Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » A régi barátnőjét megcsalta....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A régi barátnőjét megcsalta. Az újnál is fennáll ez az esély?

Figyelt kérdés
Szerintem nem, mivel oka kellett lennie annak, hogy megcsalta...Mások szerint viszont van rá esély...Szerintetek?

2012. márc. 21. 12:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Ha egyszer megmerte tenni akkor többször is megcsinálja!
2012. márc. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem biztos, hogy meg fogja csalni, de a jelleme lehetővé teszi!
2012. márc. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%
"Sosem a harmadik személy a hibás és az erkölcs az alkalom hiánya." Ezt tanultam a barátnőm anyukájától, aki egy 45 éves bíró nő.
2012. márc. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
az exem mellett en is pasizgattam, de csak azért, mert ő se vett komolyan 1 idő után.. és ez rosszulesett.. de a mostaninál nincs ilyen :D nem tudhatod, h az exe h bánt vele..
2012. márc. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Harmadik, amit a barátnőd anyukája állít, annak csak az első fele igaz. "az erkölcs az alkalom hiánya" résszel messze nem értek egyet. Mármint magamból kiindulva. Kismillió alkalmam lett volna erkölcstelennek lenni, mégsem voltam az. Bármilyen körülmények között ragaszkodom az elveimhez:)

A kérdésre válaszolva: az esély fenn áll, de koránt sem 100%. Egyszer mindenki hibázhat. Mondjuk nehogy azt hidd, hogy nincs olyan, aki minden különösebb ok nélkül csalja meg a párját. Van akinek ez a lételeme, ennyire nem becsüli, tiszteli a társát.

2012. márc. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"mivel oka kellett lennie annak, hogy megcsalta"


Tudod ha valami nem jó, vagy nem működik egy párkapcsolatban, azt meg kell próbálni megbeszélni. Ha nem sikerül, akkor szakítás, aztán mindenki azt csinál amit akar. Addig nem.


Okot (kifogást, mentséget) mindenre lehet találni vagy gyártani. Nálad is találhat, amúgy meg az emberek nagy része lelkibeteg (kinek nem inge...). Engem pl azért csalt meg az exem mert őt is megcsalta az exe, és most végre ő csalt meg mást. Ettől jobbnak érezte magát. Amúgy undorító dolog, bármi is az "ok".

2012. márc. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

5.! Elvei csak annak lehetnek, akin kevés a felelősség. Ha majd lesz gyermeked és házasságban élsz, önálló háztartást vezetsz, meg fogsz érteni. Ugyan amíg ezek nem adottak, addig élhet valaki az elvei szerint és ezen belül lehet természetesen mélyen erkölcsös. De majd, amikor a gyermek lelki békéje miatt leszel csak együtt a már kiégett társaddal, minden megváltozik. Vagy, egy szülést követően, amikor minden apróbb szeretet fontos lenne, de a párodtól közel sem kapsz eleget. Sőt, kevesebbet nyújt, mint előtte.

Feltételezem, hogy nő vagy, ezért is éleztem ki inkább arra a szempontra. Most lehet nem találtam meg a megfelelő példákat, de tudnék olyat mondani, ami meggyőzne. Amikor muszáj elviselni a sz*rt, és arcon kell magad köpni, mert különben súlyos következmények lesznek és nem rád nézve, hanem a családodra, a gyerekeidre nézve. Megannyi dolgot fog hozni az élete mindenkinek, amik elől nem lehet megmenekülni "áldozatok" nélkül.


És kérésre, a hozzászólásom másik felét is kifejtem akkor.

Szóval, hogy sosem a harmadik fél a hibás.

Boldog párkapcsolatban két ember nem fog alkalmat adni egy harmadiknak sosem a befurakodásra. Nem lesz olyan, hogy kifogásokat kelljen keresnie bármelyikőjüknek is a tetteikre... Amint viszont ez bekövetkezik bármilyen formában, már változásokra szorul a kapcsolat. Nyilván azért keresi az egyik fél egy másik, kapcsolaton kívüli ember társaságát, mert tud valamit nyújtani neki, amit (már) vagy egyáltalán nem kapott meg a párjától. Persze ettől még szeretheti szívből, de mégis jobban örülne, ha meghozná érte a párja azt, amire ő valóban vágyik és nem más oldalán kéne ezt megtalálnia. Bár már hallottam olyat, hogy a szerszám méretével voltak gondjai egy nőnek és ezért tartott szeretőt csak arra, de mindemellett komoly lelki társat és úgy unblock az élete párját látta a párjában. De mégis szüksége volt erre, hogy valaki megadja neki azt, amit otthon nem tudnak neki megadni. És ezen valóban nem lehet változtatni. Az már más kérdés, hogy ha valóban igazán szerette volna az élettársát, akkor megbírta volna állni ezt, de a szerelem nem tart örökké és előbb utóbb eljut mindenki odáig, hogy már csak jól megvannak egymás mellett. Összecsiszolódtak, ismerik egymást és "szeretik" egymást, bár már nem úgy , mint régen. Vagyis nem is jó kifejezés ez, hogy nem úgy. Inkább "máshogy", mint régen.


