Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha a férj nevén vannak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a férj nevén vannak a közüzemi számlák, mi a teendő, hogy a feleség is tudja a számla ügyeit intézni?

Figyelt kérdés
Megkért a férjem, hogy emeltessem meg a gáz számlánk átalány díját. Az ügyintéző, azt mondta , hogy sajnos én nem intézhetem, mert a férjem nevén van a számla.Mi a teendő ilyenkor ?

#teendő #A férj nevén vannak a közüzemi számlák #hogy a feleség is tudja intézni #a számla ügyeit ?
2018. nov. 19. 19:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

De izgi, akkor mi értelme a házasságnak? Komolyan, annyira bonyolítják, amennyire csak lehet.


Ezt személyesen kell csinálni? Meghatalmazással nem mehet?

2018. nov. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez tényleg vicces, amikor emlegetik (itt gyk-n is), hogy a házasság mennyire megkönnyíti a dolgokat, pl. az ügyintézést... frászt! xD

Mindenesetre én rögtön az ügyintézőt kérdeztem volna meg (te nem tetted...?), de gondolom egy meghatalmazás segíthet a dolgon. Azért (ha vmiért tényleg nem kérdezted meg az ügyintézőt) én rájuk csörögnék ezügyben, nehogy megint feleslegesen menjek le...

2018. nov. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én felháborítónak tartom, 40 évig intézhettem a számláink ügyeit, most olyan törvényt hoztak, hogy csak akinek a nevén van a számla az intézkedhet. Minden családban a férj nevén vannak a számlák, de a hivatalos ügyeket a feleség intézi, a férjek nem szeretnek ilyen dolgokkal foglalkozni.
2018. nov. 19. 19:35
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a gdpr-nek köszönhetően nem intézheted már.

2 opció van, vagy meghatalmazás, vagy mélyebb hangon a férjedként mutatkozol be, aztán ennyi.

2018. nov. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem az ügyintézőt, azt mondta, hogy írásban, kérvényt kell benyújtani, és a férjemnek egy meghatalmazást írni , hogy a feleségem meghatalmazom , hogy számláink ügyintézését visszavonásig, intézhesse. Mi van akkor ha a férj, külföldön dolgozik, vagy az ország túlsó részén. Most itt dolgozik helyben, de dolgozott külföldön is, meg az ország túlsó részén is . Vagy mi van akkor ha kórházba kerül, kap egy agyvérzést, akkor nem tudok intézkedni.Ezt meg kérdeztem az ügyintézőtől is , hát ők nem tehetnek róla ilyen törvényt hoztak. Még az a szerencse , hogy mikor külföldön dolgozott akkor még nem vezették be ezt a hülye törvényt. Az e-on-nál, és a Tékom-nál is így van csak ott adtak valami jelszót a férjemnek és azt ha bediktálom akkor intézkedhetek. De itt még ilyen sincs. Kíváncsi lennék rá más , hogy oldja meg ezeket a problémákat, mert az én férjem nem szereti az ilyen ügyeket intézni. Nagyon nehéz őket meg hívni, mert azt mondja jelenleg minden ügyintézőnk foglalt. Ezért is nem szeretik a férfiak intézni az ilyen dolgokat.
2018. nov. 19. 19:54
 6/17 A kérdező kommentje:
Az mit jelent, hogy a gdpr-nek köszönhetően, nem intézhetem ?
2018. nov. 19. 20:00
 7/17 anonim ***** válasza:

Olyan nincs már, hogy kettőtök nevén legyen? Mikor 4 éve vettem lakást a tesómmal, akkor volt olyan számla, ami mindkettőnk nevét tartalmazta.

Most készülünk a férjemmel közös lakást venni, ezért engem is érdekelne.

2018. nov. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Túlbonyolítjátok. Tegyêtek félre azt a pénzt, amit pluszba befizetnétek átalányként, és majd befizetitek, ha megjön az elszámoló számla.
2018. nov. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Most minden szolgáltatóhoz írjak meghatalmazást, hogy én is tudjak intézkedni. E-on, T-com, víz, gáz, kuka, biztosítás, vagyis írjunk, mert a férjemnek kell írni. Szóval dühös lettem, szegény ügyintéző nem tehet róla. A törvényeket nem ő hozza. 40 évig jó volt így , most már nem lehet. Tényleg kíváncsi lennék rá , hogy mi az oka. És , hogy mások mit szólnak ehhez. Hogyan oldották meg ? Vagy írunk meg hatalmazást, vagy ki kell várni míg szegény férjünk a munkából hulla fáradtan hazajön, és ő beszél velük.
2018. nov. 19. 20:11
 10/17 A kérdező kommentje:
40 évvel ezelőtt, felépítettük közösen a házat, és akkor még úgy volt , mindenkinek , hogy a férj nevére írták a számlát , minden családba így volt, és a feleség minden meghatalmazás nélkül intézhette a számlák ügyeit. Ezt pár éve hozták , ezt az uj törvényt. Akkor még nem volt olyan , hogy kettőnk nevén legyen a számla, ugyan olyan joga volt intézkedni a feleségnek , mint a férj-nek.
2018. nov. 19. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!