Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy érjem el, hogy ő is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy érjem el, hogy ő is akarjon gyereket?

Figyelt kérdés

Friss házasok vagyunk, 2 éve, a férjem nem akart együttjárásunk alatt és házasságközésünk óta sem gyereket.


Én igen.


Most ne gyertek azzal, hogy akkor miért mentem hozzá. Azért, mert szeretem.


Egyre több barátnőmnek és közeli rokonomnak születik kisbabája, ami még jobban felerősíti bennem is a vágyat így 37 évesen.


Nem akarom kierőszakolni, annak nem lenne értelme, mert együtt kell felnevelnünk.


Járt már valaki hasonlón? Hogy értétek el, hogy mégis akarjon gyereket, és aztán miután megszületett a gyerek, hogy változott meg a férjetek? Örült a gyereknek, belejött az apaszerepbe?


Mit tegyek?



2019. jún. 4. 10:41
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
96%
Elváltam, mert összeegyeztethetetlen volt az igényeimmel a gyerek utáni vágya. Fájdalmas volt, mert 10 éven keresztül egy hullámhosszon voltunk a témát illetően, aztán jött a kapuzárási pánik és mindenképpen akart egy gyereket. A végén annyira rettegtem hogy valami hülyeséget csinál, hogy le se tudtam feküdni vele. Nem bíztam meg benne. Nálatok is ez az egyetlen lehetőség, mert attól nem fog valaki jobban vágyni a gyerekre, mert kényszerhelyzetbe kerül. Inkább meggyűlöli veled együtt.
2019. jún. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
97%
Ilyennel csak egy valast es elottr egy jol megnyomoritott hazassagot lehet elerni. "Most ne gyertek azzal, hogy akkor miért mentem hozzá. Azért, mert szeretem." - ez azt jelenti, hogy azt valasztottad a hozzamenessel, hogy ot szereted, vele akarsz lenni - gyerek nelkul. Ha ez szamodra mar elfogadhatatlan, akkor magadat kell megvaltoztatnod, nem pedig a ferjedet mindenfele fondorlattal rabirni olyasmire amit nem akar - es amivel kapcsolatban nyilt lapokkal jatszott.
2019. jún. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
96%

Ne haragudj, de muszáj azzal kezdenem, hogy akkor minek mentél hozzá... Mert szereted.

Én is szeretem a sajtokat, de laktóz érzékeny vagyok, így 2 dolgot tehetek:

- nem eszem sajtot, pedig tényleg imádom.

- eszem, aztán szenvedek utána napokig.


Ezzel egy időben elmondhatom, hogy a férjemmel a 3. randin rátértünk a jövőbeli terveinkre, és ha valamelyikünk nem akart volna gyereket, vagy mondjuk csak egyet, vagy legalább 10-et ( mindketten úgy voltunk hogy 2 vagy 3), ott búcsút intettünk volna egymásnak, merthogy nem egyeznek a terveink.


Maximum annyit tudnék elképzelni megoldásként, hogy az összes barátod, barátnőd, rokonod, akinek kisbabája van, rendszeres látogató lesz nálatok és ti is náluk- együtt.

Remélheted, hogy ha sokat van a babákkal és sokat foglalkozik velük, az azt az érzést hozza elő belőle, hogy ő is akar egy ilyet, nem pedig azt, hogy tuti neki nem kell egy ilyen otthonra... A hupsz, "véletlenül" becsúszott nagyon övön aluli, de azt írod is, hogy együtt akarod...

Egyáltalán nem akar gyereket? Soha?

2019. jún. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
96%

37 évesen ezt már nagyjából cseszheted. Eleve olyan kellett volna, aki szeretne gyereket.

32/f

2019. jún. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Most hasonlót élek át (nyilván nem tudom mit élhetett át igazán, de a szituációra értem), mint az első válaszoló.

Én is hasonló korú vagyok, mint Te kérdező, mi úgy jöttünk össze évtizeddel ezelőtt, hogy nem kell gyerek. Mindketten ezen a véleményen voltunk. Aztán ő pár éve meggondolta magát, szerintem a családja nyomására is.

