is bízik benned, vagy nem gondol anyagiasnak.
2017. okt. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!