Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Aki egyszer megtette, megteszi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki egyszer megtette, megteszi máskor is... Van itt esetleg olyan, aki erre a kijelentésre rá tud cáfolni? Aki egyetlen egyszer megbotlott, és hibázott, de keményen tanult is belőle és attól kezdve többé nem fordult elő ilyesmi?

Figyelt kérdés

Létezik ilyen eset?

Vagy tényleg igaz az, hogy aki egyszer megteszi, máskor is meg fogja, csak idő kérdése?


Lehetőleg olyanok írjanak, akik személyesen érintettek ilyen ügyben, most kivételesen nem az általánosítás érdekelne, hanem igazi, személyes történet vagy eset. Aki már botlott meg, vagy hagyta már ott a párját egy harmadikért, de utólag megbánta, és a hibájából tanulva soha többet nem tett ilyet?



2020. jún. 9. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még ilyent nem láttam.
2020. jún. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottam még ilyet.
2020. jún. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az ellenkezőjére tudok példát. Amikor lebukott, megbocsájtottak neki. Ez a kör ismétlődik azóta is.
2020. jún. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A saját példám azt mondatja velem, "egyszer volt Budán kutyavásár". Azért volt kutyavásár, mert úgy éreztem idegen vagyok, de mivel tapasztalatlan és bexari voltam, lett kutyavásár. Azalatt rájöttem, hogy nem tetszik a kutyavásár semmilyen felállásban és ha Buda sem odébb lehet állni, utóbbit meg nem kell csinálni, ha egyszer nem tetszik. Azóta nem volt kutyavásár sem Budán, sem máshol és ez így is marad. Nem azért maradt/marad így, mert nem telt el elég idő, hanem mert a gyakorlatban is kifordul a belem a kutyavásártól, független attól hol, ki vagy miért csinálja.


Nagyobb biztosíték ez szerintem, hogy kipróbáltam és ez a tapasztaltak alapján gyakorlat azóta, mint ha úgy 50-50% a tetszik/nem tetszik, hogy csak elméletben találkoztam ilyesmivel..... Ennyi erővel az is csak idő kérdése, hogy az hibázzon, aki még nem hibázott nem?

2020. jún. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Az első páromat megcsaltam (igaz, egyből szakítottam is vele), azóta senkit. A jelenlegi barátommal is hasonló volt. Az első barátnőjét megcsalta, megbánta, szakítottak. Azóta hűséges típus, ahogy én is.

Mindketten úgy vagyunk vele, hogy csináltunk már ilyet, rossz érzés, felemésztett a bűntudat...

Így saját példámból kiindulva azt el tudom képzelni, hogy aki egyszer csalfa, az máshoz még lehet hűséges. De akit megcsalunk azt el kell szépen engedni, mert az a történet már nagy valószínűséggel nem működik.

Különbség van aközött aki felismerte hogy a megcsalás egy rosszul adott reakció volt a párkapcsolatában, amit inkább szakítással/megbeszéléssel kellett volna orvosolni, meg aközött aki csalfa jellem. Nagyon nehéz felismerni mi melyik csoportba tartozunk, vagy a párunk melyik csoportba tartozik.

Nekem például eszembe nem jutott magam mellett tartani azt, akit megcsaltam. Megérdemelte, hogy tiszta lappal kezdjen és boldog legyen mással. Én is továbbléptem, átértékeltem a dolgokat és most már másképp csinálom.

2020. jún. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Igen, erre rá tudok cáfolni. 31 éves házassagban élek, egyszer megcsaltam a férjemet egyetlen egy alkalommal a házassagunk második évében, azóta soha többet, nincs is szandékomban.

Ehhez kell egy nagyfokú szeretet, szerelem, megbánás.

2020. jún. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Persze hogy létezik.
2020. jún. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nézd, ha én valakit szeretek, ahhoz hűséges vagyok, de ha sose szerettem vagy kihűlt a szerelem és érdekből élünk egymás mellett már évek óta, akkor le fogok feküdni más férfivel akkor is, ha még együtt élünk. Szándékosan nem megcsalásnak írom, mert kétszer fordult ez elő életem során, de mindkét esetben úgy élt mellettem az aktuális partnerem, hogy minimum 1,5-2 éve már szex se volt köztünk és egyértelműen anyagi és egyéb érdekek kötöttek már csak össze bennünket. Ha valakibe nem vagyok szerelmes, ha valaki nem vállal engem fel és hónapokon, éveken át úgy oldja meg a konfliktusokat, hogy levegőnek néz a saját otthonomban, amellett én bármikor lefekszek mással, ha úgy adódik.
2020. jún. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szeretnék hinni abban, hogy van ilyen, de sajnos nem megy.
2020. jún. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2020. jún. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!