Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » A férjem megcsalt, nem az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem megcsalt, nem az első alkalom. Mégis vele akarok maradni. Miért érzem ezt?

Figyelt kérdés

13 éve vagyunk együtt. A kapcsolatunk alatt volt pár félrelépése, van amiről konkrétan tudok, de volt amikor csak úgy éreztem. Azóta már van egy kislányunk, mióta ő megszületett nem tudok félrelépésről. Egészen idáig.

Kb 1,5 éve eléggé semmilyen a kapcsolatunk, és hónapok óta eljárkál itthonról, levette a gyűrűjét és közölte, hogy válni akar.

Sejtettem, hogy nő van a dologban de most má biztosan tudom. El is költözött hozzá. Most jön az, amiért el fognak ítélni de vállalom.

Megfenyegettem, hogy nem láthatja a gyereket és a szüleit is ellene uszítottam. Ennek hatására hazajött hozzánk.

Így sem vagyok boldog nyilván, de azt sem akarom, hogy elhagyjon minket.


2022. ápr. 1. 11:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%
Gratulálok. Mindkettőtöknek. Megérdemlitek egymást. A gyerek mondjuk normális szülőket érdemelne.
2022. ápr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes mérlegelni: mit ad neked ez a kapcsolat, te mit adsz neki? Abban 1,5 évben próbáltatok-e nyíltan kommunikálni, párterapiára menni, megbeszélni a problémákat? Egyedüálló anyának lenni nem könnyű- én is az vagyok. De jobb, mint egy érzelmi terror kapcsolatban nevelni gyereket, ahol csak színleg vagytok egy nagy boldog család. A fenyegetés nem megoldás, kerdezni kell: hogyan képzeli el a párkapcsolatokat, hajlandó-e enni erte, értetek, de a leírásodból úgy tűnik, ez a hajó elment. Magadon kell dolgoznod, hogy egyedül is elég erős legyél nevelni a gyermeked, aztán idővel te is kezdhetsz új életet. Ha fenyegeted, akkor csak azt éred el, hogy titokban talalkozgat vagy épp téged terrorizál a dühössége es a meg nem élt érzései miatt.

Azt is át kellene gondolnod, mitől félsz? A magánytól? Anyagi bizonytalanságtól? Társadalmi megbélyegzéstől?

2022. ápr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%
Mert hülye vagy
2022. ápr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy kapcsolatot helyre lehet hozni, ha mindketten akarják, de ő nem akarja. Undorító, amikor a szülő a gyereket használja fel az apa ellen!

Lépj te is tovább, keress valaki hozzád valót, aki a picit is eltudja fogadni.

Vagy mondjuk előbb gyászold meg ezt az egész időszakot. Törődj magaddal.

A gyereket pedig ne tiltsd el az apjától, legyen ugyanannyit vele mint veled. Alakítsatok ki egy rendszert. Szüksége van az anyjára és az apjára is, nyilván akkor ha mindketten jól bantok vele.

Ez a piciknek sem jó példakép, amit lát. Azt látja, hogy két felnőtt egymás mellett él és még csak nem is boldogok együtt.

Annyi rossz ember létezik, mindenki próbáljon meg jo lenni, amennyire csak tud.

2022. ápr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Szegény gyerek. Boldogtalan szülők mellett felnőni nem egy jó dolog.
2022. ápr. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Mert gyáva vagy, inkább maradsz a biztos rosszban, mint hogy 3 ember tönkretétele helyett a boldogságra törekednél.

Mire tanítod ezzel a gyerekedet, milyen mintát lát? Ezzel előre elcseszed az ő esélyeit is egészséges párkapcsolatra.

2022. ápr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

A férjem fele időben akarta nevelni a gyereket. Egyszerűen elborzaszt a gondolat, hogy a lányom egy másik nővel legyen, ő etesse, fürdesse, vigyázzon rá.

Tudom, hogy nem normális az én hozzáállásom sem, de amíg sunyiban "haverozni" ment el, még ha sejtettem is, hogy nővel van, nem volt olyan rossz érzés, mint amikor összepakolt és elment.

Egy ideig megbeszéltük a problémákat, de ezek a beszégetések elmaradtak és már csak a gyerekkel kapcsolatos dolgok a téma.

Most visszajött, nem mondanám, hogy boldog, a gyerekkel sokat foglalkozik, bár eddig is csodálatos apa volt. Nem akarom a családunkat elveszíteni. És persze félek attól is, hogy megszólnak majd.

2022. ápr. 1. 12:40
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

De nem vagytok egy család. Örülj neki, hogy jó apa, hogy ő is nevelni akarja a gyermeeket. És ha a mostoha anya is normális és normálisan viselkedik vele, az még jobb. Sokan nem tudják elfogadni a másik gyerekét.

Ez neked se jó, az apjának sem jó és a gyermeknek sem. Nem is értem miért ragaszkodsz ennyire ahhoz a férfihez, aki amúgy lehet hogy jó apa, de téged nem is tisztelt. Akkor mi értelme együtt maradni?

2022. ápr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
69%

Attól nem lesz senki csodálatos apa, hogy ellátja azokat a kötelességeket, amiket a törvény előír. Az alap.


Az, hogy az apa a gyerekével foglalkozik, alap. Az is alap, hogy ha ezt nem teszi, gyerektartást fizet. Ez nem jóapaság, hanem szülői kötelesség.



Jó apa az, aki nem alázza csutkára a gyereke anyját egy valag miatt, hanem tisztességgel elválik, mikor nem tudják megoldani együtt a problémákat.

2022. ápr. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
73%

Nem a gyereknek az apja. Nyilván nem szép, hogy ezt tette, sőt az én szememben elítélendő.

Viszont miért nem jó apa? Ellátja a szülői kötelességét, foglalkozik vele, azaz jó apa! Sok apa ezt nem teszi meg, ők rossz apák. Tiszta sor. A törvény egy rakás szar akárhogy is nézem, és az emberek pedig nem hajlandóak egyenlő számban nevelni, ha ez náluk meg lenne, illetve törődik is a gyerekével, szereti, akkor miért ne lehetne szét válni?

Ez akárhogy nézem egyáltalán nem jó senkinek sem. Ha már megtörtént ezután csinálják jól.

2022. ápr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!