Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire fontos szted egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire fontos szted egy házasságban, hogy nagyjából egyezzen a két fél családi háttere? Mi van, ha az egyik szép, szerető családból jön, a testvérei is ilyen párt találtak, a korábbi kapcsolatainak családja is jó volt, de az új párjáé nem az?

Figyelt kérdés
2015. dec. 20. 11:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egyik lánytól sem kérdeztem meg, milyen a családi háttered, Ha ő megfog és jól érzem magam vele, nem számít, milyen a családja és, hogy honnan jött.
2015. dec. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Remélem, hogy a leendő feleségemnek ez nem lesz fontos.


Szerintem egyébként lényegtelen, nem a családját veszed feleségül/férjül.

2015. dec. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem fontos a család is. Egy dolog, hogy nem hozzájuk megyek férjhez, de megkeseríthetik a másik életét. Szerencsére sose volt ilyen problémám.
2015. dec. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Ez a szemlélet, miszerint ha párt választasz, családot is választasz, a korábbi idők szemlélete volt. Akkor ugyanis első volt a közösség (szűkebb értelemben család) és utána te. Tehát nagyon nem volt mindegy, hová házasodsz.

Ma egész más a helyzet, párválasztáskor az egyént nézi inkább az ember, nem a hátterét. Persze a családi minták nyilván hatással vannak az egyénre, de hogy ezzel kezd valamit az illető vagy sem, az a tudatos hozzáállásától is függ.

2015. dec. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 RRR ***** válasza:

semennyire,legalábbis ez lenne a normális

ők szeressék egymást önzetlenül,mélyen szívből

más nem számít

2015. dec. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nálam fontos. Mivel nekem rendes családi hátterem van, így neveltek a szüleim, fontos, hogy a nő akivel összejövök, hasonló családból származzon. Szeretnék egy jó fej anyóst meg apóst, nem hiányzik a sok probléma, mivel fiatal korom ellenére volt már pár nehézségem az életemben. Nem családra értendő, de nem szeretnék problémás hátterű nőt elvenni. Anyagilag mindegy, csak lelkileg jó lenne, ha rendben lenne a családja.
2015. dec. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mindenki a családban szocializálódik. És nagyon nem mindegy mit lát, mit tanul, mit hoz magával. Sose választanék olyan pasit aki nem tiszteli az anyját, apját vagy csúnyán beszél vele, nyomós ok nélkül. Tudom, hogy nem minden család ideális más ha apuka pl ivott vagy beteg vagy sok minden lehet még.


Nekem jó a kapcsolatom a családommal páromnak is. Mindkettőnket szeretettel és ésszel neveltek értékeket átadva. Ez fontos. Az is, hogy egészséges legyen a kapcsolata velük. Nem akarom, hogy 3-an legyünk a házasságba a mamával. Vagy, hogy a gyerekvállalást is rizikósnak tartsam mert minden pénzt hazaad. Ugyanígy azt se akarom, hogy ne legyenek nagyszülei a gyereknek, mert mondjuk nincsenek beszélő viszonyban. De ezek a kapcsolatok bomyolúltak, nem lehet mind fekete-fehér. Én sokat kaptam a nagyszüleimtől sokat voltak velem sokat tanítottak, meséltek. Nekem fontos a családi háttér. Nem mindent eldöntő, de befolyásoló tényező.

2015. dec. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%
Nekem eleg rosszul esne,ha a fiu akivel.randizom igy gondolkodna.En sosem neztem ezeket a dolgokat,csak azt milyen az ember akivel egyutt vagyok es milyenek az ertekrendjei,elethez valo hozzallasa.Senki nem tehet rola milyen csaladba szuletett es mit rontottak el a szulei,mi tortent...stb Nekem nincs idilli csaladom,amivel villoghatnek.Szuleim elvaltak,anyukmat megoltek,az o szuleivel nm is tartjuk semennyire a kpcsolatot.Halala utan a nagymamam nevelt fel engem es a testverem.Mindig olyan fiuval hozott ossze a sors akinek idillikus csaladi elete volt(azokban is boven akad gond) de sosem hagytak el amiatt amilyen a csaladi hatterem.Inkabb vonzodtak hozzam es ertekeltek amit egymagam elertem az eletben,azoknelkul a segitsegek nelkul,ami nekik megadatott(megsem tartottak ott mondjuk ahol en) Igen igy tovabbtanulni(egyetem) nem volt lehetosegem...Viszont ugy erzem megis olyan ertekeket hoztam magammal,valamint levontam mit szeretnek mashogyan csinalni az eletben,mint a szuleim.Ugy erzem jo uton haladok es sosem szegyenkeztem arrol,amirol nem tehetek.Ha vki emiatt utasit el meg ki is nevetem.Ezt sekelyesnek gondolom.Van lakasom,autom,ferjem es ket szep iker fiam,akik 1evesek 28N
2015. dec. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%
Nemtudom miert kellett lepontozni,nem lehet velemenyem???Nem beszeltem tragar modon es kifejtettem a velemenyem,sztem hasznosan is az en meglatasaim alapjan.Jo h ennyit er az oszinteseg!
2015. dec. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9-es. Ne háborogj. A lepontozás is egy vélemény, logikád alapján akkor neked lehet másnak nem?

Egyébként nem hiszem, hogy az őszinteség miatt kaptad. Inkább az ellentmondás miatt. Neked fontos hogyan neveled a gyerekeid, mégis ha valaki a te és szüleid kapcsolatát senki ne nézze.

2015. dec. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!