Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Visszamennétek a házastársatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Visszamennétek a házastársatokhoz ebben a szituációban?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden összefoglalni. Megtörtént eset, véleményeket, komoly hozzászólásokat kérnék.


Egy férfi, egy nő, 10 év együtt, 5 év házasság.

4 év küzdelem a gyerekért. Az utolsó év során sikertelen lombik program, műtét, hormonális kezelés, ami a feleség részéről depresszióba torkollik. Ő megy keresztül a dolog nehezén, terápiára is jár, de persze a férjet is megviseli az egész procedúra.

Az utolsó küzdelmes év végén a férj fejét elcsavarja egy fiatal lány. Szex elvileg nem történik, csak csók és érzelmek.

A felek külön költöznek. A feleség új városba költözik, új munkahelyet talál. A férj nagyon hamar belátja, hogy hülyeséget csinált és pár hét múlva békülni akar. A feleség nagyon haragszik, nagyon megbántott, így nem békül.

Fél évet külön töltenek. Utána leülnek megbeszélni, hogyan tovább. A férj összeomlik, sír, nagyon sajnálja. A feleség elhiszi, hogy tényleg sajnálja.

A feleségen áll vagy bukik, hogy megpróbálják-e helyrehozni a házasságukat. A feleség még mindig szereti emberileg a férjet, nagyon magányos az új helyen, még mindig küzd a depresszióval. Haragszik még, de már nem annyira, mint fél évvel azelőtt. A fiatal lány kikerült a képből pár hét után.

A feleség helyében mit tennétek? Visszamennétek? Ha igen, milyen feltételekkel? Ha nem, miért nem? Ha sem ez, sem az, akkor mit tennétek?

Férj 34, feleség 33.


2018. jan. 12. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Párterápiával összekötve igen, ha mindketten szeretik a másikat. Fel kell dolgozni a baba sikertelenségét, ami szerintem még nem történt meg. Ha nem kapnak külső segítséget, szerintem hamarosan verbálisan bántani fogják egymást.

A párterápia során pedig eldől, hogy egymás mellett van a helyük, vagy nem.

2018. jan. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Én nem vagyok annyira szigorú, szerintem 10 év után, főleg ilyen kemény időszakot követően előfordul, hogy hibáznak az emberek. Amennyiben szó szerint minden így történt, és mindkét fél 100%-ig azon van, hogy a kapcsolatot helyrehozzák, én adnék neki egy esélyt, persze csak szigorú feltételekkel, nagyon nyílt és őszinte kommunikációval, ahol közösen mérlegeljük, hogy hol hibáztunk, mit hiányoltunk, mit kellett volna másképp tenni, és ezekből okulva, hogyan legyen tovább?


Én legalábbis ezt tenném, de nyilván ti életetek, ti érzitek, hogy a legjobb.


N

2018. jan. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Ha már a 33 éves feleség is olyan "öreg", hogy friss pun_ci kell mellé, mi lesz mondjuk 10 vagy ne adj isten 20 év múlva? Ha megint jön egy nehéz időszak akkor majd megint egy hamvas kislány karjaiba menekül? Nem, nem és nem. Minden csaló mocsok szemét sír és könyörög és nagyon sajnálja. Aztán ugyan úgy félre mennek megint, csak már óvatosabbak lesznek. Nincs új a nap alatt.
2018. jan. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Én nem mennék vissza, mert nálam a bizalom mindent vagy semmit alapon működik. Egy ilyen után soha többé nem tudnék maradéktalanul megbízni a férfiban, ezt pedig még a legnagyobb szerelem sem képes felülírni. Viszont mások képesek ezen felülemelkedni, úgyhogy neked kell eldöntened, melyik táborba tartozol. Akárhogy is döntesz, remélem megtalálod a boldogságot.
2018. jan. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Kemény időszak volt ez nagyon mindkét félnek. Ha nem volt problema a kapcsolattal amúgy es jól működött a kapcsolat visszafogadnam a ferjem. Egy depressziós nővel nagyon kemeny az élet. En szülés után kerultem borzasztó allapotba. Kb másfél evig borzalmas volt a férjemnek az elete mellettem. Nálunk is egy hajszálon múlt, hogy nem torkollott ilyenbe a kapcsolatunk. Majdnem valasig jutottunk mikor rájöttem, hogy valtoztatnom kell. Szerintem adj neki egy esélyt, ha amúgy jo tarsad volt.
2018. jan. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Hát szerintem meg akkor otthagyni a másikat, mikor a poklok poklát járja meg, és a legjobban szüksége lenne a támogatásra, nem hiba, hanem aljas, undorító, gerinctelen jellemre vall. Igen, tudom, a férjnek is szar lehetett, hogy nem jön a baba, de a TÖREDÉKÉN nem ment át annak, amin a feleség. Mi értelme van együtt lenni egy olyan emberrel, akiről tudod, hogy ha mély a gödör, elegánsan távozik? Szóval NEM!
2018. jan. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem mennék vissza hozza. Emlekeztetnem a hazassagi eskure, ami ugy szol, hogy joban rosszban, nem pedig ugy hogy "joban rosszban, de csak akkor rosszban, ha azert annyira nem rossz, mert ha nehezseg van, akkor inkabb belenyalok egy friss punciba, ahol mindig sut a nap". Majd ha erre eskuszunk, akkor visszajohet. Nalam pont hogy emberileg bukott volna meg a ferj. Soha tobbet nem tudnek benne bizni, mert megtanultam volna, hogy hogyan oldja meg a nehez helyzeteket.
2018. jan. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem mennék vissza. Ha akkor nincs mellettem, mikor összeomlik az életem, akkor azt sem érdemli meg, hogy a jó időszakokban az életem része legyen. Pont akkor csalt meg téged, mikor 100%-ban melletted kellett volna lennie.

A másik pedig az "emberileg még szereti" rész. Ez édeskevés egy jó kapcsolathoz.

2018. jan. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
16%

Nem venném vissza, több okból sem:

- hűtlen volt. Aki egyszer megteszi, meg fogja máskor is.

- amíg mentális betegségekkel küzdök, nem a farkak után rohangálnék első körben (még ha az exférjemé is az a bizonyos farok), hanem kezeltetném magam. Az egészségem fog visszatérni akkor, amikor folyton azon kell aggódnom, hogy a férjem melyik fiatal punikát kezelgeti éppen.

- ha fizikálisan sem passzolunk össze, miért lennénk együtt? Nem írtad, hogy ki miatt nem sikerül teherbe esned, mindenesetre a másik félnek jár a család. Gyanítom, hogy te vagy a hunyó, hiszen írtad, hogy a lombikig eljutottatok, így szimpla önzőség lenne elcseszni egy olyan ember életét, aki alapvetően alkalmas a gyereknemzésre, és akar is családot (még ha mellettedhűtlen is volt - ezáltal is bizonyítva, hogy abszolúte nem illetek egymáshoz).

- a szex sem működik. Akkor miért vagytok együtt? Szex nélkül egy kapcsolat baráti, vagy haveri, max testvéri, de semmiképp sem házastársi.


Egy szó, mint száz: azt sem értem, eddig miért raboltátok egymás idejét, hiszen semmilyen fronton nem illetek össze.

2018. jan. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
35%
Visszamennék párterápiával összekötve. Kemény időszak volt mögöttetek, de úgy gondolom segítséggel fel lehet dolgozni ha mindketten igazán akarjátok. Nagy munka lesz, biztos lesznek még viták de egy házasságban megbocsájtani is tudni kell.
2018. jan. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!