Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A rózsaszín ködben kötött...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A rózsaszín ködben kötött házasságokból becslésed szerint mennyi lehet valóban boldog és tartós egy életen át, és mennyi végződik válással?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 2. 08:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

10ből 1 , max. Ismertem “ nagy” szerelmeket, aztán 10 éven belül befuccsolt, mert rájöttek, hogy a “ szürke” hétköznapokban nem tudnak együttműködni.

Társat kell választani, , olyat, akinek látod a hibáit, de azok ellenére ( vagy mellett) is el tudod fogadni.

2019. ápr. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

A házasság csupán egy mérföldkő, nem változtat semmin. Csupán kifejezi vele a pàr az elköteleződését egymás felé.

Véleményem szerint teljesen mindegy, hogy mikor lesz esküvő. Mint ahogy az is mindegy, hogy ha utazol, akkor 2 km, vagy 20 km után érsz egy sorompóhoz. Ha arra tartasz, át fogsz menni, kivárod, amíg zöldet kapsz.


Egyébként pont azt látom magam körül, hogy akik a rózsaszín ködben elköteleződnek, azok később is tesznek azért, hogy együtt is maradjanak. Akik 5+ év után házasodnak, ott sok esetben az esküvőtől várják a döglődő kapcsolat megerősödését. De mivel nem változtat semmin, és az utolsó közös cél is letudva, gyakori a gyors válás. Oka van, ha évekig nem tudtak egymás mellett elköteleződni.

2019. ápr. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Igazad vn, #2 , de azt he felejtsük el hogy itt végletekről van szó. Az is végletes , ha valakik mondjuk 5-8-10 év után házasodnak össze. Igen, van olyan, hogy ez teszi be a kiskaput kapcsolatnak, de azért van olyan is, hogy semmit nem változtata papír, csak “ gondoltak egyet”.

A rózsaszín ködös változatnál annyi a gond, hogy olyat hogy ápolsz ,ami bizonyítottan 5 év alatt leülepszik, “ elunalmasodik”?? . Akkor is nagyon sokan válnak, mert nincs meg a “ kezdeti” szuper érzés, a fellángolás.

2019. ápr. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem amenyni valas van.
2019. ápr. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

#3: Együtt maradni egy döntés. Az is, hogy ezt ki hogyan teszi. 🤐

Akiket ismerek, és gyorsan megvolt az eljegyzés és az esküvő, azok fele 35 feletti. Tudják, mit akarnak, közös a cél, időben szeretne gyereket. Nincs okuk húzni az időt. Náluk azt látom, hogy a rózsaszín köd segít átlendülni a babás élet nehézségein.

A másik fele vallásos, hívő ember. A jegyesoktatástól kezdve nagyon sok olyan gyakorlati útmutatást kapnak (és adnak), ami segít összetartani a családot. Nem csak úgy muszájból élnek le egy életet, mert ott a lakáshitel 30 évre.

Aki meg úgy házasodik, hogy a rózsaszín köd örökké tart, mint a mesében, az meg is érdemli.


Másik oldalon azt látom, hogy mindig van kifogás, hogy most miért nem lesz eljegyzés, esküvő, vagy gyerek. Nem egy esetben a leánykérést is valami balhé előzi meg, és egyfajta bocsánatkérés. Utána meg évekig húzzák, hogy mikor lesz esküvő.


Az a legritkább eset, ahol 2-3 év után, pont akkor jön a nagy lépés, mikor a kezdeti lobogás elcsitul, és jönnek a szürke hétköznapok.

2019. ápr. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon sok válással végződik, mint ahogy a statisztika is mutatja. Még az erős, megalapozott, aktívan kézben tartott kapcsolatot is nehéz egy életen át megfelelően működtetni, az illúziókon alapuló, társadalmi elvárásoknak eleget tenni igyekvő, gyenge és kiforratlan kapcsolatok nyilván gyorsan széthullanak.
2019. ápr. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Fél éve voltunk együtt, amikor megkérte a kezem, 10 hónapra rá házasodtunk össze. Azóta eltelt 10 év, született 2 kislányunk, és ugyanúgy szeretem a férjem, mint az elején, ha nem jobban. 😊
2019. ápr. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nekem egy volt általános iskolai osztálytársnőmék elég sokat vártak a házassággal (majdnem 10 év is volt már), de fiatalon is jöttek össze, és ők úgy döntöttek, hogy előbb meg akarják alapozni az életüket, esküvő után egy évvel már jött a gyerek is.

