Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akinek gyereke van már, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek gyereke van már, de nem házasodtak össze a gyereke apjával/anyjával mi az oka?

Figyelt kérdés
Nekem ez olyan fura.Mintha nagyobb felelősség lenne a házasság mint a gyerek, pedig pont fordítva van.

2018. ápr. 15. 11:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
47%

#10


Igen, de szépen hangzik ez. Csak találj olyan nőt (nem Zámbó Árpi női klónt) aki ebbe belemegy és nem hozza fel örök sérelemként később.

2018. ápr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Szmütyi: az "esküvö" nem kerül pénzbe, gyürü nem kötelezö, a két tanus, anyakönyvvezetös házasságkötés ingyenes, és lakodalom sem kell.


Mi a párommal (én vagyok a nö, és én akartam így) 25 éve így házasodtunk össze, de még egyszer sem jutott eszünkbe/eszembe, hogy ez nem volt így jó, viszont megmenekültünk egy rakás stressztöl, pénzkidobástól, családi veszekedéstöl (kit "kell" meghívni es kit tilos), szóval még most is ezt tartom az optimális megoldásnak.

2018. ápr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
82%

12-vel értek egyet: Mi éppen 22 éve így házasodtunk. SOHA eszembe nem jutott felhánytorgatni, mert minek is? Én akartam így elsősorban.

Csütörtökön, hivatali időben, két tanúval. Semmi stressz, agyalás.

A lényeg, hogy törvényes, és nem kellett a gyerek 18 éves koráig hurcolnunk minden egyes ügyintézéshez az apasági nyilatkozatot.

2018. ápr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
27%

Ismerek olyat ,h meg kozepsuliban becsuszott a gyerek,osszebutoroztak,de nem hazasodtak,aztan ket ev mulva egy masik akkor sem.Aztan a csaj megcsalta a pasit..de a nos embernek nem kellett Visszament a pasihoz,ennek oromere szult egy 3.at...

Nemreg unnepeltek a 17. Fordulojukat. De nem hazassagit.

Sot a facen a csaj egyedulallo..

Meg azt se vallalja fel,hogy elettarsi kapcsolatban...

Mondjuk a pasi szabadszellemu Vizonto,a csaj Ikrek,a csalfa fajtabol,34-35 evesek...

2018. ápr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Még várom olyanok válaszát akik ebben a helyzetben vannak.
2018. ápr. 15. 17:33
 16/19 anonim ***** válasza:
28%

Nézd, én sosem akartam házasodni, ennyi a történet. Nem felelősség meg egyebek miatt, hiszen két gyereket nevelünk, a nagyobb lassan nagykorú, több mint 20 éve vagyunk együtt. Nem tudom, hogy van-e a konkrét ellenérzésen kívül bármi oka. A párom sem akart sosem, de később mondta (legutóbb tán 4 éve), hogy miért nem dobunk egy két tanúsat? Végülis letettünk erről, nem volt senkinek kompromisszum,(bár mindig is én voltam az, aki jobban ágált ellene, a páromnak sem volt kedve, de mégis megtette volna értem, ha ez nekem fontos lett volna valaha is) nekünk így jó, soha semmi hátrányom nem volt ebből, nem is lesz, sem anyagi, sem egyéb, hallottam már millió érvet, az özvegyi nyugdíj volt a legostobább (ha lesz még akkor nyugdíj, az enyém lesz legalább kétszer annyi, mint a "férjemé" lenne). A valaha elhangzott legnagyobb idiótaság meg a kórházas duma, hogy majd nem adnak információt az állapotáról, ha úgy adódik. Hivatalos helyen, vagy ha úgy adódik, hogy egyszerűbb, simán mondja, hogy a "feleségem", kérem jelentkezzen az, akinek eme tény bizonyítására a kórházi intenzíven be kellett mutatnia a házassági anyakönyvi kivonatát! Hogy akkor mégis miért nem? Mert nem akartuk, punktum, nincs sztori mögötte. Sosem bántam meg. 43 múltam az ősszel, azt hiszem, ha eddig nem jött szembe a

hiányérzet, már nem nagyon fog továbbra sem. Ami a (tervezett, nem becsúszott) gyerekeinket illeti. Érdekes dolog a "törvénytelen", meg a "fattyú" kifejezés és valóban, ahogy valaki írta is, a GOT-ban van is jelentősége, de én Európában élek, a XXI. században, istenben (a katolikus egyház szerintiben pláne, de a többiben sem), meg nem hiszek, sem semmilyen egyéb intézményben,vagy "hatalomban" ahol ez számít. Megértem és tisztelem azokat, akiknek ez fontos, az értékrendet, okokat is tökéletesen átérzem, szeretném, ha a házasságpártiak is kölcsönösen tisztelnék és elfogadnák az én döntésem.

2018. ápr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2018. ápr. 17. 09:31
 18/19 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező: A gyerek nem nagyobb elköteleződés. Max a gyerek felé. A tàrsad felé nem. Ugyanúgy otthagyhat a pasid gyerekkel is a nyakadban ha eleve nem tervez veled közös jövőt, csak egy megàlló vagy az életében, nem a végàllomàs. Persze azért van annyi egyedülàlló anya mi? Ugyan màr. Egy vàlàs maceràs dolog. Az ember meggondolja, hogy kivel köti. Nem olyan egyszerű kilépni mint egy szimpla együttélésből, ahol a tàrsadnak hivatalosan senkije nem vagy.


Az én környezetemben elég sok olyan pàr volt akik hangoztattàk, hogy hàzassàg nélkül is így- úgy szeretik egymàst, nem fontos blablabla. A valósàgban meg a csajok szerettek volna férjhez menni, a pàrjaik viszont nem akartàk elkötelezni magukat. Gyereket csináltak, majd 1-2 év múlva leléptek màsik nővel. Van aki fizet gyerektartàst, van aki külföldre menekült, feketén dolgozik hogy azt se kelljen. Azért nem vették feleségül a baràtnőiket mert nem terveztek velük véglegesen. Csak épp aktuàlis kapcsolatok voltak ezek. Azóta az új partnereket mindegyik ilyen ismerősöm elvette és gyerek csak utàna jött. A gyerek csak vele szemben elköteleződés, a tàrsunk felé egyàltalàn nem az. Aki nem akar a következő partner előtt vàlàssal bajlódni, az nem is hàzasodik.

Merthogy tervez következő barinőt/ pasit.


Az pedig, hogy egy esküvő milliókba meg többszàzezerbe kerül baromsàg.

Mi pl 95 ezer forintból összehàzasodtunk vendégekkel, tortàkkal, ebéddel, arany karikagyűrűkkel együtt. Csak szervezés kérdése. Ha az ember feltalàlja magàt, nem dràga, hogy a szerelmével törvényesen is egymàs hozzàtartozói legyenek.

2018. ápr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
45%
Pl. azért mert a pasija nős, ő csak egy szeretői státuszban van.
2018. ápr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!