Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért van az, hogy a megcsalás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a megcsalás puszta gondolata is hatalmas dühöt és frusztrációt vált ki belőlem?

Figyelt kérdés
Egyszer megcsalt a volt barátnőm, azóta (de már előtte is) undorító dolognak tartom a megcsalást és ha csak arra gondolok, hogy valakit megcsal a párja, akkor olyan szintű gyűlölet és harag lesz úrrá rajtam, hogy akár órákig is eltart mire lenyugszom. Sokszor agyalok ezen és próbálok nem a megcsalásra gondolni, de nem igazán megy. Mit tudnátok tanácsolni?
2021. febr. 27. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Mert félsz a megcsalastol
2021. febr. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Engem is megcsaltak évekkel ezelőtt és még mindig nem múlt el ez az érzés. A nagyobb baj az, hogy gyanakvó lettem, mindenbe belelátok hátsó szándékot. Jártam pszichológushoz is emiatt, de nem érzem, hogy megoldottuk volna a problémát.
2021. febr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
".... arra gondolok, hogy valakit megcsal a párja, akkor olyan szintű gyűlölet és harag lesz úrrá rajtam ...." Jol értem? Olyanok esetében is harag, gyülölet akiket nem is ismersz személyesen? Vagy akikhez semmi közöd? Akkor leginkább azt kellene megbeszélned magaddal, hogy ne üsd az orrodat mások dolgába. Ha ez nem megy, akkor lelki séröléseid gyogyitására fordulj szakemberhez!
2021. febr. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%

S nem vagy magad is féltékeny a párodra? Ha igen, akkor nagy a baj, amit kezeltetni kellene.

Kérdezed, hogy ez miért van. Szerintem gyerek korodban hallottál ilyen esetet és azt is hallottad, hogy a felnőttek (családod, rokonaid) mélyen elítélték ezt az eseményt és ennek azóta is a béklyójában vagy. Jó dolog az együttérzés, de mindennek van határa és igyekezz megérezni, hogy ez a határ hol van az életedben.

2021. febr. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Mert buta vagy.


A düh, harag, és idegbaj helyett, inkább tanulnod kéne az esetből és ez által helyén kezelni a nőket.


Azaz: Semmi érzelem, csak használni őket!

2021. febr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%
Mert nem raktad helyre magadban azt ami történt veled, frusztrál és másokra vetíted ki a haragod. Normális esetben semmit nem kéne érezned, ha meghallasz egy ilyen sztorit, mert nem tudsz semmit a hátteréről.
2021. febr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%
Önértékelési probléma. Édes Istenem, jársz egy lánnyal, az szerinted már az életed origója, netovábbja? Szerinted mindenki egyforma? Én mindig úgy voltam vele, hogy nyugodten meg lehet csalni, le lehet lépni mellőlem. Nem az én életem, nem az én karmám. Tűzbe sosem tettem, és nem is teszem a kezem senkiért, emberek vagyunk, ilyen-olyan okkal ki-ki csinál dolgokat. Mindenki fejlődik, ki előre, ki vissza. Nem is kérném számon az okát sem, a megcsalás is egy döntés. Sőt, egy jó visszajelzés. Neki azért mert mást akar, nekem meg az, hogy nem jó emberrel vagyok. Nem vagyunk egymás tulajdonai. Házas vagyok, sokat szoktunk beszélgetni. Nálunk már 20 éve nyitva van a kalitka ajtó, mégsem repültünk rajta sosem. Van közös életünk, de megvan a sajátunk is. Van közös kassza, megtakarítás, de van külön pénzünk is. Mi azért vagyunk együtt mert így döntöttünk, nincs kényszer, megfelelni akarás. A dolgokat mindig is úgy néztem, ahogyan történnek.
2021. febr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Igazán értékelem, hogy válaszoltál, de én nem így látom. Bárcsak én is ilyen lazán tudnám venni, ahogyan te, de én mondhatni érzékeny vagyok. Az a felfogás pedig, hogy "Milyen jó, hogy megcsalt, mert legalább kiderült mekkora némber." eléggé olyan, mintha valami robottá kéne válnod hozzá, érzelmek nélkül.
2021. febr. 27. 21:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Értem. Viszont nem pazarlom az időm és az életem olyanra, akinek nem vagyok fontos. Ha balesetben, betegségben veszítenék el egy számomra értékes embert, na az megviselne. Aki kijátszik, cserben hagy, az semlegessé vált a szemembe. A harag és a düh brutális energiákat visz el, és sajnos rombol is. Nagy levegő, és a kifújt levegőbe gondold bele őt, ahogyan távozik belőled. Vizualizáld! Az ember egy szellemi lény, élj vele. Engem ez a gondolkodásmód és az ilyen gyakorlatok tettek sikeressé. Ha gondolod írj rám.
2021. márc. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!