Főiskolán egy évfolyamtársnőm szintén fiatalon jött össze a későbbi férjével, még középiskolában, de házasságot csak a 20-as éveik közepén kötöttek, utána jöttek a gyerekek, és jól megvannak. Csak ez is ritka, hogy sikerül ilyen fiatalon egymásra találni, és együtt is maradnak.

Egy középiskolai volt osztálytársnőm a 10 éves érettségi találkozónkon röviden úgy foglalta össze az előző 10 évét, hogy férjhez ment, gyereket szült, elvált, ott egyértelműen rózsaszín ködben történt a házasságkötés, nem régi kapcsolat, nem sokkal érettségi után. Az érettségitalálkozónkon azt is mesélte, hogy a gyerek apja még a gyerek miatt sem néz feléjük. Nagyon beleválasztott.

A szüleim nagyon gyorsan beleugrottak, egy évet sem vártak a megismerkedéstől, és volt egy év távházasság is, mert anyám nappalin fejezte be a főiskolát, és más településen éltek, együtt vannak már 36 éve, viszont nagyon jó lett volna, ha hagynak időt a házasságkötés előtt még, mert nagyon sok konfliktus volt az elején, még én is emlékszem nagy veszekedésekre pici korból, nem beszélve arról, hogy azzal is folyamatosan küzdöttek, hogy anyai nagyanyám állandóan fúrta a házasságukat, amiért anyám nem maradt a faluban.

Én biztos, hogy nem házasodnék 1-2 éven belül, sajnos ilyenekből elég sok olyat láttam, ami befuccsolt, nagy mélyről kellett talpra állítani a kapcsolatot, kevés a szerencsés, akiknek működik, inkább azokat látom tartósnak és jónak, akiknél már leülepedett a kezdeti lángolás, és több év alatt elmélyültek az érzések és úgy kötöttek házasságot.

2019. ápr. 2. 12:41
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem mindenképpen érdemes lenne a házassággal megvárni azt, amikor a rózsaszín köd felszáll. Mégpedig azért, mert akkor látod igazán, milyen a másik, banális példával élve akkor tudod meg, hogy az "olyan cuki, mikor ideges és birizgálja a szemöldökét" nem megy-e az agyadra, amikor már elmúlt az újdonság varázsa. Én baromi sokszor látom azt, hogy akkor mennek szét a párok (házasságtól függetlenül), amikor a kezdeti baromi nagy elvakult szerelem kissé elcsitul, és rájönnek, hogy nem is olyan tökéketes a másik. Ha ekkor már ott a papír, ne adj isten egy gyerek is, nos, az ciki. Szóval jó lenne ezt megvárni, és megnézni, hogy akkor is tudnak-e együtt élni, amikor már a hibákat is észreveszik egymásban, meg amikor már nem tombol a tűz. Persze van, akinek mázlija van, és tényleg passzolnak egymáshoz, és együtt maradnak. De legtöbbször ez a pont a kapcsolatok halála, csak ha már van papír, nem lépnek ki rögtön, hanem megpróbálnak a szarból várat építeni.
2019. ápr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A baj nem a rózsaszín köddel van. Igazából az a baj, ha úgy kötik össze az életüket, hogy ez már egyáltalán nincs meg. Na abból tuti válás lesz. Ez kb azt jelenti, hogy ilyen rövid ideig sem tudták fenntartani a kapcsolatot szerelemben.

Hogyha nem olyan esetről beszélünk ahol 3 hónap járás után házasodtak akkor szerintem sokkal több esélye van a rózsaszín ködös házasságoknak. Tegyük fel, hogy eltelt azért 3-4 év mire házasodnak. A rózsaszín köd visszatér azért még, szerelmesek egymásba. Ez azt jelenti, hogy valamit jól csinálnak és dolgoznak azon, hogy megmaradjon a szerelem. Szerintem egy ilyen kapcsolatnak sokkal több esélye van mintha úgy házasodnak, hogy igazából semmi érzelmi szál nincs már csak ragaszkodás és csak a biztonságot keresik a házasságban.

2019. ápr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!