Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nemzetközi házasságnál a pap...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemzetközi házasságnál a pap milyen nyelven adja össze a párt?

Figyelt kérdés

Ti voltatok ilyen esküvőn ahol más nemzetiségű pár házasodott meg?


Pl egy német-magyar vagy lengyel francia vagy akár európai és egy ázsiai közt (mindkét személy keresztény csak a nyelv és a nemzetiségük más)


És ugye a fogadalmak milyen nyelven voltak?


A menüsor pedig hogy volt? (Oke egy magyar német közt nincs nagy gasztronómiai különbség de egy francia és egy lengyel/magyar/stb közt igen) na meg ha az egyik európai a másik meg ázsiai


Előre is köszi a válaszokat



2019. márc. 29. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Tünde nyelven.
2019. márc. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Amilyet megbeszél az ifjú pár b+. Azon a nyelven lesz a ceremónia, amit mindketten értenek.


Édes jóságos szent kaka...hogy lehet valaki ennyire sötét?

2019. márc. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az én esküvőm volt.

Én "A" anyanyelvű vagyok, a férjem és teljes rokonsága "B", az esküvő meg az államnyelven volt az országban, ahol élünk, legyen "C".

A menü szintén "C" nyelven volt, az enyémeknek én fordítottam, a párom rokonainak ő. Illetve volt még "D" anyanyelvű vendégem is, vele a saját nyelvén beszéltem .

Amugy mi otthon a párom anyanyelvén beszélünk.


Nem olyan bonyolult, mint amilyennek hangzik.

2019. márc. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Kettes, megjött?
2019. márc. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős esküvőjén kerítettek egy magyar papot aki magyarul és spanyolul is elmondta az eskü szövegét.
2019. márc. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Olyan nyelven, amilyent a pap beszél.
2019. márc. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kettes amikor már olyan helyzetben vagy hogy el veszel egy más nemzetiségű embert más kultúrával akkor ez a kérdés elég bonyolult tud lenni!


Most ha te magyar vagy a párod meg spanyol/francia vagy japán stb és pl az angolt használjátok hogy megértsétek egymást (persze idővel értitek a parotok nyelvét is és forditva) azonban akkor a pap melyik nyelvet használja ha a te nyelvedet akkor a nép fele fogja csak érteni ha pedig az ővét akkor szintén a fele ha pedig az angolt akkor talán még a fele sem max pár ember...

2019. márc. 29. 19:15
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam Budapesten olyan magyar és német nyelvű templomi esküvőn, ahol a lelkész mindkét nyelven elmondta a szöveget. (Ő egy magyarországi, de német nyelvű gyülekezet lelkésze volt.)
2019. márc. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Voltam ilyen esküvőn: ott magyar menyasszony és ausztrál vőlegény volt. A pap beszélt angolul is. A szentírási részeket felolvasták mindkét nyelven, a eskü szövegét meg a menyasszony magyarul, a vőlegény angolul mondta.

Ha nem valami olyan nyelvről van szó, ami elég ritka errefelé (pl. valami ázsiai), megoldható a kétnyelvű esküvő, mert lehet találni olyan papot, aki beszéli az adott nyelvet. Ha meg nem, akkor kötelező, hogy legyen tolmács. Igen, az egyházin is lehet ilyen.

2019. ápr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En magyar vagyok, a ferjem roman. A polgari mindket nyelven, a templomi eskuvon magyarul beszelt a pap, de szolt nehany szot romanul is azokhoz, akik nem beszeltemk magyarul.
2019. ápr. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!