Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Aki egyszer csal mindig csal?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki egyszer csal mindig csal?

Figyelt kérdés
Ezt szokták mondani, ha valaki egyszer megcsalta a másikat többször is megfogja. Ezt arra az adott párkapcsolatra szokták érteni, vagy bármilyen kapcsolatra, ha később lesz a megcsalós illetőnek?

2021. aug. 31. 01:29
A kérdező szavazást indított:
Az adott párkapcsolatra értik
Bármilyen jövőben lévő kapcsolatára mondják
50 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Arra az adott kapcsolatra szokták érteni.


Amugy meg egyeseknek a korral es a sok megcsalas utan benő a feje lágya es idosebbkorukra megnyugszanak azaz olyan 40 korul talán lesz már partneruk aki mellett nem fogságnak elik meg a kapcsolatot.


De aztan a kapuzarasi panik megint probara teszi majd.


Es vannak olyanok akiknek míg feláll addig erkölcstelenkednek.

2021. aug. 31. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Mivel jellemhiba, ezért az illető később is hajlamos lesz rá. Lehet, hogy nem fog, de megoldás meg kommunikáció helyett valószínűleg ez lesz az alapértelmezett forgatókönyv
2021. aug. 31. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem igen. Aki egyszer megteszi, az máskor is a könnyebb utat fogja választani a kommunikáció, párkapcsolati problémák megoldása helyett.
2021. aug. 31. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem. Csak be kell látnia a megcsalónak hogy hibázott és tényleg változtatnia magán. Mert amíg a másikat okolja addig a következő kapcsolataiban is azt fogja hinni hogy hát de ő csak azért csalt mert ... Bármilyen kifogás. Persze nem akarom lekicsinyleni a problémát , ha többször előfordult és régre nyúlik vissza akkor minimum egy pszichológus meg baromi sok változni akarás szükséges ahhoz hogy később hűséges tudjon lenni az illető.
2021. aug. 31. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%

Nem hinném hogy az ember annyira egyszerű lény lenne hogy egy rövid közmondás jól leírná.

Én úgy gondolom, hogy addig csinál valaki ilyet, amíg nincs elég jó probléma kezelő képessége és ragaszkodása a kapcsolata feljavításához.

Ha egy akkor van amikor az első megcsalása megtörtént és traumatikus volt majdnwm elveszteni a párját akkor lehet hogy életében csak egyszer csinálja.

De lehet folyton délredug mindenki mellett élete végéig, mert nem érik annyit lelkileg.

2021. aug. 31. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőre mondhatják, hiszen az alap feltevés az egyén jellemhibás. Nem biztos, hogy későbbiekben is csalni fog, de nagy rá az esély, hiszen egyszer már korrektség helyett gerinctelen volt.
2021. aug. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

Magamból kiindulva, nem.

Fiatalabb koromban csaltam meg többször is. Olyan kapcsolatban, ami nem volt nagy szerelem, csak nyúztuk egymást pár hónapig, de sose volt egy nagy lángolás.

Másik egy olyan kapcsolatban, ami részemről kihűlt, próbáltam lezárni, de a másik annyira ragaszkodott, könyörgött, ígérgetett, hogy vagy 5x futottunk neki "még egyszer utoljára".

30 felett változott valami, beértem.

Eleve nem megyek, vagy ragadok bele ilyen kapcsolatokba. Aki meg komolyan érdekel, azt megtisztelem azzal, hogy nem csalom meg, hanem elé állok, hogy gond van.

Férjemmel 9 éve vagyunk együtt, voltak nagyon nehéz idők ebben, de nem csaltam meg, pedig lett volna alkalom.

2021. aug. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy így van, de nézz egy egyszerű példát. Ha egyszer egy sétányon találkoztál egy rejtett gödörrel és majdnem kitörted benne a bokád, újra bele akarsz lépni?

Ha valaki megcsalt és te ezt tragédiaként élted meg, adsz neki újabb esélyt, ezzel lehetőséget adva, hogy újra megbántson?

2021. aug. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
44%

Nem tudnám megmondani. Én az exemet egyszer csaltam meg, meg is mondtam neki másnap. Folytattuk. Rá kb. egy hónapra megint felbukkant az az ember, akivel megcsaltam (nem én kerestem) és megint majdnem megtörtént. Hiába döntöttem el, hogy soha többé, meg meg is beszéltük exemmel, hogy ez sem neki, sem nekem nem elfogadható, mégis... Na de úgy alakultak a dolgok (teljesen abszurd módon), hogy nem volt rá mód hála istennek. Megjegyzem, ez egy kapcsolat legelején történt, ahol exem nagyon távolságtartóan és elutasítóan viselkedett velem.


Így aztán mondhatnám, hogy milyen kis gonosz vagyok, de mivel tudom az exemről, hogy fél évig csalta az egyik nőjét a másikkal, akivel aztán kisebb-nagyobb kanyarokkal végül összejöttek (és őt soha nem csalta meg), ezért valahogy nem éreztem annyira gáznak a dolgot, hogy én egyszer és azonnal megmondtam, ő meg fél évig csinálta és végig hazudott (meg sem mondta volna, csak lebukott).

2021. aug. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül fog mindig csalni, de benne van a személyiségében az, hogy félrelép, mert egyszer már megtette / gondolta úgy, hogy bármilyen bajára "ez a megoldás".
2021. aug. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!