Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ha a megcsaló fél nem lebukik,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a megcsaló fél nem lebukik, hanem magától elétek áll és ő maga mondja el, hogy mit tett, és kéri a bocsánatotokat, az enyhítő körülmény?

Figyelt kérdés

11 éve vagyunk együtt, ebből 2 éve házasok.

A férjemnek tavaly volt egy pár hetes viszonya. Nem én buktattam le, igazából valószínűleg magamtól észre sem vettem volna, de a férjem maga döntött úgy, hogy nem korrekt ezt eltitkolni előlem, és megérdemlem az őszinteséget. Ő maga állt elém és vallotta be, hogy ez és ez történt, ezért és ezért, miután a másik nővel lezárta a dolgot. Én semmit nem gyanítottam az egészből, érthető módon sokkolt a dolog.

Nem a nő dobta őt, egyértelműen a férjem tette lapátra (megnézhettem az üzeneteket is, ahol a nő napokon át könyörgött neki, hogy ne tegye ezt, folytassák tovább, stb.). A férjem azt mondta, amit tett, arra nincs bocsánat. Azt mondta, élete legnagyobb hibája volt, és ha tudná, visszacsinálná az egészet, mert nem érdemeltem meg, és semmi nem éri meg, hogy azt kockáztassa, hogy elveszítsen engem. Azért is vetett véget a viszonyuknak, mert engem választott, de meg akarja adni a lehetőségét, hogy én is választhassak. Állítása szerint ezért mondta el, hogy mi történt, mert szerinte így korrekt, mert így nekem is van lehetőségem az igazság ismeretében dönteni kettőnkről.


A többi sallangot nem szeretném leírni, igazából az lényegtelen. Becsülettel megfutotta az ilyenkor szokásos köröket, elmondta, hogy tudja, hogy elárulta a bizalmamat, de nagyon őszintén megbánta, hogy ez élete legnagyobb hibája volt, hogy soha többet nem fordul elő, hogy egy életre megtanulta a leckét, hogy engem szeret, engem választ, és többé nem keveredik ilyen szituációba, csak adjak neki egy esélyt arra, hogy ezt bebizonyíthassa nekem is. Sírt is. Azt mondta, tudja, hogy a történtek után nincs joga azt kérni, hogy higgyek neki, de pontosan azért mond el mindent, hogy lássam, tényleg őszinte akar lenni velem és ha esetleg adok neki egy esélyt, hogy ezt bizonyítani is tudja felém, megbecsüli a lehetőséget és többé nem él vissza a bizalmammal. Tiszta lappal szeretne indítani.

Arról is beszéltünk, hogy miért kerülhetett egyáltalán sor erre, mi hiányzott a házasságunkból, mi vezette odáig, hogy egyáltalán képbe kerülhetett egy harmadik fél, szóval ezt a részét kiveséztük.


Igazából nem tudom, mit tegyek. Ha lebukott volna, érteném, hogy égre-földre esküdözik, és természetesen ebben az esetben instant lapát is járna érte. De így...?


Szóval arra volnék kíváncsi, hogy ti mit gondoltok? Így, hogy maga vallotta be a bűnét, hihetek neki, hogy tényleg megbánta?

Ti adnátok neki egy második esélyt?



2020. jún. 9. 15:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Őszintének tűnik. Neked kell tudni, hogy így kell-e még. A kapcsolatotok persze már soha nem lesz olyan, mint előtte. Tisztelet és bizalom sérült.
2020. jún. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, hogy mi volt annak a beszélgetésnek az eredménye amikor szóbajött, hogy mi hiányzik a házasságotokból. Nyilván nagyon jól látjátok, hogy ez vezetett a megcsaláshoz. Ahol már megcsalás van ott hatalmas az érzelmi elhidegülés és ez nem olyasmi amit könnyű visszaállítani.

Hogyha látod a párodon, hogy 110%-ot fektet a kapcsolatba, hogy minden erejével azon van, hogy változtasson, hogy felébressze a tüzet akkor megér egy esélyt. De ha nem tudtatok konkrét megoldásra jutni, ha nem fektet ezerszer több energiát a kapcsolatba akkor veszett ügy, felesleges erőltetni.

