Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A középkorú (40-es,50-es,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A középkorú (40-es,50-es, korai 60-as) nőknél tényleg státusszimbólum volt az, hogy ki ment férjhez elsőnek?

Figyelt kérdés

Itt nem a falusi nőkről beszélek, hanem gimnáziumba, esetleg főiskolára járó fiatal, okos, csinos nőkről, akik kb. abból csináltak versenyt, hogy kinek lesz először férje és kinek "jobb parti" a férje.

Az 58 éves, diplomás, gazdag nagynéném egy pesti elitgimibe járt, és ő mesélte, hogy az osztályában nagy szégyen a lányoknál, hogy a legcsúnyább ment férjhez.


2018. jan. 17. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A 40-es korosztályban biztos nem.
2018. jan. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy pesti elitgimi, de ez akkor is szánalmas, de értem miről beszélsz, elég sok könyvben szó van erről.

De negyvenes-ötvenes korosztálynál nem volt ilyen már szerintem.

2018. jan. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztosíthatlak, hogy nem. Nyilván előfordultak olyan társaságok, ahol volt ilyen, mint most is van, aki ilyen, de általánosan nagyon nem volt jellemző. 50 éves vagyok, a lányos osztály bő fele 30 körül ment férjhez, volt, aki tavaly :)
2018. jan. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez még a régebbi korokban,az 1940-50-es években volt társadalmi elvárás,ha picit is ismered a történelmet tudod,hogy mennyire erőltették a házasságot,hogy legyen kire hagyni a vagyont,plusz mivel régebbdn nem dolgozhattak a nők,aki nem tudott férjhez menni,azt nem volt aki eltartsa,a szülők nagy energiákat fektettek a lányaik kiházasításába.Mivel ez ennyire bevett dolog volt a lányok fejvesztve igyekeztek férjhez menni és szégyen volt aki nem tudott,de amit látható ahogy mára csökkent ez a nyomás nem érdekel senkit különösebben a dolig,max a nagyon konzervatív nevelésben részesültek paráznak miatt.Akkoriban is státuszimbólum helyett inkább csak szerencsésebbnek tartották,aki hamarabb férjhez,hiszen az már bebiztosította a jövőjét. Amit a nagynénéd mesélt az csak kamaszos rivalizálás,irigykedés,mibel azért most sem rossz dolog ha van egy jóképű,gazdag férjed:-)
2018. jan. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

"Ez még a régebbi korokban,az 1940-50-es években "


Ez így nem igaz. Már az első VH alatt nagy szükség volt a nők munkába állásra a háttérországokban a termelésben. Nagymamáim 192x születésüek, mindketten dolgoztak egész életükben.

A II. VH után még nagyobb tömegben kezdtek el dolgozni a nők, az országokat újjá kellett építeni. SOkszor kifejezetten férfias szakmákban dolgoztak. Itt egy korabeli plakát: [link]

2018. jan. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Falusi vagyok :), de felsőfokú végzettségem van. Soha, de soha nem volt téma gimis osztálytalálkozón,hogy ki ment elsőnek férjhez,pedig elitosztályba jártam, szinte mindenki diplomás.

Aki elsőnek férjhez ment már régen elvált, tehát nem is téma a házassága, inkább már az újabb, és újabb kapcsolatai.

Többen már második házasságukban, többedik kapcsolatukban élnek,és vannak páran akik egyedül.


A családi állapot helyett inkább a gyerekek, a munkahely a téma.

Bár én nem vagyok 58 éves mint az említett hölgy, de jó pár osztálytalálkozón túl vagyunk már :)

2018. jan. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az idősebb korosztályban nem tudom, a negyveneseknél nem mondanám jellemzőnek. Megjegyzem női közösségekben mindig volt, van és lesz vetélkedés, villongás, irigység. A maiaknál azt látom: milyen autónk van, milyen jól öltözött férjem, (erre alapozza az önbecsülését, határozza meg magát) Milyen nő vagyok?
2018. jan. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 86 ban érettségiztem.Volt olyan lány aki már terhes volt akkor.Szerintem még együtt van azóta is a férjével.Többen vannak akik korán házasodtak,van aki régen elvált, de van aki nem.Szerintem nem azért csinálta senki ,hogy irigyeljék...Én következő évben mentem férjhez, és együtt vagyunk..tavaly voltunk 30 éves házasok...:)
2018. jan. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 omba ***** válasza:

1. falun is járnak gimnáziumba, sőt, amilyen pofátlanok, még egyetemre is.

2. a mai fiatal lányok egy részénél is megfigyelhető ez a betegség- 20-30 év alatt nem sok minden változik egy társadalomban.

2018. jan. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A 70-es évek elején a Ratkó-gyerekek közt.

Aztán el is váltak 3 éven belül majdnem mind.

Azóta nem divat úgy egyáltalán a férjhezmenés.

A mai 40-es korosztály pont az ő gyerekeik, szóval nem.:)

2019. febr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!