Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Haldokló nemi élet a házasságb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Haldokló nemi élet a házasságban? Merre tovább?

Figyelt kérdés

A párommal 7 éve vagyunk együtt. Eleinte minden jól ment, majd kb 1 év után elkezdett megzuhanni a nemi életünk, a heti 3-4 alkalomról lecsökkent 1-2-re, majd tovább, lett havi max 1.

Eleinte megijedtem, leültem vele nyugodtan megbeszélni, mi a gond, de azt mondta semmi.

Amikor már havonta egyszer közeledett, komolyabban kezdtem aggódni, kipróbáltam mindent amit lehet. De persze semmi nem használt. A végén már öszevesztem vele, akkor az volt a baj, hogy nyomást fejtek ki rá, ami őt frusztrálja.

(a volt barátnőjével pont fordítva volt, pedig az úgy kezelte őt mint egy idiótát...)

Ekkor már rég nem kezdeményeztem, nem is tudtam volna, egyre kevésbé éreztem magam nőnek mellette, depressziós lettem, tudat alatt direkt ütögettem, sértegettem, pl ha fáradt volt.

Most néhány hete megtört a jég, a párom elkezdett többet kezdeményezni, hetente többször is, én viszont átestem a másik oldalra, már én nem akartam legbelül, de megtettem, mert féltem, hogy máskülönben megint kezdődik..

Úgy éreztem magam mint egy prosti aki csak azért tesz a másik kedvére hogy az máskor is visszajöjjön....

Régen színes nemi életem volt, nem azt mondom hogy bárkivel, bármikor, nem volt sok partnerem de felfedeztem a nőiességem, tudtam, mi a jó nekem és persze a másiknak. Azt hittem.

Most már nem tudom, kinek mi a jó, megzavarodtam, mint vasorrú bába a mágneses viharban :D

Ezeket egyébként elmondtam neki is és egy szakembernek.

Ismét eltűnt a szikra, a szeretet megvan de a nemiség ismét foszladozik...


Van ebből kiút még??


29N, 31F



2019. febr. 10. 10:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

Van, csak nem szabad ezen ennyit görcsölni. Nekem is hasonló mélyrepülésem volt vele, de aztán végül elengedtem a kérdést, és magától szépen visszasomfordált a nemi élet az életünkbe.

Ehhez persze sok megértés is kell, sok beszélgetés (egyéb témákban), hogy érezd megbízhatsz benne, hogy érezd szeretitek egymást. A többi meg menni fog magától, csak ne ezen kattogj (tudom nem könnyű) folyton. :)

2019. febr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

igen próbáltam, van hogy vissza is jön az ihlet, de aztán vége, én meg parlagon maradok. A legjobban az fáj, hogy nem tudom befolyásolni a folyamatokat, nem tudom elérni hogy megkívánjon ha én szeretném (nem minden nap minden percében). Azt értem hogy nekem ilyen téren kuss a nevem, majd akkor lesz valami ha ő azt mondja, elővesz mint egy bábút....

Az ágyban amúgy figyel rám, nem szárazon durrbele, bár az is igaz hogy nem tudok úgy ráhangolódni már.

2019. febr. 10. 11:09
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ennek biztos, hogy van oka. Nem reális, hogy egy férfinak havonta egyszer van erre igénye, legalábbis ritka.


Hosszú leírást írtál, ami leginkább arról szó, hogy te mindent megtettél, és ő a hibás ezért a helyzetért. De arról, hogy mi vezetett ide, vagy hogy milyen okok lehetnek amiket kizárhatunk, nem írtál semmit. Ezt nem szemrehányásból írom, hanem jó lenne az okokra koncentrálni, nem pedig a elszaladni a bűnbakkeresés, és a csesztetés felé. Ez egyikötöknek sem jó.


Szóval első körben mi az amit ki lehet zárni, hogy biztosan nem gond?

2019. febr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom, még benne voltunk a rózsaszín ködben amikor elkezdődött, akkor csendesebb, simulékonyabb voltam, emlékszem mennyit kattogtam először magamban, mi lehet a baj. Később, mikor depressziós lettem, már főleg őt okoltam én is. Akkor "ugrottam neki" inkább, előtte és azóta sem. Igazán hisztis nem voltam/vagyok, az ő elmondása szerint sem, bár az is igaz hogy a depi is rontott a helyzeten. Azon már túl vagyok, összeszedtem magam ismét.
2019. febr. 10. 11:17
 5/16 anonim ***** válasza:
30%

Kamu kérdés.

Férfi a kérdező :D

2019. febr. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Akkor itt nem a házasélettel van a baj... inkább a depresszióval, enerváltsággal.


Nem tudom hogy egyáltalán őszintén szereti-e egymást a két fél. Ha nem becsüli igazán az egyik a másikat, akkor el sem jut odáig a kapcsolat, hogy kívánatos legyen a másik, mert lelkileg nincs vonzalom, de akár undorig is fajulhat.

2019. febr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Tisztelem a párom és ő is engem, a szeretet is megvan, érzem, már sokszor bebizonyította, sok rosszban kitartottunk egymás mellett.
2019. febr. 10. 11:34
 8/16 anonim ***** válasza:
Itt nem a nemi élet a probléme, az csak egy tünet. Elsősorban nem a nemi életetek haldoklik, hanem a kapcsolat. Az érzelmi részével kell elsősorban foglalkozni ahhoz, hogy a szex is jó legyen. Menjetek el sokkal többet randizni, legyen sokkal több romantika. Figyeljetek oda erre és tudatosan dolgozzatok a lelki részén. Hiába próbálkoztok a szexen javítani, nem ez az elsődleges probléma. Ha felébresztitek újra a tüzet akkor magától jobb lesz a szex is.
2019. febr. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem akar a párom randizni menni, szerinte bäromság. Nincs romi program, annó én szerveztem egyet-egyet, ahol vontatott volt a hangulat, ő nem is próbálkozott soha, csak akkor szervezkedett ha a családjával ment/megy valahova. Példa:most voltunk 5 éves házasok, mondtam neki hogy aznapra vegyen ki pár szabad órát és pihenjen (este a szokásos kínai helyükre mentünk), azt mondta nem vesz ki, nincs értelme. Ok. Egy hétre rá szóba került hogy lesz megint akvárium börze, megy a családjával (3-4 havonta van, mindig mennek bármi van, akkor is ha nincs semmi pénzünk), reméli hogy megkapja az aznapot.

Azt hiszem ez is zavar, nem tudom magam átadni neki, azt érzem, mit akar tőlem, ha ennyire nem képes a kapcsolatunk érzelmi részéért...

2019. febr. 10. 17:52
 10/16 anonim ***** válasza:

Azt mondják az okosok, hogy 7 év az, ami alatt minden sejtünk lecserélődik. Ezért az első (fél év), a második, (2 év) után ez a harmadik nagy vízválasztó. Kapcsolatgyilkos. Lehet benne igazság, bár a teljes sejtcserére releváns bizonyítékot ég senki sem szolgáltatott.

A lényeg, hogy ilyenkor szokott meghalni a szerelem utolsó szikrája is, és ha ez megtörténik, onnan nemigen van visszaút, Rendbe lehet tenni a kapcsolatot, de az már inkább csak testvéri együttélés lesz, a csodálatos nagy érzések nélkül.

2019. febr. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!