Aki ennyi idősen nem akar gyereket, annak a véleménye már valószínű nem fog megváltozni semmitől. Jó van ötvenes férfi ismerősöm, akinek most született gyereke, de érted.


Teljesen rosszul vagyok a témától, már a családja is tukmálni kezdte a dolgot és rám kihegyezni, én vagyok a boszorkány, rajtam múlna kb minden.

Arra vigyázz, nehogy a családod is rászálljon a férjedre, ha felmerül a téma-nem tudom milyen a családod, de még a legértelmesebb emberből is vadállat lehet a téma kapcsán.

Nálunk félő, hogy a kapcsolatunk fog rámenni, ilyen hosszú idő után.

Nem akarok okoskodni, de ennyi idősen már számíthattál volna rá, hogy mi lesz.

2019. jún. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ebben a kérdésben nincs kompromisszum, hiszen nem lehet félig gyerek. Ha te nem tudod elengedni ezt a témát (annak ellenére, hogy ennek tudatában mentél hozzá), akkor csak a válás marad. Jobb még most, mint várni 10 évet amikor már minden esélyed elment a gyerekre.
2019. jún. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
71%

Soha, semmivel sem fog elérni, hogy ő gyereket akarjon.

Nyílt lapokkal játszott. Te meg hazudtál, becsaptad, csak hogy elmondhasd magadról, hogy 35 évesen végre sikerült férjhez menni. Most pedig pánikolsz, hogy ketyeg a biológiai óra, és kifutsz az időből.

Az nem igaz, hogy szerelmes vagy. Ha szerelmes lennél bele, akkor elfogadod, hogy nem lesz gyereketek, de ketten boldogok lesztek együtt.

De téged csak az érdekel, hogy ráerőltesd a saját akaratod, akkor is, ha az életét elcseszed.

2019. jún. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az osszejovesi szakaszban kellett volna erre gondolnod. Mikor meg nem voltak olyan szoros erzelmek. 2 eve vagytok hazasok, nem tudom miota jartok, de mar valszeg 30 korul voltal ha nem tobb, mikor megismerted. Olyankor egy no mar tudja, hogy kb a kovetkezo kapcsolata az amiben meg vallalhat gyereket, mert utana eljar az az ido. Hiszen ismerkedni, osszekoltozni stb mig eljutsz odaig h gyerek, akar 3-4-5 ev is lehet. Ennek tudataban te nem alltal fel akkor, mikor meg csak vonzalom volt, hogy sajnalod neked a gyerek kardinalis kerdes. Hitegetted magad hogy majd megvaltozik a velemenye. Hat nem fog o nyilt lapokkal jatszott. Te vagy az aki becsapta magat, aki a szonyeg ala soporte az aggodalmat. Most meg mar keso, ha vele maradsz nem lesz gyerek, de szerintem mar akkor sem, ha szakitotok. Nem igazan van mar idod meg egy olyan kapcsolatot felepiteni amibe aztan szulni lehetne.


Sajnalom. De te vagy a hibas.

2019. jún. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
63%

18 év együttlét után szakított a párom az előzővel ugyan ezért.

Most 40 évesen próbálkuzunk ezerrel, mert én szeretnék pasiként egy közöset, Ő pedig az elsőt...

2019. jún. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
96%

"Egyre több barátnőmnek és közeli rokonomnak születik kisbabája, ami még jobban felerősíti bennem is a vágyat így 37 évesen." Ez nagyon erős motiváció? Mert ha ez a külső behatás motivál inkább (hogy te kimaradsz a baba-mama partykból meg a játszótéri pletyizésből), akkor az legyőzhető. Ha belső motiváció, hogy gyereket akarsz, akkor nem. Ez esetben kettőt tehetsz:

1. Elválsz, és megriadva a még inkább ketyegő biológiai órától, egyre kétségbeesettebben kezdesz el apajelöltet keresni.

2. Maradsz a jelenlegi kapcsolatban, és csendben őrlődsz tovább.

2019. jún. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!