Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi értelme házasodni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme házasodni?

Figyelt kérdés

Szeretem a párom, de az élet bonyolult, nem biztos, hogy 5 év, 10 év, 25 év múlva is ezt fogom érezni. És az sem biztos, hogy ő ugyanígy fog érezni, mint most.



Én reálisnak tartom ezt a felvetést, nem szeretem a rózsaszín ködös dumát, hogy most akkor ásó, kapa, nagyharang.


Ezek a párok válnak el a legelőbb, akik égre-földe esküdöznek, és azt képzelik, hogy semmi nem ingathatja meg a kapcsolatukat.



Azt is látom, hogy a legtöbb ember számára az eskü semmit nem jelent.


Kimondják Isten vagy az állam színe előtt, hogy jóban- rosszban, míg a halál el nem választ.


Ehhez képest sok a válás, mmintha az eskü igazából már csak egy formaság lenne, bármikor felrúgható, megszeghető.



Akkor már inkább papír nélkül, és ha időközben kiderül, hogy nem működik a kapcsolatunk, nincs a válással annyira bacakodás.



2018. okt. 30. 19:47
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Oké, akkor ne házasodj. Senki nem kötelez rá.
2018. okt. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

"de az élet bonyolult, nem biztos, hogy 5 év, 10 év, 25 év múlva is ezt fogom érezni. És az sem biztos, hogy ő ugyanígy fog érezni, mint most."

Ezért kell minden egyes nap tenni mind a két félnek a kapcsolatért, hogy az működjön sok-sok év után is.


De akkor ezzel a felfogással minek élsz? Hisz egyszer úgyis meghalunk.


A legtöbb pár azért válik el, mert: nem törődnek a kapcsolattal, egymással, megy az egózás, önzés, nincs kompromisszum, nem tisztelik egymást és szokásaikat, meg akarják a másikat változtatni, anyagi okok, nincs megfelelő kommunikáció a két fél között, vagy az egyik agresszív.


Anyukádéknak ennyire rossz volt a házasságuk?

2018. okt. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A legrosszindulatúbb ***** válasza:
60%
Sosem lennék annyira tökös, hogy házasodni merjek nővel. Akár életem párjával sem. Furcsa látni azt, hogy 19-20 évesen mekkora esküvői partikat tartanak, engem meg 35 évesen a hányinger kerülget, ha csak erre gondolok, hogy velem bármikor megeshet valami hasonló. El kell fogadni a tényeket, hogy nem mindenki születik párkapcsolatra, házasságra alkalmasnak. Én sem tartom magam annak.
2018. okt. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
85%

Nem kötelező házasodni.

Azt egyébként én is látom, hogy azok a kapcsolatok zuhannak a legnagyobbat, ahol a legnagyobb volt a rózsaszín köd, a lelkesedés, a felhajtás. Az emberek hajlamosak eleinte nem látni a buktatókat.

2018. okt. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Anyukámék házassága 40 éve tart, köszönjük szépen!


Én arról beszélek, hogy kiderülhetnek, megeshetnek az évek alatt dolgok, pl. megcsalhat a párom, én is beleszerethetek másba, elfáradhat a kapcsolat, mert bármennyire dolgozol rajta, van, hogy kihunynak az érzelmek, van, hogy kiderül, hogy már két ember nem tud egymásnak mit adni.


Abban nagyon nem hiszek, hogy egx kapcsolat kőtörés a bányában, hogy állandóan melózni kell rajta és iszonyú erőfeszítéseket tenni, hogy egybetartsuk.


Mert ha ez így van, akkor nem is annyira működik egy pár felállása, mert ha működik, nem kell abba belepistulni, hogy fenntartsunk egy kapcsolatot.


Azt is gondolom, hogy az élet rövid, és ha kiderül, hogy nem jó együtt, nem kell mindenáron együtt maradni.


Ma már sem a fehér ruha, sem az eskü szövege nem jelent semmit, kiüresedetrt.


Terhes nők húzzák a nagy hasukra a fehér menyasszonyi ruhát, párok mennek bontóperre kevesebb, mint egy évtizeden belül a házasságkötésüket követően, vagy párok szenvednek együtt kiüresedett kapcsolatokban, a langyos kakiban dagonyázva, de ugye együtt, miközben boldogtalanok.


Szóval én nem látom értelmét ennek.

2018. okt. 30. 20:09
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval én nem látom értelmét ennek."


Hát, de nem kötelező házasodni! Ma már ez is elfogadott rengeteg párt ismerek +10 éves kapcsolatban, házasság nélkül. Nem foglalkozik ma már ezzel senki. Akkor mi a probléma?

2018. okt. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Hitel, ügyintézés, adókedvezmények, öröklés, gondviselés, beleegyezések, stb. Hogy ne kelljen apasági nyilatkozatot tenned. Hogy ne dobjanak ki a kórházból, mert te nem vagy hozzátartozó.

A házasság nem csak romantikus intézmény. Főleg, ha gyerekek is lesznek.

2018. okt. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

hát ez a baj, hogy belehajszolják az embert, mert ha nem vagy házas, nem illetnek meg ugyanazok a jogok.

gyerek nem lesz.


házassság sem.

2018. okt. 30. 21:51
 9/38 anonim ***** válasza:
84%
Akkor mi a problémád? Ha nem akarsz házasodni, akkor nem házasodsz, és kész. 5 évente cserélgeted a barátnőidet, aztán kész.
2018. okt. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
70%

Miért is járna ugyanolyan jog? A társadalom számára biztonságos kapcsolatok és utódok kellenek.


De én sem értem min problémázol. Ne házasodj, ne csinálj akkor gyereket. Egyedül a te dolgod!

2018. okt. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!