A kérdésre kiélezve a dolgot. Egy ilyen 20 (+/-) néhány éves fiú esetében, ha megcsalta az előző barátnőjét az megannyi dolog miatt lehet. Ha egy hosszútávú kapcsolatba rondított ezzel bele, akkor egyszerűen történhetett azért, mert már nem szerette a barátnőjét, de jól elvolt, mint hal a vízben és félt, hogy nem talál másikat. Szóval picit gerinctelen húzás, de az esetek nagy részében fennáll.

Ha viszont épp, hogy együtt voltak pár hónapja akkor felejtős a dolog. Sosem tudhatod, hogy valójában miért is van veled. Mennyire elégedett a külsőddel, belsőddel. Mennyire tenne kockára téged, ha alkalomadtán alkalma nyílik egy "szebb" nővel való pásztorórára.

De persze simán lehet, hogy valóban megtalálja az új barátnőjében a saját ideálját és akkor hűséges lesz. Vagy kialakul benne az a tisztesség, hogy még mielőtt ilyet tenne, szakít veled.

2012. márc. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem tizenéves kis csitri vagyok màr, nehogy azt hidd. Lehet, hogy van olyan példa amivel meg tudnàl győzni, de ezek pont nem azok voltak. A gyerek lelki békéjére hivatkozókat nem tudom megérteni. Mégis milyen lelki békéje van egy olyan gyereknek, aki az egymást nem szerető szüleivel él? Én tudom jól mekkora stressz ez egy gyereknek. Anyám is elkövette ezt a hibát, de szerencsére észhez tért. Ne nézd hülyének a gyerekedet. Úgymond csonka családként sokkal boldogabbak voltunk, nem volt az a feszültség. Persze jóval kevesebb pénz jutott, de az egy dolog. Nem attól elesz meg a lelki békém. Azt gondolod, hogy a gyereked nem szomorú, ha te nem vagy boldog? Vagy hogy nem tudja? Volt és van is rajtam felelősség, de a méltóságomról nem mondanék le. Az elveimről, erkölcseimről sem azért hogy könnyebb legyen anyagilag. Nem akarok ilyen példát mutatni a gyerekemnek. Ettől még te azt csinàlsz, amit akarsz, csak nem értek egyet veled. Ha nem megfelelőek a körülményeim, akkor addig megyek előre amíg nem lesz az. Ez eddig is így volt. Addig nem akartam gyereket vállalni, amíg nincsenek meg a feltételei, hogy ha úgy alakul, egyedül is el tudom tartani. Egy boldogtalan házasságban a gyerek sem boldog. Kivéve ha már gyerekként extra önző. Na de én ilyen előre is gondolkodó típus vagyok, van aki meg nem. Van olyan is, aki mártírnak született, holott sok esetben erre semmi szükség nem lenne. Szóval más példákkal próbálj meg meggyőzni kérlek. Tudom, hogy egyedül sokkal nehezebb, gyereket is nevelni, de ettől még nem mindenki dobja sutba a méltóságát. Sokan megoldjàk. Hangsúlyozom, nem ítélem el a te nézeteidet vallókat, meggyőzni sem akarok senkit. Nem az én életem. Csak elmondtam, hogy én hogy élem az életem. És szükségtelen kételkedni abban, hogy így is lehet. Tiszteltem annak idején anyámat, hogy elhagyta a hülye apámat, és egyedül küzdött értünk, és nem kellett azt látnom sokáig, hogy utálják egymást. Azt akarom, hogy az én gyerekemnek példakép lehessek.
2012. márc. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
bár én ezt nem tapasztaltam, de az a véleményem, h egy gyerek inkább nőjjön fel csonka családban, mint h ott ordibaljon a 2 szülő minden nap.....
2012. márc. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Megint mi a tanulság? Akkor vállalj gyereket ha fel is tudod nevelni szerető körülmények között. Csak azért, hogy legyen, elég nagy hiba bevállalni.
2012. márc. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!