Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Adnátok nekem tanácsokat a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Adnátok nekem tanácsokat a házassági szerződéssel kapcsolatban? (tudom lerágott csont, de szükségem van anonim véleményekre)

Figyelt kérdés
A párom vagyonos nem én. Ő vállalkozó, és röghöz van kötve. Szóval mivel családi vállalkozás megértem a szerződést, viszont nem tudom mi az amit el kell fogadnom. Szóval én vendéglátósként dolgozom, (Balaton,Ausztria) nem keresek rosszul, kicsit többet mint az átlagfizetés. Na most ha hozzámegyek teljesen kelet Magyarországhoz egy faluhoz leszek kötve, itt minimálbéren dolgoznak az emberek, rám is ez vár. Szóval a házassággal le kell mondanom a magasabb fizetésemről. Babát is tervezünk jövőre. Te mit írnál alá? nyilván a külön vagy az külön én a házasság alatt szerzett vagyon elosztásra gondolok!

2018. ápr. 20. 15:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A házassági szerződés nem arról szól, hogy a másikat kitúrd a közös vagyonból vagy a gyerek láthatási jogából. Ahogy a válaszok többségéből is látszik ez annyira tabu és ellenszenves dolog, hogy gondolkodás nélkül mindennek lehordják azt aki fel meri vetni az ötletét. Pedig tény, hogy a házasságok több mint fele válással végződik. Ez nem anyagiasság hanem előrelátás ami több éves költséges pereskedéstől és gyűlölködéstől mentheti meg a két félt.


Nagyon sok mindent bele lehet foglalni egy házassági szerződésbe. Kiköthetitek azt, hogy amilyen saját tulajdonnal indultok az nálatok is maradjon pl: ház, kocsi, több milliós értéktárgy, vállalkozás, stb. Beleírhatjátok, hogy a közösen megszerzett vagyon valamilyen százalékos arányban legyen majd felosztva válás esetén akár olyan arányban amekkora vagyoni aránnyal a házasságba beleléptek pl: 50-50, 30-70, szerintem ez egész igazságos, persze kiköthetitek, hogy az örökségből származó vagyon kizárólagosan csak az örökös tulajdona legyen. Persze egy ügyvédet mindenképpen felkeresnék a helyedben és kifizetnék egy órányi díjat neki, hogy azért beszéljen erről részletesen.


A házassági szerződés mindkét felet ugyan úgy védi, úgyhogy a túlzott negatív válaszokra ne figyelj.

2018. ápr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én írnék egy olyat ami megfelelő. Nem bonyolult. Elmondod neki az allaspontodat ő megerti, megirjatok azt kész.

Nem ertem mi ebben a bonyolult

2018. ápr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha biztos vagy benne,hogy lesz szerződés-ami azért valljuk be,hogy ebben az esetben alap-akkor ülj le a pároddal és mond el neki,hogy mik a félelmeid,mit szeretnél. Ha normális akkor eszébe sem fog jutni,hogy teljesen kizárjon mindenből.De ha úgy érzed a hozzáállásából,hogy esetleg rosszul jönnél ki a dologból akkor szerintem hagyd a dolgot.A költözést,az esküvőt,a gyereket... A bizonytalanért én nem adnám fel a biztosat.
2018. ápr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!