Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek van értelme így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van értelme így házasodni?

Figyelt kérdés
Tartós kapcsolatban élek és megfordult fejemben (fejünkben) a házasság. Részemről örülök hogy valaki ezt megteszi értem, másrészt középkorúként válással a hátam mögött néha gondolok arra mi lesz ha megöregszem, egyedül. Mert esetlegesen ha házastársammal később mégis történne valami akkor legalább kapnám az özvegyi nyugdíjat. E nélkül szerintem meg sem tudnék élni. Ezenkívül csak egy végleges együttéléssel tudnám biztosítani gyerekemnek az önálló otthont. De mégis. Nehéznek érzem az alkalmazkodást. És tehernek. Sokszor azt hallom ne dobjuk ki kapcsolatunkat, hanem mentsük meg! Ez szép dolog szerintem is. Ezt is teszem. De hol van a határ ha elvileg komoly probléma nincs. Ha nem érzem jól magam, nem vagyok boldog, miből lehet tudni hogy az a kapcsolatom miatt van, vagy a hiba saját magamban keresendő?
2018. nov. 26. 10:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Te írtad ki az Együttélés topicba ezt, igaz?


"Normálisak ezek az érzések egy kapcsolatban?"


Szerintem nem éri meg csak az anyagi kényszerek miatt.


Tök minegy, hogy miért vagy boldogtalan. Nyilván, ha jól működne, kényszermentesen a kapcsolat, akkor jól is éreznéd benne magad.


De nálad a pénz (is) dominál, nem elsősorban a szerelem.

2018. nov. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

Túl sokat agyalsz feleslegesen, túl negatív és passzív vagy. Túl sok a mi lesz ha..


Egyszer úgyis meghalunk. Nem jobb lenne azt a kis időt probléma mentesen leélni, és nem saját magad által generált problémákon agyalni? Mert te most csak a sok b..romságokon agyalsz.


" E nélkül szerintem meg sem tudnék élni. " Szánalmas vagy. Azt hiszed, hogy az a kis pénz, amit majd az özvegyi nyugdíjból fogsz kapni, az majd életmentő lesz?

"A rendes özvegyi nyugdíj az elhunyt nyugdíjának 30 vagy 60%, az egyéni körülményektől függően."

[link]

Talán most, kenyérkeresőként kéne apránként félre tenned, hogy ne nélkülözz, majd nyugdíjasként. Ja, és nyugdíjasként is lehet elmenni dolgozni.


Te csak az anyagiakról beszélsz, és semmit az érzelmi hátteréről. Akkor ti csak egy gazdasági érdekkapcsolat vagytok?


És még az alkalmazkodás is nehezedre esik! Pedig, ha valakivel együtt élsz, nagyon sokat kell alkalmazkodni, és kompromisszumot kötni.

De akkor neked minek kapcsolat, ha ennyire életképtelen vagy egy kapcsolathoz?

2018. nov. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én ilyen vagyok, sokat gondolkodom. Már semmibe sem szoktam belemenni a saját vagy gyermekem érdeke nélkül. Még akkor sem ha szerelmes vagyok. Mostani páromba nagyon az voltam, illetve most is szeretem. És igen, nagyon érzem elég lenne heti kb. egy-két napot találkoznom vele, akkor boldogabb lennék. Nem arról van szó tehát hogy nem szeretem, hanem hogy szeretek egyedül lenni, teher az alkalmazkodás. Azt mégsem tudom eldönteni alapjában azért van ez mert nem a megfelelő ember van mellettem, vagy azért mert esetlegesen alkalmatlan lettem mindenféle együttélős párkapcsolatra?
2018. nov. 26. 10:36
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

2-es részben igazad van, másrészt meg nincs.



Itt arról van szó, hogy a kérdező a lakását a gyerekének akarja átadni, és hogy legyen hol laknia, most a házasságot fontolgatja, de a férfival nem egyeznek sok ponton.


Ez egy nagyon megterhelő élethelyzet lehet, ne ítélkezz!


Könnyű osztani az észt, de gondolj bele, nincs hol laknia, és ha szakít, nem tudja fenntartani magát.

Nem mindenkinek akkora a fizetése, hogy félre tudjon tenni a nyugdíjra, ne a középosztálybeli helyzetedből értékeld az ő életét, ami nyilván kevésbé szerencsés, ha ilyen helyzetbe került.

2018. nov. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem tudsz alkalmazkodni, nem vagy boldog, és csak anyagi érdek köt össze, akkor semmi garancia arra, hogy együtt is fogtok maradni. El lehet válni többször is.
2018. nov. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 4-es válaszolónak külön köszönöm értő hozzáállását. De problémámra a választ még most sem találom, hogy alapból alkalmatlan vagyok együttélésre már, vagy esetleg csak nem a megfelelő férfi van mellettem.
2018. nov. 26. 11:27
 7/18 anonim ***** válasza:
76%
6: Ez a lényegen mit változtat? Egyik esetben sem érdemes hàzasodni.
2018. nov. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az erőforrásaidat ne arra harácsold, hogy ezen a dilemmán kattogsz, itt a végeredmény a lényeg, hogy nem vagy boldog és ez egy szükség szülte helyzet, hogy a pasival vagy.


tanácsom: ha a lakás a te neveden van (és remélem, volt annyi bölcsesség benned, hogy jogilag nem mondtál le róla, miközben szívességi lakáshasználó vagy, az angolszász terminológia szerint pedig kvázi hajkléktalannak minősülsz), szóval ha a neveden van még a kecó, uzsgyi haza.


a szülőség pedig ilyen mértékű önfeláldozást nem kívánhat tőled, hogy utcára kerülj, hogy a gyerekednek legyen saját lakása.


a gyerekkel (aki gondolom már felnőtt), lehet olyan megállapodást kötni, hogy otthon maradhat, és belead a rezsibe, de te is otthon élsz.


amennyiben párja van, csináljanak 3 gyereket, kapják a csok-ot, és lesz saját kecó, vagy menjenek ők albérletbe, ketten keresnek, fenn tudják tartani.


öregségedre te ne mondjál le a saját lakásodról és ne állj össze csak azért egy férfival, hogy legyen hol laknod, meg ne az özvegyi nyugdíjra apellálj, ami valóban csekély összeg.


ott a gyereked, támogasson, számíthassatok egymásra.


ez így nagyon egyoldalú áldozatvállalás, te lemondasz mindenről, de szinte csak erre a férfira számíthatsz, akivel nem is élsz jól.

2018. nov. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ahogy öregszik az ember, úgy egyre kevésbé lesz rugalmas és alkalmazkodó, egyre inkább ragaszkodik a megszokott környezetéhez, életviteléhez, szokásaihoz. Ez teljesen természetes dolog, hiába "veled van a baj", nem tudsz ellene mit tenni.
2018. nov. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van köszönöm a segítséget. Mégis az a baj hogy én akkor sem tudok boldog lenni ha a gyermekem nem az. Igen van párja, sőt kutyát is tartanak a lakásban már amióta eljöttem. Ha visszamennék szerintem tönkretenném az életét mert nem férnének el, csak vita lenne. Persze elmehetnek albérletbe, de én ebben a verzióban valóban nem tudnám támogatni mert a fizetésem éppen hogy a saját megélhetésemre lenne elég. Nem lenne itt akkora baj ha páromnak nem folyton a szexen járna az agya és nem várná el hogy gondoskodjak az ebédjéről amikor én is dolgozom és fáradt vagyok. Már elnézést ha bárkit is megbántottam mondataimmal.
2018. nov. 26. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!