2020. jún. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kettőtöknek kell megoldani, meg kell próbálni, ez nagyrészt rajtad fog múlni, hogy fel tudod-e dolgozni.
2020. jún. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Nem, mivel a tényen nem változtat, hogy megtette. Úgy tűnik olyan alkat, aki a bűntudat nyomása alatt teljesen összezuhant, ezért nem tudta nem elmondani. Azt sem lehet kizárni hogy a másik nő zsarolta valamivel, pl. hogy ő maga teszi tönkre a házasságát ha nem folytatja vele. De a miért az lényegtelen.


A te döntésed hogyan tovább ezután, de mivel minket kérdeztél, engem abszolút nem érdekelne hogy elmondta, nem lenne semmilyen enyhítő körülmény.

2020. jún. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha az őszinteségének oka a rossz lelkiismeret, akkor nem elveszett ember. Ha bármi más kényszerítő körülmény az már nem érvényes. Persze akkor is általában szakítás a vége, de az ember maga próbálja a helyes utat járni a jövőben.
2020. jún. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%

"Tiszta lappal szeretne indítani." azt elhiszem, de a lap tisztaságának semmi köze a bűnbocsánathoz. Annak a nem ismeréshez/felejtéshez van köze. Ti nem két idegen vagytok, akik most ismerkednek, hanem egy pár, akik ismerik egymást és emberek, akik hibáznak olykor.


Mindenképpen bocsásd meg és amennyiben a bocsánatot nem kevered a felejtéssel (és ő sem), akkor helyrehozhatjátok a kapcsolatotokat te a megértés által, ő pedig a benned lévő bizalom újraépítése által.

Ha bármelyiktek keveri a kettőt, akkor humánusabb szakítani, mert a gyűlölet nem fér bele egy kapcsolatba, sem a párunk vagy önmagunk iránt.

Lesz ez pár kör beszélgetés, de ha mást nem is érdemel, ezt a pár kört fussátok le belátható időn belül, aztán utána mindketten okosabbak lesztek és meglátjátok mi legyen.


De azt szögezd le, nincs sem tiszta lap, sem felejtés. Ha az volna, akkor nem lenne mit elfogadnod/megbocsátanod/neki ellensúlyozni, így cseszhetnétek.

2020. jún. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Csak te tudhatod, hogy ezek után együtt tudsz-e vele maradni és meg tudod-e bocsátani a dolgot. Ha a bizalom olyan mértékben sérült, hogy már képtelen lennél vele együtt élni, akkor az őszintesége ide vagy oda, teljesen felesleges ezen gondolkodni, úgyis vége lesz a dolognak.

Ha az én férjem állt volna elém ezzel, akkor őszintén szólva azt mondanám, hogy próbáljuk meg helyrehozni. Ismerem a férjem, tudom, hogy ha ezek a szavak az ő szájából hangoztak volna el, akkor igazat mondott volna. Azt is hiszem, hogy hibázhat az ember, és bár a szeretői viszony előtt kellett volna megbeszélnie ezeket a problémákat, amiket most kiveséztetek, még mindig érződik az igyekezet, hogy ez tényleg működjön. De én nagyon naiv vagyok, ezt hozzá kell tenni, egy ilyen manőver után adnék egy esélyt, oké, de nagyon kellene tepernie és a következő kis botlásnál már egyértelműen nincs visszaút.

2020. jún. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
Én nem folytatnám vele a kapcsolatot. Egyszerűen azért, mert nem tudnék többé megbízni benne. És megcsalasnal nincs olyan h enyhítő körülmény,meg tiszta lap. Kapott a kapcsolat elején egy tiszta lapot, amit ő osszefirkalt. Sajnálom, nekem nem menne.
2020. jún. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

Ez már egy olyan szituáció, amiben idegenek nem lehet idegenek objektív véleményére támaszkodni. Csak ti ketten látjátok, mi a helyzet, és te ismered a férjedet 11 éve. Adj esélyt neki, ha úgy látod megérdemli.

Nálam az lenne a tiszta lap, hogy azonnal szétmegyünk. De ez én vagyok.

2020. jún. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%
Én adnék neki esélyt hogy bizonyítson.
2020. jún. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!