Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » 1 év házasság,2 év együttélés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1 év házasság,2 év együttélés után a feleségem nem szerelmes belém. Mennyire normális ez?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt, 1 éve a feleségem, 2 hónap múlva várjuk közös kislányunkat. Az a helyzet, hogy jóval fiatalabb nálam, én 40 éves vagyok, ő 24. Nem volt köztünk soha semmi gond, az én részemről ez igaz szerelem, imádom őt. Eddig azt hittem, hogy ő is engem. Azt is érdemes tudni talán, hogy ő egy elég szegény lány volt, én jómódban élek régóta.

Tegnap hallottam, ahogy azt mondja a barátnőjének a telefonba szó szerint, hogy nem nehéz erős szeretet érezni egy olyan ember irányába, aki végre megbecsüli minden értelemben és megteremt mindent majd a gyerekének is... Nekem ez nagyon rosszul esett. 2 év után már ennyire normális lenne az elhidegülés?


2018. jan. 6. 18:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként csak most tűnt fel a korkülönbség. Már kezdem érteni, hogy mi okozza a problémát. Na szerinted ugyan mégis mi mást akarna egy 40 éves férfitól egy huszonéves kislány anyagi biztonságon kívül?
2018. jan. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

nem normális, jól gondolod.


ha ez részéről, is IGAZI szerelem lett volna, még évekig tartana.


2 vagy 3 évig biztosan, utána kezdenek csillapodni a szerelemhormonok, de méh teljesen nem csengenek le.


most még nagy tűznek kéne lennkie, ha szerelmes lett volna.


nem akarlak elkeseríteni, de szerintem a pénzedért ment hozzád, igazából azt szereti benned, h. jómódban él melletted.


és ez nem szerelem.


házassági szerződést íratni kéne vagy kellett volna.

2018. jan. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem elhidegülés, ha tényleg szóról szóra így mondta, akkor valószínűnek tartom, hogy sose volt szerelmes. Inkább csak imponált neki a jólét, és hogy emberileg is megbecsülöd, rendezett életet biztosítasz neki és a gyereketeknek.

Sajnálom, rossz lehetett így ezzel szembesülni.

2018. jan. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudod a baratnoje mit kerdezett. Amit hallottal az egy reakcio volt valamire. Lehet h a baratno olyat kerdezett, amire egy ilyen racionalis valaszt kellett adnia. Ez egy darab kontextusbol kiragadott mondat, a szituaciorol semmit nem tudunk. Az hogy hany evesek vagytok es milyen a hatteretek akarmit is jelenthet. Lehet, hogy az egyik valaszolo fejen talalta itt a szoget es sosem volt szerelmes, de ez egy mas tortenetekre alapozott felteves csupan. Egyikonk se volt ott, te is csak foszlanyokat hallottal.


En nem is akarom megfejteni mire gondolt a feleseged, en most a gondolatmeneted hibajara akarom felhivni a figyelmedet. Emlekezz vissza a magyar orakra, milyen szempontok szerint elemzunk egy szoveget. Hat nem ugy, ahogy te csinalod.

2018. jan. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem látok itt olyat leírva, hogy kimondta a telefonba, hogy nem szeret. Azt mondta, hogy könnyű téged szeretni, aki megbecsüli. Ezt én már majdnem ugyanezekkel a szakvakkal mondtam már a saját párom szemébe is. Nem anyagi dolgokra gondoltam én sem. És őszinte szeretetre, ami sokkal erősebb és mélyebb is, mint a kis rózsaszín ködös "lávcsi".

Az előttem válaszolónak igaza van: egy telefonba mondott fél mondatot hallottál.

Ha meg tényleg elmúlt két év után a kis rózsaszín köd, az meg teljesen normális. 2-3 évig bírja a szervezet az ezért felelős hormonok termelését. Ha megalapoztátok ez idő alatt az őszinte, egymás megbecsülésére épített kapcsolatot, akkor ez átalakul szeretetté, ami sokkal jobban összetart.

2018. jan. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
28%
A szerelem NEEEEMM alakul semmivé még mindig... A mély, őszinte szeretettel EGYÜTT van jelen egy igazi kapcsolatban 50 év után is.
2018. jan. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"A szerelem NEEEEMM alakul semmivé még mindig..."

Az érosz elmúlik, de jobb szó rá, hogy elmélyül. :)) Sajnos a magyarban a szeretetre/szerelemre csak egy szavunk van. Az ógörögnek viszont van. Egyik ilyen az érosz. De nem is baj, hogy ez átalakul, mert az érosz nagyon lángoló, de nem a másik személy lényegét ragadja meg, hanem megmarad a felszínen. Ezért megy tönkre sok kapcsolat másfél-2-3 év után. Mert csak érosz van, más nincs.

2018. jan. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Azt hinné az ember, hogy 40 évesen már van némi tapasztalatod nők terén, és tudsz kezelni bizonyos helyzeteket. Nincs baj azzal, hogy 1 év után elvetted, én másfél év után házasodtam, mert mindketten vágytunk rá, és úgy éreztük nincs mire várni... DE ha valami gondod van, VELE beszéld meg, kommunikáljatok egymással.


A konkrét kérdésedre válaszolva, szerintem mindenkinél máshogy alakulnak az érzelmek. Van akinél hamar átalakul a szerelem szeretetté, és vannak olyanok is akiknél sok évig megmarad a szerelem érzése. Mindenki másképp működik.

Megmondom őszintén, hogy olvastam már ilyeneneket, hogy a szerelem szeretetté alakul, de ezt az átalakulós részt mi még nem éltük át a férjemmel. 8. éve vagyunk együtt és nem érzem, hogy az érzéseim megváltoztak volna. Szerelmes vagyok, és a férjem is az.


De biztos vannak itt olyanok akik már régebb óta élnek házasságban mint mi, és megtapasztalták, valamint tudnak neked valami okosat írni. Egyébként nem gondolnám, hogy az erős szeretet, kötődés, biztonságérzet kevésbé lenne fontos és tartós.

2018. jan. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!