Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi az az életkor, amikor még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az az életkor, amikor még nem házasodnátok és mi az, amikor már igen?

Figyelt kérdés

Vagy máshogy fogalmazva, mit tartotok ideálisnak (függetlenül attól, hogy bejött-e vagy sem) és ezt a döntést mennyire befolyásolja a mai társadalmi nézet ill. a személyes körülmények (párkapcsolat, anyagi helyzet stb)?


Én úgy látom, hogy a legtöbben 25 év alatt korainak találják a házasságot és a családalapítást akkor is, ha komoly (többéves) párkapcsolatuk van és az anyagiak is adottak hozzá (mert mondjuk 22-23 éves korra meg lehet szerezni 1 diplomát (MA-val együtt) amivel tegyük fel, el lehet helyezkedni gyorsan) és csak inkább 28-30 évesen tartják időszerűnek a házasságot (még viszonylag rövid ideje tartó, de komolynak mondható párkapcsolatok esetén is).


(A kérdésem inkább nőkhöz szól, de férfiak is írhatnak, ha van kedvük).



2019. ápr. 19. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

A halalom utani napon az pont idealis lenne

28N

2019. ápr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
(A kérdés házasságra és családalapításra is vonatkozik)
2019. ápr. 19. 15:16
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
25 éves korom előtt nem akartam férjhez menni,26 évesen házasodtam.Gyereket sosem akartam,nem is vállaltunk.
2019. ápr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Nem akarok házasságot, mert semmi plusz érvet nem tudok felhozni mellette. Ettől függetlenül szerintem 30 felett ideális, akkor már nagyjából összeáll az ember énképe és az, hogy mit akart. Túl van komoly kapcsolaton (vagy épp benne van), jobb esetben már nem csak a rózsaszín ködre alapoz. Szerintem a tinikor erősen kitolódott.
2019. ápr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%

Kedves kerdezo a valaszom komoly

Mivel sem hazassagot se gyereket nem akarok

Igy amit az elso valaszban adtam idopontot az a realis es elfogathato szamomra...

2019. ápr. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor házasodnék, ha annyira megismertem és biztos vagyok a dolgomban (mondjuk egy év után kb.), hogy folyton együtt akarok élni és mindenben közösséget vállalni az illetővel és ehhez már adott a helyzet, azaz önfenntartók vagyunk, akkor is, ha gyerekeket nem akarunk vagy csak jó pár év múlva.
2019. ápr. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
30 alatt ma már semmiképp nem ajánlott házasodni, mert azoknak a korai, elsietett házasságoknak szinte mindig válás a vége.
2019. ápr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez nem csak kor függvénye. De azt mondom ha minden jól alakul (szóval tételezzünk fele egy ideális esetet ahol minden jól alakul és minden adott) akkor én azt mindom hogy 28-29-30 éves koromban mennék férjhez. Gyereket (2-t szeretnék majd) pedig 30-35 éves korom között.

Mivel még egyetemre járok és sok minden szeretnék addig csinalni így én semmiképpen nem mennék korán férjhez. Nekem speciel minden ami a fentebb említetteknél hamarabb van, az korai. De nem vagyunk egyformák.

2019. ápr. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

24 évesen mentem férjhez, szerintem ez már "ideális".


Nem hiszem, hogy elhamarkodott lett volna, vagy túl korai bármilyen szempontból is. Anyagilag megtehettük, már 3 éve együtt éltünk (a lánykérés a diplomaszerzésem előtti hónapban történt, az esküvő idejére már volt munkám nekem is, párom kicsit idősebb, ő már akkorra bőven túl volt az egyetemi mizérián), mindketten ezt akartuk, miért vártunk volna vele tovább?


Unokanővérem 33 évesen ment férjhez, egy évvel később elvált, akkor miről beszélünk? Szerintem semmivel sem biztosabb a házasság jövője csak és kizárólag a korra alapozva.


Az meg a másik, hogy én mindig is fiatal anyuka szerettem volna lenni, viszont szülni csak házasságba vagyok hajlandó (bocs, nekem nem csak egy papír), innentől kezdve viszont nem is nagyon volt opció 30+ férjhez mennem, mert most lehet, meg fognak kövezni, de az már nem fiatal anyuka igazán.


Szerintem ha a pár úgy érzi, az életük már ott tart, és ha adottak a körülmények is (együtt laknak, anyagi háttér biztosított, satöbbi), akkor ott kortól függetlenül ideje van. Nem hiszem, hogy csak azért, mert valaki 30 vagy 40 vagy 50 éves, azért biztosabb lenne a szerelme és a párkapcsolata, és emiatt elhamarkodottabb lenne a házassága (sőt, egyébként úgy vettem észre, 30+ az emberek sokkal kevesebb időt szánnak egymás megismerésére, mert már ketyeg az óra, sürgetik az esküvőt, sürgetik a gyereket, aztán vagy bejön az élet, vagy nem. Ebből a szempontból megdöbbentő módon a huszonéveseket tartom felelősebbeknek, akik azért átgondolják, együtt élnek pár évig, megismerik a másikat, satöbbi, szóval ott a házasság nem azért történik meg, mert "már itt az ideje", hanem mert akkor és ott őszintén úgy érzik, hogy az adott illetővel akarják leélni az életüket. Most hogy a jövő mit tartogat, azt nem fogod jobban előre látni 60 évesen sem, emiatt szerintem felesleges korra apellálni, amikor elhamarkodott esküvőről beszélünk).

2019. ápr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Mesterdiploma + 1 év munka után házasodnék, ami nálam 24-25 éves koromban lesz. Családot alapítani pedig 4-5 év munkatapasztalat után szeretnék, 30 éves korom előtt valamivel.

Egy 5 éve tartó kapcsolatban vagyok, nem tudom elképzelni, hogy gondolnám, ha mondjuk csak 1-2 éves kapcsolatom lenne, amikor a fent írt kort elérem.

2019. ápr. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!