Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Páromat eljegyeztem, kapott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Páromat eljegyeztem, kapott eljegyzési gyűrűt, amit visel. Nemrég meglett a karikagyűrű is. Viselheti -e a pár a karikagyűrűt (is) az esküvő előtt? Főleg a férfi?

Figyelt kérdés

2018. nov. 23. 07:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%

nem tudom, mi az az eljegyzési gyűrű.

jegygyűrűm van, amit eljegyzéstől hordok.


42/F

2018. nov. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
eljegyzési gyűrű, amivel eljegyzed a párodat(normális esetben nőt :D), azt csak arra gondoltam
2018. nov. 23. 07:53
 3/14 A kérdező kommentje:
viszont akkor normális az, hogy amikor már megvan a karikagyűrű (lényegtelen most az eljegyzési gyűrűtől, ha volt ilyen, nem feltétel), akkor lehet hordani házasság előtt is...csak nem tartottam illendőnek, fél évvel a házasság előtt már hordani, meg nem tudom, ilyenkor mi a szokás, akkor hordják az emberek, főleg a férfiak a karikagyűrűt, mikor már házasság történt, vagy előtte is...de akkor ez nem kőbe vésett dolog.
2018. nov. 23. 08:13
 4/14 anonim ***** válasza:
28%
Hát nem szokták. Annak pont az a lényege, hogy házasság után kell hordani.
2018. nov. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%
Nekünk 10 hónap múlva lesz az esküvőnk. Még nincs karika gyűrűnk, de eszembe sem jutna a bizonyos nap előtt hordani. Miért tenném? Elveszti minden varázsát, ha már előtte hordani kezdem. Bőven elég addig, hogy a jegy gyűrűt viselem.
2018. nov. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy csináljátok, ahogy nektek tetszik. Régebben, amíg nálunk nem volt szokás külön jegygyűrűt adni, a pár a karikagyűrűt hordta a jegyesség alatt az egyik kézen, majd az esküvőn a másik kézre került. A férfi és a nő is így csinálta. Most divatos szokás, hogy a nő csak a jegygyűrűt hordja az esküvőig, a férfi pedig semmit. Több olyan nőt ismerek, akik az esküvő után mindkettőt hordják. A jegyesség alatt valószínűleg ritkább a kettő együtt, de ha nektek így tetszik, akkor ez ne zavarjon! Nincs rá egyértelmű szabály. Lehet a szokások közül követni egyet, vagy egyedi módon is csinálhatjátok.
2018. nov. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Számomra az a "normális", hogy a pár mindkét tagja hordja a jegygyűrűt, tehát a párban vett karikagyűrűt az eljegyzéstől kezdődően. A kövesgyűrű csak egy ajándék.

Egyébként eljegyzéstől esküvőig bal kézen szokták, házasságkötés után meg jobb kézen.

2018. nov. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, az amerikai jeggyűrű (köves, szoliter) gyűrű megjelenése előtt itthon és a legtöbb Európai országban is az volt a fő elfogadott, hogy karikagyűrű egyik kézen mindkét félnek esküvő előtt, majd esküvő után átkerül a másik kézre (ez itthon bal majd esküvő után jobb, de sok országban fordítva, na meg, mindenki úgy hordja ahogy akarja :)).


Én pl. amikor párom elkezdett célozgatni, kértem, ne adjon eljegyzési gyűrűt, mert nem hiszem hogy hordani fogom, és fölösleges kiadás. Megkérte a kezem, pár nap múlva vettünk gyűrűt (nem aranyat, titániumot, készen, szakosodott boltban), azóta hordjuk.

Úgy csináljátok ahogy Nektek tetszik, se a gyűrű nem "értéktelenedik el", se hülyének nem néznek... aki meg mégis, hát, annak nincs jobb dolga. :)

2018. nov. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek...több embert kérdeztem személyesen is, az volt a vélekedés, mint itt.


Páran elzárkóztak - alapból én is- attól, hogy hordják esküvő előtt (férfi tagok főleg, bár a hölgyek is, max azt hordták, amit eljegyzésként kaptak - ha kaptak)


- Másik oldal, ami itt is megjelent ugyancsak, hogy ha nem kaptak eljegyzési gyűrűt, akkor azt hordta a férfi és a női tag is, házasság előtt is, amit együtt kinéztek


Volt olyan ismerősöm is, aki mondta, hogy hát romániában az a módi, hogy ott a szülőkhöz kell menni megkérni (lehet nem 100%), és már ott elkezdik hordani, mind a két fél, hogy érezzék a súlyát a döntésüknek :D viccet félretéve, megoszlik a dolog, én is úgy voltam vele, hogy ez fura, miért hordanám házasságkötés előtt,de pl a gyűrűs is mondta, hogy hordjuk nyugodtan, szokjunk hozzá, meg így a méretet is kiderül, hogy kell -e állítani, vagy sem.


tehát megoszlanak a vélemények :)

2018. nov. 23. 15:48
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Amerikai filmeken felnőtt korosztály más tart normálisnak, mint a régi hagyományok.


Szerintem mindenki csinálja azt, ami neki tetszik, de nem szabad szisztematikusan elutasítani mások hagyományait.


Mi a családi szokásnak és régi hagyományoknak megfelelően karikagyűrűt megvettük együtt leánykérés után és azt hordtuk esküvő előtt is és után is. Nincs köves gyűrűm.

2018. nov. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!