Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Normális, hogy úgy érzem, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy úgy érzem, ha a párom lefeküdne mással, akkor az esetleges rossz érzéseimet nekem kellene lerendeznem magamban, nem pedig őt hibáztatnom?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, nem egy konkrét személyről van szó, aki elhiteti velem, hogy mellette "csak" ennyit érek, most pl. nincs senkim. Inkább amolyan általános érvényű szabálynak érzem ezt, és ideálisnak azt tartanám, ha a párom is így állna hozzám. Nem akarom a tulajdonomként kezelni őt.

Csak azért kérdezem, mert mástól ilyesmit nem is tudom, hallottam-e már valaha.


2020. máj. 27. 01:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha azonnal kibszod, akkor szerintem ez teljesen rendben van. Az ember fölöslegesen ne pazarolja az energiáit haragra. De az biztos, hogy nem maradna az életemben egy ilyen ember.
2020. máj. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Ha a párod lefekszik mással, akkor ő személyesen hozott egy olyan döntést, hogy az esetleges problémák, gondok, érzelmi instabilitás megbeszélése (veled) helyett inkább mással kefél a hátad mögött. Ez védhetetlen, akárhogy is nézzük és akármilyen "indokot" is szolgáltattál rá. Igen, a kapcsolat általában, az esetek többségében nem tökéletes, vannak hibák, amiknek a megcsalt fél is sokszor részese, viszont ezeknek a problémáknak, hibáknak a megoldása a kapcsolatban szereplő két fél feladata lenne, az meg nem megoldás, hogy ha valakit zavar valami, ahelyett, hogy azt megpróbálná megoldani vagy megbeszélni vagy egyáltalán jelezni, akkor inkább félremegy.

Szóval szerintem rossz oldalról közelíted meg, a megcsalás nem azért elítélendő, mert szegény megcsalt fél, biztos minden esetben ártatlan, mert nyilván nem. A kapcsolat életben és karban tartása kettejük feladata. Viszont az, hogy a hűtlen fél szó és megoldáskeresés nélkül egyszerűen csak félremegy, az igenis az ő sara, egyedül, senki más nem hibáztatható érte. Sem a körülmények, sem a harmadik fél, senki. Csakis a félrelépő volt az, aki tudatosan döntött úgy, hogy elmegy eddig a szintig, és nem a kapcsolatával foglalkozik (akár így, akár úgy).


Szóval, röviden: szerintem nem jó ez a hozzáállás. Ez az áldozathibáztatásnak egy fura mellékága szerintem, és ha valaki, aki engem megcsal, ugyanúgy gondolná, hogy hát én voltam a hibás és a rossz érzéseimet legyek szívesen magamban lerendezni, őt ne hibáztassam semmiért, az kicsit se szimpatikus, és már önmagában ezzel a gondolkodásmóddal elérné, hogy kidobjam az életemből, hát még ha félre is ment időközben.

2020. máj. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezen a gondolatmeneten megyünk végig akkor végülis bármivel van problémád a világon azt úgyis magadban kell lerendezned... Az más dolog hogy megcsalás esetén dobod a másik felet, és aztán rendezed magadban...
2020. máj. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ezzel egyetértek. Ha megcsal nem azért történik mert nem szeret - hiszen Te megtettél mindent hogy kívánjon (ugye....??) Ő mégsem kíván mivel nem szeretjük ugyanazt a kaját enni napokon keresztül...nem hogy éveken keresztül minden nap :)

Te adsz magadra, csinos vagy, szexi vagy, ő mégis mással is lefekszik. Fel kell dolgoznod és meg kell értened még ha nehéz is.

2020. máj. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy elvárom, hogy ne mártogassa másba, nem jelenti azt, hogy a tulajdonomnak nézem. A párom mehet bulizni ha akar, találkozhat a barátaival, áldásom rá, én is megteszem. De hozzám úgy nem érthet más és mivel én így fogom fel a párkapcsolatot, hogy abba csak én és ő férünk bele, elvárom, hogy ő is így lássa. Nem szeretnék ingyen bejárónő lenni, hogy mosom a ruháit, amibe máshoz ment kielégülni, és akkor még ne haragudjak rá, hanem magamba duzzogjak... ? Érdekes felfogás ez, szerintem jóra nem vezet, na de te tudod.
2020. máj. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!