Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ha valakit elhagynak, az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valakit elhagynak, az általában számít rá vagy váratlanul éri?

Figyelt kérdés

A filmekben mindig úgy mutatják, hogy a megcsalt fél úgy hiszi minden rendben van a kapcsolatban, semmit sem sejt és egyszercsak derült égből a villámcsapásként éri, hogy a párja elhagyja. Sok esetben még nem is vallja be neki személyesen, hanem csak hagy egy levelet, amiben megírja és lelép.

A való életben is így működik ez? Mert filmben értem, hogy így lehet még jobban fokozni az izgalmakat, ha minél nagyobb a pofára esés, de valóságban azért csak vannak az ilyesminek előjelei, nem? Meg gazdaságilag sem mindenki engedheti meg magának, hogy csak úgy lelépjen egyik napról a másikra. Az ilyesminek amúgy vannak jogi következményei is, ha gyerekek is vannak. Az érzelmi oldalán amúgy hogyan szokták túltenni magukat az emberek? Azért itt nagyfokú bizalomvesztés történik.



2023. márc. 30. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindket kimenetel lehetseges es rendre be is kovetkezik.
2023. márc. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában a szakításnak egy csomó előzménye van, veszekedések, ellentétes gondolkodás fontos kérdésekben stb. Ez egy folyamat, aminek a végén az egyik fél egyszer felhozza hogy "na jó ennek igy nincs értelme, legyen vége".

De vannak váratlan szakítások, leginkább hogyha a szakító fél nem kommunikálja le rendesen a problémáit, sőt akár egyenesen úgy tesz mintha nem lenne semmi probléma(mert konfliktuskerülő stb), aztán egyszercsak úgy dönt hogy inkább szakít. Ez szerintem sokkal megterhelőbb érzelmileg a másiknak, mert fel kell azt is dolgozni, hogy nem látott semmit a szakítás közeledéséből, ergó azt érzi az ember hogy "milyen alapon bízzak később más kapcsolat biztosságában, ha most sem vettem észre?". És ez egy elég fájdalmas felismerés

2023. márc. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbbször lehet tudni. Vannak jelek, előzmények, tehát egy folyamat az egész. De persze lehet az is, hogy az egyik fél hatalmas lila ködben van, de a másik nem, és ezért váratlanul éri a szakítás. Vagy esetleg a szakító fél el is nyomja a kapcsolat alatt a gondjait, megjátsza magát. Általános igazságot nem tudok kimondani, de én azt gondolom, hogy a váratlan az inkább a kapcsolat korai szakaszában jellemzőbb, de később, évek után már azért számítani lehet rá. Azért, mert a koai szakaszban még könnyebb szakítani, nincsenek közös dolgok, még nem "nőttek össze" a felek annyira, nincs tétje, könnyebb túllépni. De ha több éve együtt vagytok, és kiismeritek egymást, akkor úgyis feltűnnek a kisebb jelek, illetve ha pl érezhetően több a vita, ott már úgyis egyértelmű, hogy gond van. Csak nehezebb lépni több év együtt töltött idő után, többet kell mérlegelni.
2023. márc. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább csak nem akarja észrevenni a jeleket.
2023. márc. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Esettől és személyiségtől függ.


Van, aki nem számít rá, mert:

- túlzottan bebiztosítva érezte magát a párkapcsolatban, túl nagyra van magával, és tudja, hogy a párjának gondja van vele, de azt hiszi, "úgysem meri meglépni, mert szeret, és amúgy sem kaphat jobbat nálam"

- azt gondolja, a másik nem fog egy olyan döntést meghozni, amivel szerinte rosszabb élethelyzetbe kerül "csak egy kis összezördülés / véleménykülönbség miatt" (mert azért nagy úr tud lenni az, ha a másik egyedül nehezebben tud megélni, vagy falura kell költöznie... de néha a személyes boldogság még ezeknél is nagyobb úr)

- alapvetően harmonikusnak tűnik neki a kapcsolat, a másiknak meg egy langyos fos, főleg ha a másik nem kommunikált

- a másik egy pszichopata, és megjátszotta magát az egész kapcsolatban addig, amíg a másikból hasznot tudott húzni

- teljesen fogalmatlan... pl. azt hiszi, a veszekedések mindennaposak minden kapcsolatban, "a nők hisztisek / a pasik túl sok szexet akarnak, azt kész, nem kell ebbe sokat belelátni", és csodálkozik, amikor a másik elhagyja őket... nem vesz észre mások számára egyértelmű jeleket


És van, akit nem vár váratlanul, mert érzi, hogy a kapcsolat már nem olyan jó, észrevette a másikon az elhidegülést... illetve főleg ha a másik már többször szólt neki vmi miatt, ami zavarja, de nem sikerült megoldani

2023. márc. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában azért amire eljut egy kapcsolat addig hogy belép egy harmadik fél, ott nagyon sok folyamat lejátszódik.

Nekem például az volt hogy rosszul éreztem magam a kapcsolatban, ezt többször mondtam is az akkori páromnak, szóltam neki hogy mi az amit szeretnék többet, pl. lelkizni, minőségi időt együtt tölteni stb. Aztán mindig az volt hogy kb egy hétig odafigyelt erre utána meg újra le se tojta a fejem.

Aztán amikor szakitani akartma nagyon váratlanul érte a dolog... Egyszerűen figyelmetlen volt. Most tegyél igazságot.. 🤷‍♀️

2023. márc. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tudtam az utóbbi időben, hogy benne van a levegőben, de az utolsó hét konkrétan csodálatos volt, így az időzítés lepett csak meg. 🤷🏻‍♀️
2023. márc. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!