Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házaspárok nagy része csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házaspárok nagy része csak érdekből van együtt?

Figyelt kérdés
Sose értettem mi a jó ebben a házasság bizniszben. Sok pártól azt hallani, hogy mielőtt össze házasodtak minden szép és jó volt, de azután egyre több lett a baj, elhidegültek egymástól, ritkább lett az együttlét, stb. Nem értem miért jó egyeseknek, ha egy másik embertől függenek érzelmileg, anyagilag és minden téren. Egy csomó visszaélésre ad lehetőséget a házasság. Tudja az egyik fél zsarolni vele a másikat. Aztán ha valaki nagyon megszívja, utána csak magára számíthat, mint ahogy sokszor előfordul ilyen és mégis sokan akarnak házasodni még 2018-ban is. Mi értelme ennek? 2018-ban sincs több esze az embereknek?

2018. jan. 30. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Még nem szerettél senkit igazán, jól gondolom?
2018. jan. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
A legtöbb ember szerelemből házasodik, és nem úgy indít, hogy 5-10 év múlva majd megromlik a kapcsolat, azaz hisz benne, hogy nem. Ha meg mégis, akkor úgy járt, mint sokan mások. De azért vannak jó házasságok is, és előnyei is vannak, nem csak hátrányai.
2018. jan. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Èn szeretem a fèrjemet, ő is engem (lassan 11 èves kapcsolat), ezèrt vagyunk házasok. Ennyi. Nem èrdekből vagyunk együtt,hanem mert mi így akarjuk.
2018. jan. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Igen, mindenki érdekből van együtt, ha úgy nézed.

Én szeretem a párom, ezért az én érdekem az, hogy együtt legyünk. Mivel ő is szeret, neki is ez az érdeke.

2018. jan. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Ez nem az USA, ahol 10 perc házasság után viszi az asszony a fele vagyont.

Viszont élettársi kapcsolat után is ugyanúgy van vagyonmegosztás, csak kereset arányosan. Ugyanúgy nincs hova menni, ha kidob a lakásból. Ugyanúgy van gyerekelhelyezés, gyerektartás.

Tehát ezzel az erővel mi értelme komoly kapcsolatban lenni? Mindenki csak járjon össze dugni valakivel, oszt' jóvan.


Egyébként: szerintem az pozitív, ha egy házasságban mindkét félnek érdeke benne maradni, mert jobb együtt, mint egyedül. Anyagi, érzelmi és mindenféle szempontból jobb. Konkrétan ezért érdemes házasodni. Illetve azért, mert a közös gyerekek felnevelésére ez a legalkalmasabb társadalmi forma.

2018. jan. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

"Nem értem miért jó egyeseknek, ha egy másik embertől függenek érzelmileg, anyagilag és minden téren."

Nos, mi pl nem úgy fogjuk fel, hogy egymástól függünk, hanem úgy, hogy van lehetőségünk csapatban, egymás hivatalos hozzátartozóiként élni.

Ennyi erővel ne légy komoly kapcsolatban, de még a családodtól is vágd el magad (de már újszülött korodban, hogy nehogy egy napot is kelljen függened tőlük)


Akik elhidegülnek, azok nem a házasság miatt. A házasság annyi, amennyit a két fél belerak. Nem tudja mágikus módon megoldani a problémákat, de nem is ront rajtuk.


A zsarolásra, visszaélésre írnál egy példát?


Én amúgy sok boldog, szeretetteljes házasságot (és házasság nélküli kapcsolatot is) látok magam körül.

2018. jan. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elhidegülésnek meg a pénzügyi/érzelmi/stb. függésnek nincs túl sok köze a házassághoz normál esetben.
2018. jan. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem étem nagyon az anyagi részét a dolognak. A ház közös, az egyiknek ki kell fizetni a másikat, vagy eladják és úgy felezik el a vagyont. Gyerekre ígyis-Úgyis költ mindkét fél. Asszonytartás nincs.

Egyébként a te felfogásod beteg kicsi. Akik házasodnak, azok nem azt gondolják, hogy most majd függni fognak egymástól, hanem hogy együtt elérhetnek olyan dolgokat, amit egyedül nem, vagy csak nehezen tudnának.

2018. jan. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Azert a hazassag nem ilyen gyerekes szinten mozog csak es nem csak ennyit jelent. Majd megerted ha akarod ;)
2018. jan. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

" Sok pártól azt hallani, hogy mielőtt össze házasodtak minden szép és jó volt, de azután egyre több lett a baj, elhidegültek egymástól, ritkább lett az együttlét, stb. Nem értem miért jó egyeseknek, ha egy másik embertől függenek érzelmileg, anyagilag és minden téren. Egy csomó visszaélésre ad lehetőséget a házasság. Tudja az egyik fél zsarolni vele a másikat. Aztán ha valaki nagyon megszívja, utána csak magára számíthat, mint ahogy sokszor előfordul ilyen"


- kiragadott rész a kérdés szövegéből. A házasságbíznisz helyett együttélés/élettársi bízniszt is lehetne írni. Összeházasodtak helyett összeköltözést.


Miért okoz neked ekkora fájdalmat, ha valaki hisz a házasságban?


Az együttélés is lehet vidámság/pokol, ugyanúgy a házasság is lehet vidámság/pokol. Minden kapcsolat megélhet embert próbáló dolgokat.


A zsarolásos érveddel majdhogynem egyetértek, de mindenre van kiskapu. Hiszen aki házas, könnyebben tud dobálózni a szavakkal, mindenképpen jogi következményekkel jár egy-egy procedúra. Együttélésnél meg egyszerűen elköltözik az egyik a másiktól.


Egy 2018-ban házasodó :-)!

2018. jan. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!