Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság után miért kezd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság után miért kezd romlani sok kapcsolat?

Figyelt kérdés

Ismerősi körömben nagyon sok kapcsolat házasságkötés után kezdett romlani. Egyre több vita, nem tudják rendezni a nézeteltéréseket, ahogyan azelőtt.

Van, ahol 5-6, van ahol 10+ év és több közös gyerek után boldogan éltek, míg meg nem házasodtak.


Ti tapasztaltok ilyet? Mi lehet ennek az oka?



2018. márc. 13. 18:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

Gondolom úgy állnak a dologhoz, hogy egy kapcsolathoz elég szeretni egymást vagy aláírni egy papírt. Utóbbit könnyebb.

31/f

2018. márc. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Azt hiszik, h meg van a papír. Az összeköti őket. Így viszont elkényelmesednek, nem foglalkoznak a kapcsolat gondozásával.
2018. márc. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Valaki azt mondta, hogy onnan elkezdik birtokolni az emberek egymást; esküvőn is fogadalomnál "te az enyém , én a tied". És akkor jön a számonkérés, ha fél órával később ér haza, hogy "Hol voltál?!!" Meg ilyenek. Amúgy én nemtom, de lehet, hogy majd még gondolkodom rajta, én még nem voltam házas.
2018. márc. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Ahogy telnek az évek szaporodnak a problémák, nehézségek, viták, amiket ugyan meg lehet beszélni, de vannak olyan helyzetek amik tartósan feszültséget okoznak. Pl. anyagi nehézségek, gyereknevelési kérdések, munkahelyi/lakhatási/családi problémák.


Ráadásul azért a házasságkötés után még kitart a fellángolási időszak egy darabig, de aztán változnak a felek, külsőre is, és idővel kevésbé tudunk tolerálni a másiknak olyat, amire a kezdeti időszakban még nem figyeltünk fel annyira.


Ez így van a hosszabb párkapcsolatban is, ha együtt élnek nincs sok különbség.Példák/ellenpéldák persze mindig vannak.

2018. márc. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Előző vagyok. És ami fontos. Ahol megmarad a szexuális érdeklődés, aktivitás hosszabb távon azok jobban működő kapcsolatok, ebben biztos vagyok.Ahol ez alább marad, ritkulnak az összebújások, ott gyakoribb az elhidegülés, lelki síkon is.
2018. márc. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Izabella220 ***** válasza:
72%

Talán azért mert addig van mit várniuk.Azt hiszik házasság után valami plussz dolog fog velük történni.

Aztán csalódniuk kell hogy ugyanolyan a kapcsolat.Sajnos a másik hiba az hogy jön az elaposodáskor a felismerés,hogy vele kell leélnem az életem.

2018. márc. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%

Jó a kapcsolat, mindegy a papír. Össze házasodtunk és semmi nem változott.

Azt viszont határozottan állítom, ahol a szexuális igények, nem közel egyformák, jönnek a gondok. Na és kapcsolatban, kell pár év, kiderüljön, kinek mennyi az igénye. Elején még hormonok hajtják a szexet. Később már nem.

2018. márc. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
Legtöbb nő az esküvő után elkezd leereszteni, mint a lufi a buli másnapján. Eltunyulnak, elkényelmesednek, miközben egyre többet követelőznek. Férfiak meg rövidesen rájönnek, hogy a bájos lányka, akibe beleszerettek, már a múltté, és milyen gyorsan házisárkánnyá vált, a saját életük pedig ezzel zsákutcába jutott, amiből kikeveredni csak súlyos anyagi áldozat árán tudnak. Nem csoda, ha ezután csakis lefelé vezet az út...
2018. márc. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Előtte se tudták rendezni, csak nyeltek nagyokat, hogy haladjon a kapcsolat. Onnan már nem halad sehova, cél nélkül meg nehéz nyelni.
2018. márc. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
40%
Én kevés ilyet láttam. Az egyiknél azért házasodtak, mert így akarták megmenteni a kapcsolatukat, persze nem jött be. A másiknál külön éltek házasság előtt és az együtt élés nem ment. Személyes véleményem, hogy sokan meggondolatlanul teszik meg ezt a lépést.
2018. márc. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!