Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jól gondolom, hogy mára totál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól gondolom, hogy mára totál értelmetlen dolog lett a házasság?

Figyelt kérdés

Az esküvő jó buli, de azt anélkül is meg lehet tartani, hogy mindenféle papírral vagyonközösséget alkotnál valakivel, akiből lehet kiszeretsz 1 év múlva, aztán csak a baj van a válással. A környéken, ismerősök között is azt látom, hogy a huszonévesek, akik nemrég házasodtak, pár éven belül már válnak is. Az eljegyzés és az esküvő szép dolog, de én házas biztos, hogy nem leszek. Nektek mi a véleményetek?

21L



2017. nov. 3. 09:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
59%

egyáltalán nem értelmetlen. De amíg nem értékként kezelik, s mindent megadsz a pasidnak, aminek a házasságban lenne a helye, addig tényleg értéktelen...

De ha együttélés, szeretkezés, közös élet, esetleg gyerek is benne van a házasságon kívüli életben, akkor tényleg értelmetlen.

Nem éltem együtt senkivel, a házasságomig nem feküdtem le senkivel, s köszönöm, tökéletesen megvagyunk a házasságunkban 10 éve, s jó.

2017. nov. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
#1 szép ellenpélda, legyetek is boldogok még sokáig! :)
2017. nov. 3. 09:44
 3/26 anonim ***** válasza:
83%
Értékrend kérdése. Engem pl. nem tántorít el, csak mert a körömben is sokan már elváltak. És? Nem kell, h velem is ugyanez történjen. Csak az tud elválni, aki megházasodik. Akik meg nem házasodnak, azok is szétmehetnek. Mi a kérdés? :)
2017. nov. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
#3 de épp ezaz, hogy minek bajlódni a válással, ha papírok nélkül is lehet boldogan élni, aztán ha az egyik fél már menni akar, menjen.
2017. nov. 3. 09:46
 5/26 anonim ***** válasza:
80%

Alapból nem akarsz, hosszabb távon senkivel együtt lenni, akkor nincs értelme.

Mi, együtt akartunk maradni és nem azért házasodtunk, amit te felsoroltál. Az élet mindennapos dolgait volt nehezebb intézni.

2017. nov. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%

Aki már eleve így áll hozzá, az tényleg ne házasodjon. Csak ismételni tudom, h ez értékrend kérdése. Én pl. szép dolognak tartom. A családomban sem volt hál' Istennek válás, senki sem nőtt fel csonka családban, csak a család körüli ismerősök, barátok közt voltak válások. Lehet ezért tartom én fontosnak :) De nem vetek meg senkit, aki nem így gondolkodik.

Mindenfélével találkoztam már: Olyannal is, akik házasság nélkül élték le boldogságban az életüket, olyannal is akik később házasodtak, majd elváltak, de olyannal is, akiknél meg volt a gyerek, ház, minden a pasi nevén volt, majd kitette a nőt és a gyereket az utcára, mert nem volt semmi papír, amivel a nő segíthetett volna magán. Nem lehet megmondani, h mi a jó és mi nem. Mindenkinek az érzéseire kell hagyatkoznia.

2017. nov. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Továbbá a válás gondolata sem tántorít el, h akkor mi lesz, mert nem így állok hozzá. Megtörténhet velem is, igaz, de pozitívan közelítem meg a dolgot, h nem lesz olyan amit ne lehetne megbeszélni. Kivéve, ha verne a pasi stb. Akkor nem kérdéses a dolog :)
2017. nov. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
#6 a csonka család nem feltétlen rossz dolog. Nekem elváltak a szüleim és sokkal jobb volt így felnőni, mintha kötelességből együtt maradtak volna és folytatódtak volna a mindennapos veszekedések. Mert sokan ugyebár a gyerekek miatt maradnak csak együtt, holott inkább legyenek külön, ha már nem alkotnak boldog párt, a gyerekeknek is jobb úgy. De amúgy jó példákat hozták.
2017. nov. 3. 09:55
 9/26 Heart of Darkness ***** válasza:
100%

Alapvetően szerintem nem értelmetlen dolog. Nem úgy kell egy kapcsolathoz állni, hogyha ne házasodjunk meg, mert hogyha vége akkor könnyebb csak otthagyni a másikat és nem kell a papírunkát is intézni ami ráadásul pénzbe kerül vagy ezzel az erővel az adott kapcsolat is értelmetlen sőt minden az, mert mindennek vége lehet egyszer.


Szerintem a házasság szép dolog, és hogyha elég komolyan a felek és szeretik egymást akkor nem fog balul elsülni vagy legalább kisebb rá az esély. Én szeretnék esküvőt és szeretnék megházasodni, mert úgy gondolom, hogy egy ember életében ez nagyon szép emlék tud lenni, de csak olyan lánnyal tenném meg aki iránt azt érzem, hogy nem akarok nélküle létezni egy percig sem.

2017. nov. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt ezt körülvevő (fèl)milliós hacacárèt ellenzem (többszázezres gyűrűk, lakodalom ahová eljön potyázni vagy berúgni sok ismerős, gagyi cigányzenèszek vagy mèg rosszabb egyszemèlyeszenekar CASIO-s papa vagy teknodìdzsèj, meg a többi feleslegessèg ami új divat).


Szóval, ha lesz is esküvőm az egy natúr polgári szertartás lesz (nem vagyok vallásos), olcsóbb gyűrűkkel, max 15-20 fővel, bèna lakodalmas music nèlkül (árányeső, kobinèj, hóványőszrózsa, ha èn gazdag lennèk meg úgy kb. minden slágermulatós amit az alábbiak előadtak már: Bódiguszti, emszìhaverèsateknő, Kadlott Károly, Lagzi Lajos, Nótár Mária). Ahogy nem lesz maratoni "ki vedel többet más kontójára" játèk a vendègeknek.


Ha tènyleg csak a házasság eszmènye számìt, akkor nincs szüksèg ezekre.

2017. nov. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!